Jump to content
FAS Goran
vazon

Lancia Ypsilon 2003. - 2011. - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

jako lep auto,mora se videti auto vizuelno dal je sve na svom mestu,pa onda provera servisne knjizice i na kraju da se prikaci na dijagnostiku,al mislim da sa ovim autom nebi trebalo imati problema,eto jedino specificno taj automatski menjac

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/20/2016 at 7:02 PM, fedja_ said:

Je li za očekivati da je već rađen veliki servis i zamjena lanca?

 

Ovo nemoj verovati čak i da ti kažu da je urađen. Generalno, ako nije rađen morao bi barem malo da se čuje...mogu to majstori da procene kada auto bude bio na pregledu u servisu pre kupovine. Da vide je l tu ikad išta skidano ili nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije realno da je rađen veliki servis, procena je da lanac ne pravi probleme do 200-220k km. Jedino ako ta kilometraža nije prava. Ja sam svoju kupio pre dve godine i kad sam menjao PK kaiš sa španerom zapanjio sam se kad sam video da je još uvek na njoj bio originalni kaiš i španer. Hteo sam i veliki servis odmah da uradim ali me je majstor posavetovao da ništa ne radim, lanac se ne čuje, Ypsilonka ide lepo. Jedino što sam menjao od vanrednih stvari su grejači (menjao sva 4 jer su dva bila neispravna), donji nosač motora i termostat. Male servise, akumulator, PK i ostalo računam u redovno održavanje. Odličan auto za te pare, motor je adekvatan ali ne očekuj sportske performanse ali je i jako štedljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/3/2016 at 11:59 AM, Vlada R said:

Nije realno da je rađen veliki servis, procena je da lanac ne pravi probleme do 200-220k km. Jedino ako ta kilometraža nije prava. Ja sam svoju kupio pre dve godine i kad sam menjao PK kaiš sa španerom zapanjio sam se kad sam video da je još uvek na njoj bio originalni kaiš i španer. Hteo sam i veliki servis odmah da uradim ali me je majstor posavetovao da ništa ne radim, lanac se ne čuje, Ypsilonka ide lepo. Jedino što sam menjao od vanrednih stvari su grejači (menjao sva 4 jer su dva bila neispravna), donji nosač motora i termostat. Male servise, akumulator, PK i ostalo računam u redovno održavanje. Odličan auto za te pare, motor je adekvatan ali ne očekuj sportske performanse ali je i jako štedljiv.

Znam da ne treba previše očekivati od motora sa 70ks, ali meni(nama) je to sasvim dovoljno. Hvala na informacijama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina mana koju sam primetio je da su A stubovi dosta široki i predstavljaju problem što se preglednosti tiče prilikom skretanja, lako sakriju pešaka. Od tipičnih problema bih naveo da većini ode sajla za obaranje sedišta.

 

Žao mi je što moj nema 6 brzina, potrošnja bi bila još niža a moglo bi da se krstari autoputem 140 km/h bez da motor bude glasan. Auto je neverovatno udoban i za duža putovanja, sedišta su odlična. Visoki ljudi imaju dosta mesta i lako nalaze idealnu poziciju. Dosta je visok tako da ima mesta i iznad glave. Zadnji deo je dosta zasečen tako da je prakiranje pravo zadovoljstvo :)

 

Moja iskrena preporuka za mali gradski auto ako neko traži kvalitet iznad onoga što nudi mainstream a to se vidi na mnogim detaljima kao i manjem habanju enterijera. Ako se odlučiš za ovaj automobil preporučujem ti da umesto preporučene 195/55R15 dimenzije guma uzmeš 185/60R15 koja je daleko rasprostranjenija i jeftinija a realno nema potrebe za gumama preko 185 mm širine. Ako uzmeš 14" felne onda nema potrebe da menjaš dimenziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege,

Interesuje me na šta da obratim pažnju kod ovog modela?

Konkretno, našli smo jedan primerak, ali mu ne radi ceo radio fabrički, onaj veliki, i ne sija osvetljenje klimatizacije, manuelno je.

Motor je 1.3 mjet, deluje mi dobro, limarija nema korozije, unutra je očuvana.

Jedino se odlepio tapacirung/štof na vratima posle dubinskog pranja, ima li neko ideju kako to da se zalepi?

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče tapacira,možda da vidiš da li ima polovni isti.

A za radio pitaj isto,mada može da bude i do struje...

 

ab04e183f4013204c412500de47db35e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jurke

Pitanje je spojeno sa postojecom temom o Ypsilon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu, hvala. Pogrešio sam u pretrazi i nisam našao ovu temu.

 

Ima li neko manual za Ypsilon 2003-2009?

Koliko je bezbedna, ne mogu da nadjem NCAP test?

Edited by Jurke

Share this post


Link to post
Share on other sites

a odlicno izgleda,a radio provero kod elektricara ,verovatno neka sitnica,a crkle izgleda sijalice one male za komadne klime,nema sta drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra je preuzimamo pa ću pregledati prvo osigurače, zatim to što kažeš, možda je glupost a možda ću morati vijati novi radio po otpadima, ako uopšte ima neko u ponudi to.

 

Inače nadam se da se nismo zeznuli. Motor radi lepo, utegnuta je, unutra baš očuvana. Nema korozije, osim sa desne strane na 2 mesta ogrebano ali ipak su to godine.

Ono što sam primetio je da je malo tromija od Punta 1.3 mjet (ćaletovog), e sad da li je do razlike u težini ili je ulenjit auto zbog vozača ne znam.

 

EDIT: Hvala Ivane za PDF!!!

Edited by Jurke

Share this post


Link to post
Share on other sites

i reci prodavcu da ces da mu das 200 evra vise ako dokaze u testu da trosi 5 litara u gradu a takodje da ti spusti jos 200e cenu ako trosi vise

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo mali problem sa suvozačkim sedištem.

Naime, kada se leđima osloni na njega desni gornji deo nije čvrst, zavali se nazad malo a dovoljno da smeta. Izgleda je pukao neki nosač naslona.

Može li se to variti? Ili je nešto ispalo iz mesta?

 

 

viber image 2019-02-08 , 08.16.41.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Ljudi,

Nisam iskusan u kupovini automobila, niti se razumem mnogo u automobile, ali eto dovoljno pameta da pitam za savete. :) 

Takodje sam skeptican, jer auto koji sam kupio bio mi je ukraden posle 6 meseci. Bilo je preko prijatelja pa sam imao poverenje, da bih se kasnije setio da rezervni kljuc koji sam imao od auta nije bio pravi sto me je navelo na razmilsjanje. I sada jos kada citam na sajtovima za prodaju automobila da ljudi kao + nabrajaju rezervni kljuc i "prava kliometraza" govori dosta toga.

Iako je otvorena ova sekcija pre 9 godina svakako sam procitao svacije savete, s tim sto bih zeleo da cujem i neke iz danasnjice a i Lančju Ypsilon bih uzimao godiste izmedju 2005-2008.

Ova dva mi deluju interesanta, pa ako moze neko da podeli utiske. Svakako znam dok ne odem uzivo da vidim da ne moze mnogo da se kaze, ali koje stvari bih mogao da upitam prodavca? Na sta da obratim paznju? itd.

http://bit.ly/LanciaYpsilon2007god


http://bit.ly/LanciaYpsilon2005god

 

Untitled.thumb.png.aa2f13e269e23af63994ce025a6509ea.png


Hvala puno unapred. 

 

 

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi oglas je aktivan i deluje očuvano, bez pregleda uživo džaba slike.

Auto kao auto je odličan, sestra ima 1.3 dizel i u udobnijem gradskom autu se nisam vozio.

Enterijer je vrhunski. Taj motor je mizeran potrošač, auto se lako vozi, ima mesta unutra za 4 odraslih komotno, za nuždu i 5 ali na gurku nazad normalno. Gepek je lepe veličine, plus što se zadnja klupa pomera po šinama.

Ma ja sam oduševljen autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ZoranP.

Pozdrav i dobrodosao na forum ;) . Molba (a i pravilo navedeno u podnaslovu ovog podforuma) je da se uz link sa drugog portala postavi i PrintScreen oglasa.

Konkretno, evo za prvi link uopste i ne mozemo da vidimo o kom se autu radi, jer je oglas obrisan ili obnovljen sa drugim linkom. Jos gora varijanta je kada ovde potrosimo vreme za komentarisanje auta, link se izmeni i cela prica postaje beskorisna za buduce citanje. Sadrzaj foruma bi trebao da bude samostalan i nezavistan od drugih portala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ZoranP. 

I ja sam prošle godine kupio Lanciu Ypsilon 2005 godište pa ću ti preneti neka iskustva iz moje pretrage za vozilom. I ja sam u početku tražio Ypsilon sa 1.2 motorom zbog potrošnje i cene registracije, ali sam na kraju uzeo onu sa 1.4 16v motorom, jer nisam naišao na dobar primerak sa 1.2 motorom. Za taj 1.2 motor iskustva su da im odlazi dihtung glave motora pa ako vidiš ulje oko glave da znaš u čemu je problem. Ako se ovo u startu reši sve je ok, ali ako se duže vozi tako može doći do oštećenja motora. Isto je preporuka proveriti elektroservo tj. "city" mod. Što se tiče auta iz drugog oglasa na oko deluje ok, ali kao što reče bez pregleda uživo ništa konkretno. Postoje greške u opisu oglasa tj. ovaj auto je u osnovnom paketu opreme i nema elektro retrovizore ni senzor za kišu. Pregledom ostalih oglasa ovog prodavca vidim da se lik bavi preprodajom vozila što ne znači ništa loše, ali je već iskusan po pitanju preprodaje. Takođe među njegovim ostalim oglasima vidim da prodaje 16" aluminijumske felne sa Lancie Ypsilon što ne mora da znači da su skinute sa ove, ali opet dosta su retke. Pre pregleda vozila bih tražio od prodavca da mi pošalje slikanu dokumentaciju na proveru tj. potvrdu AMSS kao i slikane strane servisa iz servisne knjižice i mali i veliki "brif" pošto je auto uvežen iz Nemačke i on mora to da ima. Onda bih proverio da li se sve to slaže tj. servisi bi trebalo da su radjeni na godinu dana barem u početku i kad je zadnji servis radjen i gde. Uporedio bih pečate servisa i njihove adrese sa mestom prebivališta vlasnika tj. sumnjam da će neko ko živi u Minhenu ići na servis u Frankfurt ili Berlin.  Sve to je radi provere tvrdnji prodavca da je auto od prve vlasnice i sa malom kilometražom. Sad se servisne knjižice štancaju bez problema, a kilometraža se vraća pre granice tako da potvrda AMSS i nije neka garancija prave kilometraže. Ne postoji ni jedan razlog da Vam prodavac ne pošalje ove podatke, a ako oteže već bih sumnjao u njegovu iskrenost.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Jurke said:

Drugi oglas je aktivan i deluje očuvano, bez pregleda uživo džaba slike.

Auto kao auto je odličan, sestra ima 1.3 dizel i u udobnijem gradskom autu se nisam vozio.

Enterijer je vrhunski. Taj motor je mizeran potrošač, auto se lako vozi, ima mesta unutra za 4 odraslih komotno, za nuždu i 5 ali na gurku nazad normalno. Gepek je lepe veličine, plus što se zadnja klupa pomera po šinama.

Ma ja sam oduševljen autom.

Hvala za info. Ja sam prvo gledao bio Chevrolet Spark, ali samo na oko se vec vidi ogromna razlika u kvalitetu, a citajuci i druge komentare za ovaj novac stvarno vredi Lancia mnogo vise od Sparka.

 

 

11 hours ago, Ivan said:

@ZoranP.

Pozdrav i dobrodosao na forum ;) . Molba (a i pravilo navedeno u podnaslovu ovog podforuma) je da se uz link sa drugog portala postavi i PrintScreen oglasa.

Konkretno, evo za prvi link uopste i ne mozemo da vidimo o kom se autu radi, jer je oglas obrisan ili obnovljen sa drugim linkom. Jos gora varijanta je kada ovde potrosimo vreme za komentarisanje auta, link se izmeni i cela prica postaje beskorisna za buduce citanje. Sadrzaj foruma bi trebao da bude samostalan i nezavistan od drugih portala.


Hvala, bolje vas nasao :)

Jasno sve, pridrazavacu se tog pravila. 


 

 

10 hours ago, bokiilic said:

@ZoranP. 

I ja sam prošle godine kupio Lanciu Ypsilon 2005 godište pa ću ti preneti neka iskustva iz moje pretrage za vozilom. I ja sam u početku tražio Ypsilon sa 1.2 motorom zbog potrošnje i cene registracije, ali sam na kraju uzeo onu sa 1.4 16v motorom, jer nisam naišao na dobar primerak sa 1.2 motorom. Za taj 1.2 motor iskustva su da im odlazi dihtung glave motora pa ako vidiš ulje oko glave da znaš u čemu je problem. Ako se ovo u startu reši sve je ok, ali ako se duže vozi tako može doći do oštećenja motora. Isto je preporuka proveriti elektroservo tj. "city" mod. Što se tiče auta iz drugog oglasa na oko deluje ok, ali kao što reče bez pregleda uživo ništa konkretno. Postoje greške u opisu oglasa tj. ovaj auto je u osnovnom paketu opreme i nema elektro retrovizore ni senzor za kišu. Pregledom ostalih oglasa ovog prodavca vidim da se lik bavi preprodajom vozila što ne znači ništa loše, ali je već iskusan po pitanju preprodaje. Takođe među njegovim ostalim oglasima vidim da prodaje 16" aluminijumske felne sa Lancie Ypsilon što ne mora da znači da su skinute sa ove, ali opet dosta su retke. Pre pregleda vozila bih tražio od prodavca da mi pošalje slikanu dokumentaciju na proveru tj. potvrdu AMSS kao i slikane strane servisa iz servisne knjižice i mali i veliki "brif" pošto je auto uvežen iz Nemačke i on mora to da ima. Onda bih proverio da li se sve to slaže tj. servisi bi trebalo da su radjeni na godinu dana barem u početku i kad je zadnji servis radjen i gde. Uporedio bih pečate servisa i njihove adrese sa mestom prebivališta vlasnika tj. sumnjam da će neko ko živi u Minhenu ići na servis u Frankfurt ili Berlin.  Sve to je radi provere tvrdnji prodavca da je auto od prve vlasnice i sa malom kilometražom. Sad se servisne knjižice štancaju bez problema, a kilometraža se vraća pre granice tako da potvrda AMSS i nije neka garancija prave kilometraže. Ne postoji ni jedan razlog da Vam prodavac ne pošalje ove podatke, a ako oteže već bih sumnjao u njegovu iskrenost.


Hvala za dosta korisnih saveta. U ovom svetu koliko god se treba baviti analizom auta, toliko i analizom prodavca. Psihologija mi je srodna nauka pa ce to bar da mi olaksa ovaj drugi deo nadam se. :D Svakako sam se odlucio ovaj auto da uzmem, citajuci komentre sa ovog foruma a jos mislim da generalno ljudi vise dolaze na forume da se zale nego da kazu nesto lepo, samo jos da iskopam korektnu ponudu. :) Hvala jos jednom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzmes odrzavan auto......jedno od najlepsih iskustava u voznji i po gradu i na otvorenom.

1.2 i 8v nema snage za jurnjavu po putu, ali pruza fin ugodjaj....plin obavezno u tocak boci, mada se gubi dosta prostora u gepeku zbog rezervnog tocka, ako ga stavis iza vozacevog sedista, dobijas gepek....

Odrzavanje je kao puntu, limarija malo skuplja, ali je smek vanserijski :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...