Jump to content
FAS Goran
vazon

Lancia Ypsilon 2003. - 2011. - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Ako si cesto na AP onda mozda gledati 1.3 MJET, tjst dizela. 

Mada kao sto kolega kaze 1.2 je mera za studenta, jer je odrzavanje maltene dzabe, a i pitanje dal ima sta da se pokvari :D

 

Blago studentima.. Ja sam na faks isao autobusom :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Zan Batist said:

da li si ti zaista zena?? :D

dokaz da postoje jednake mogucnsti za zene i muskarce.. :)

moj favorit je treca bez obzira na upitnu km.. sjedista se fenomenalna! Taj motor je super, jednostavan, odrzavanje jeftino, moze i da ti pukne zupcasti kais bez posljedica… :)

druga pozicija je bordo Lancia sa siberom..

Hehe, zaista jesam :D

Meni prva bordo i jeste favorit, napisala sam šta me plaši kod nje. 

Hvala na odgovoru 

7 hours ago, dekirs said:

Ako si cesto na AP onda mozda gledati 1.3 MJET, tjst dizela. 

Mada kao sto kolega kaze 1.2 je mera za studenta, jer je odrzavanje maltene dzabe, a i pitanje dal ima sta da se pokvari :D

 

Blago studentima.. Ja sam na faks isao autobusom :D

Ovo je Beograd... verujte, i ja više busom idem nego kolima. Ali opet, ovo je Beograd, nekad baš zahteva prisustvo auta. 

Isti ste mi odgovor dali kao što u glavi već imam, dvoumim se i dalje :D :D :D 

8 hours ago, stefanan said:

Koliko je prešla ova krem?

Mi smo skoro sestri uzeli 1.3mjet 69ks 2005 godište za 1700e, sa pazi sad 96k km :D Rekao bih prava jer sam proverio po IT tablicama.
E sad fazon je što unutra nije bila baš dobro očuvana, od sunca ispucao volan, retrovizori takodje opao lak sa gornje strane,spolja ima par ogrebotina. Verovatno su je zato ljudi izbegavali

Otisao kod neše u žarkovo, radili par sitnica, više ništa nije trebalo, nove gume i teraj. Ja išao do kopa i nazad oduševljen sam autom, lagano sam to izvozao jedino mi tempomat falio.

Tako da može da se nadje dobar auto i za male pare, ako ne biraš previše. Mi smo jedino gledali da je mali auto, ostalo je sve bilo sporedno

Njoj na oglasu piše 220.000km. Mene iskreno kod dizelaša te brojke preko 200 plaše, bar od priča koje sam čula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni sa jednom pomenutom motorizacijom nema greske. Ako su odrzavani, sve su peri-deri masinice. Pa zavisi sta ti vise lezi, na sta naidjete da je u kompletno najboljem stanju i da ti se najvise svidja.

Uz fotke slobodno ostavi i link oglasa sa PA, da mogu da se pogledaju sve slike, plus u vecem formatu. Moj savet - ne verovati u opise i price prodavaca, samo u se i u svoje kljuse, uz sto vise provera. Na sve to, ako je slucajno vozilo iz Italije i dodjes do ITA tablica, slobodno postavi ovde (ili sama proveri) kilometrazu na zadnjem tehnickom tamo, pomocu Ultima Revisione. Ovde preko broja sasije mozemo da proverimo npr. opremu i tacan dan proizvodnje, pomocu ePer.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan said:

Ni sa jednom pomenutom motorizacijom nema greske. Ako su odrzavani, sve su peri-deri masinice. Pa zavisi sta ti vise lezi, na sta naidjete da je u kompletno najboljem stanju i da ti se najvise svidja.

Uz fotke slobodno ostavi i link oglasa sa PA, da mogu da se pogledaju sve slike, plus u vecem formatu. Moj savet - ne verovati u opise i price prodavaca, samo u se i u svoje kljuse, uz sto vise provera. Na sve to, ako je slucajno vozilo iz Italije i dodjes do ITA tablica, slobodno postavi ovde (ili sama proveri) kilometrazu na zadnjem tehnickom tamo, pomocu Ultima Revisione. Ovde preko broja sasije mozemo da proverimo npr. opremu i tacan dan proizvodnje, pomocu ePer.

Iz nekog razloga ne mogu da zalepim link. Probaću u novom odgovoru.

Nije problem za sve to, naravno da će svaki detalj da se proverava :D samo me plaši kod ove bordo leva strana, leva šolja, kao što sam rekla... 

 

qqww002.jpg

Bordo

 

qqww003.jpg

Krem 1.3 MTJ

 

qqww004.jpg

Crna

 

qqww005.jpg

Krem benzin

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Woodoo said:

Ljudi, ne mora i ova tema da se spamuje.

 

Neko piše u ženskom rodu a dovoljno se razume u auto tehniku da može ispratiti priču na forumu... Mislim da ti je jasno da vukovi neminovno kreću da zavijaju i araluču :D

 

2 hours ago, neptunova said:

Nije problem za sve to, naravno da će svaki detalj da se proverava :D samo me plaši kod ove bordo leva strana, leva šolja, kao što sam rekla... 

 

Sve i da je za zamenu, to nije tako strašno ulaganje. Ja bih čak razmotrio da to uradim svejedno, na obe strane, jer će značajno uticati na predvidljivost upravljanja i stabilnost (a time i bezbednost) kao i udobnost u vožnji.

 

Imam i kontra-predlog, uglavnom nepopularan, ali verujem da vredi razmatranja: Prikupi još malo novca, ako je to moguće u nekom doglednom roku - recimo 100€ mesečno i tri meseca strpljenja, ili koja je već dinamika moguća.

 

Razlog za to je što se oko 2500€ "lomi" ponuda između upitnog stanja i mogućnosti kupovine zaista lepo očuvanog auta.

 

Konkretni trenutno dostupan primer:

 

Lancia Ypsilon 1.3 MJT MoMo Design

Y-momo1.thumb.PNG.0a4d10a13f86bc6c1dbbb2ff483db6c9.PNGY-momo2.thumb.PNG.ade0dde7251cbcf2d2ea77e63b1a180d.PNG

 

Cena kaže 3k, ali može sigurno da se spusti na 2700 bez po' muke, možda i malo niže, ako načepiš sa kritikom debilnih stikera na gepek-vratima :D

Malo dok odstoji na oglasima, spustiće prodavac i sâm... Automatska klima, proverena i za ovu šasiju brutalna motorizacija, tempomat za BG-NI autoput, lep combo boja (barem meni) i stvarno lepo očuvana, barem po fotkama. Naravno ništa bez lične provere :) 

 

Ako sâm primer i nije idealan, pogledaj listing onoga ispod i oko 2500, baš je drastična razlika, sem kad neki iz ovog višeg ranga "upadne" u niži, ali tad budu i prodate izuzetno brzo ako iole valjaju. Ako auto nije potreban hitno, nekad vredi i sačekati... Ja sam svoju Deltu "pecao" 11 meseci ;) 

Edited by McSteel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova bordoo sa lošom šoljom je upravo kod majtora na pregled, nažalost, upecao je neko pre nas. Priča je da se čujemo s vlasnikom u ponedeljak da vidimo da li su je kupili. Mada, ako bude bila još uvek na prodaju, verovatnoća postoji da je majstor našao nešto zbog čega su odustali od kupovine. 

Ovu žutu sam videla juče na oglasima, čini mi se da je ona onaj momo design. Prelepa je. Ali nisam u mogućnosti da radim trenutno, a na cenu prodatog pedje sa početka priče (1750€) je već dodato par stotina pa sad tražimo u tom rangu otprilike. Naravno, 100€ gore dole nije frka. 

Gledala jesam, ima Y-lonke i za 1600,1700€, ali kao što rekoh, manuelna klima, rdjavi pragovi, sedišta užas. Vidi se drastična razlika tih i ovih od 2000€ pa nagore. 

Večeras idemo da pogledamo crnu i krem 1.3mtj, pa javljam utiske. 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi možda razmotrila "musavu" umesto Y? Znam da nije isto, ali nije drastična razlika da ne vredi probati kako ti "leži" :)

 

Konkretno, ova mi izgleda vredna šanse:

 

Lancia Musa 1.9 JTD

musa1.thumb.PNG.eff3adb3cb6eb1a3a6294365602c72a2.PNGmusa2.thumb.PNG.32e267d7ccf16ff01335f0b7ec5ec28a.PNG

 

Odlična oprema, deluje da je solidno očuvana (možda ne kao onaj Y MoMo što sam linkovao, ali naizgled bolje od ostalih Ypsilona koje razmatraš...), opet peri-deri motor... Duža je od Ypsilona za nekih 25cm, što nije ni malo ni mnogo, ali svakako ne bi trebalo biti presudno u parkiranju po gradu. Za tu "cenu" u dužini daje mnogo više tovarnog i sedalnog prostora, pa joj se mora oprostiti :)

Pri tome i ovaj primerak ima (barem meni) lepe boje i spolja i iznutra. Razmisli. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boga mi, ova ima ful ful opremu! Nisam razmišljala o musama, nekako su mi mnogo “kombasto” izgledale na slikama, nisam iskreno videla ni jednu uživo. 

Prva mana je što je 1.9, jača registracija. 

Druga mana plivajući zamajac, juče sam baš čula priču da se srbi samo od dve stvari u životu na P plaše, promaje i plivajućeg zamajca :D :D :D 

Pogledaću oglase, hvala na predlogu! 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registracija jeste problem, to stoji... Ali nema ih dobro očuvanih sa 1.3 dizelima i benzincima, pa eto.

 

Plivajući ne treba da te brine ni najmanje, ako nije već u lošem stanju od starta. Ako jeste, to je 300e cene dole.

Samo treba "normalno" voziti auto, odnosno bez potapanja iz najnižih obrtajima u visokom stepenu prevoza, bez držanja auta na uzbrdici na pola kvačila i slične đakonije, i biće sve u najboljem redu :)

 

Musa kao i svi monovolumeni izgleda malo kutijasto, ali dizajnom i pogotovo ovom dvobojnom šemom to lepo krije - kao i kad neko sa punijom figurom obuče adekvatnu odeću pa izgleda skladno :) 

 

Ako imaš vremena i volje, verujem da stvarno vredi ozbiljnog razmatranja. Javi utiske :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguće da mi objasniš koji su simptomi lošeg plivajućeg zamajca? Kako da primetimo ako je loš? 

Sad baš gledam na oglasima muse, mislim da Ypsilon ipak dosta dosta lepši :D ne hvata mi ih oko nešto 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi plaćala duplo veću registraciju i potrošnju.

Drži se Y ako ti se svidja i samo cekaj da naleti dobra

U vezi ove žute iznad, imaj u vidu da su i gume dosta skuplje u većim dimenzija.

A i tanje, što baš ne odgovara bg ulicama.

 

Ja sam sestri odmah skinuo 16" i stavio 14", ona nije ni primetila, gume 50% jeftinije, i mnogo bezbriznija vožnja

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neptunova said:

...koji su simptomi lošeg plivajućeg zamajca? Kako da primetimo ako je loš? 

Klik na:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/67390-mali-leksikon-automobilskih-pojmova/&do=findComment&comment=1437973

 

Tamo ima detaljno uključujući i lažne simptome plivajućeg, evo zato ovde samo početka tog dela teksta:

Quote

U zavisnosti od toga koliko je istrošen i u kakvom su stanju razne komponente u njemu, naročito opruge, na kvar plivajućeg zamajca mogu da ukažu sledeći simptomi:

  • zveckanje, pojačane vibracije i lupanje u leru
  • stresanje i udari prilikom startovanja i gašenja motora
  • trzanje i lupanje prilikom kretanja ili jačeg dodavanja gasa

Nivo buke i stresanja se menja sa različitim brojem obrtaja prilikom dodavanja i puštanja gasa, pritiskanja i puštanja kvačila...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo, tata i ja upravo završili razgledanje.

Crnoj 1.2 benzin je crkao akumulator, nismo mogli da je probamo. Stajala je parkirana 20 dana. Registrovana još 2 nedelje. Motor je čist, bar ono što se vidi. Ima zanemarljive ogrebotine. Enterijer vrh, ona prevrnuta koža, velur, ili možda i mebli. Nismo sigurni. Izgleda baš super. Već imamo ideje da joj prelepimo krov, da je napravimo bicolor. Ima servisnu knjigu i sve zapisano. Kaže vlasnik da više stoji nego što se vozi, da je auto ženin. Ima BOSE ozvučenje. 

 

Krem 1.3 mtj sam probala, jako utegnuta. Kvačilo je menjano, klima bi trebalo da radi, punjena letos. Zabrinulo nas je što na krovu ima “fleke” kao da je nekad negde puštalo pa se osušilo odavno. Vlasnica kaže da je takvu kupila pre 3 godine. Privukla me je činjenica da je stvarno održavana, sve zapisivano, zamenjene bitne stvari prošle i pretprošle godine. Bukvalno bez dinara ulaganja. Ima manuelnu klimu. 

 

Krem 1.2 benzin, nismo nešto oduševljeni. Čini mi se kao da nije zategnuta koliko i krem 1.3 mtj. Vlasnik tvrdi da je kilometraža od 130k km tačna, ja i dalje sumnjam (to je ona što sam postavila sliku iz servisne knjige). Mislim da ona otpada. 

 

Sada smo u procesu mozganja. Nadamo se da crna neće do ponedeljka da se proda, pošto smo zainteresovani da je obavezno i probamo kako ide. Vredi obe pogledati i preko dana naravno. Ja sam bukvalno na granici izmedju krem 1.3mtj i crne 1.2 benzin. Treba mi neko treći da mi kaže “ova ti je bolja” i da dam pare :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, neptunova said:

klima bi trebalo da radi, punjena letos. Zabrinulo nas je što na krovu ima “fleke” kao da je nekad negde puštalo pa se osušilo odavno. Vlasnica kaže da je takvu kupila pre 3 godine.

Kao sto rekoh, sem proverljivih podataka, ne oslanjati se mnogo na pricu prodavca. Klimu zbog ovakvih blagih temperatura srecom mozes da probas, kompresor se ne pali tek ispod 4C spoljne temperature. Ako negde ne radi, problem moze da bude banalan, preko samo punjenja klime, do skupljih kvarova, tako da obavezno isprobajte ako vec ima uslova. U kom su delu te fleke na nebu? Pogledati da li je pricvrscena i mrda li antena, desava se da je olabavljena ili da popusti dihtung pa uvlaci vlagu. Mada to je stvar koja se lako i jeftino sanira. Meni je cela BG krem nekako "iscvakana", ni jedan zazor prednjeg i zadnjeg branika nije isti, zadnji branik je talasast i sa leve strane deluje da nije samo od naslanjanja (pogledaj na slici 4 levu stopku, branik i gepek u kompletu u tom delu). Mozda je banalno, a mozda i stvar za detaljniju proveru. Takodje, proveri da nije trag korozije na dnu vrata gepeka, sa desne strane. Tragovi kacenja kod desne stopke i na vozackim vratima su daleko bolje vidljivi. Manuelna klima, najmladja od ponudjenih, po tvojoj prici prednost je mehanika, sto je ovde odrzavana i sto je to proverljivo.

Crna - mokra na slikama :) , a auto se ne gleda mokar, po jakom suncu i mraku. Deluje spolja sacuvanije, korektan enterijer, digitalna klima, plasticni volan, najstarija 2003.

Sta je problem sa krem iz Lazarevca? Eto koliko slike mogu da zavaraju. Za razliku u ceni (koja svakako ide dole) mozda mogu da se srede nedostaci, godistem je izmedju ove dve. Digitalna klima i kozni volan.

Ovde nikako ne ocekuj da ti neko kaze "to je ta" :) , pogotovo virtuelno. Drugarski se konsultujemo i pomazemo, a sve zavisi od stanja na terenu i sta se tebi svidja. Takodje savet - kada suzis izbor na ono sto mislis da odgovara, zadnju rec ipak treba da da proveren majstor, posle kompletnog pregleda i kacenja na dijagnostiku. Koji ce videti i ono sto mi ne mozemo, reci nedostatke, sta moze da se iskoristi kao argument za spustanje cene, itd... Da ne bude da reklamiram, ali nas Goran sa Altine radi (koliko se secam) besplatne preglede pre kupovine, mislim od 7:30h radnim danima. Najbolje pozovi i proveri. Velika prednost je sto su neki od ovih registrovani i lako moze da se skokne na proveru, a ne kosta te nista.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, ni ne očekujem da mi neko od vas kaže, I mislila sam na treće lice majstora. 

Na beloj smo primetili i mi da je branik izgleda skidan (šrafovi kao da su oguljeni - zato smo zaključili) mada se ne vidi ništa na oko ni sa unutrašnje strane da je pokrivljeno. Sve su linije dobre. Rekla nam je za udarac kod fara da se raspitala kod nekog majstora, da može vakuumom da se reši. Pitanje je. Dublje je nego što izgleda na slici. A fleke na nebu su sa strane, na krajevima. 

Crna je na slikama mokra, a juče kad smo je videli, kao što rekoh stajala je dve nedelje pa je sva blatnjava. Te neke sitnice koje ti privuku oko su mene iz banalnih razloga odbile od crne. Sedišta su joj očuvana maksimalno. Volan neogreban. I da, još jedna stvar. Krem Nbg 1.3 mtj prešla 220k, crna 1.2 benzin 140k km. 

Krem iz Lazarevca. Neke sitne stvari su nam ubile volju. Tipa, podizač za vozačev prozor ne radi. Ima rupice na zadnjem sedištu. Vlasnik kaže da radio radi ali ne šalje signal do zvučnika. Ima neke tragove dal ljuštenja ili čega već na vratima pa kao da je zafarbano. Ko zna šta je. Ovako generalno na oko izgleda najbolje, ali i kad sam je probala nekako mi nije utegnuto prelazila preko rupa kao krem sa Nbg. Nisam se raspametila nešto. Izbacuje airbag grešku. A da je cena pristupačna, itekako jeste. 

Jesam se ja već raspitala za majstora Gorana, čitala sam ovde po forumu. Čini mi se da je baš i pisalo negde da je besplatan pregled, ali proverićemo. 

Utisci su prenoćili. Probaćemo u ponedeljak obavezno crnu, pogledaće je i majstor pa, bože zdravlje, pazarimo. 

Odgovara i cena i imamo prostora za svakojaka dodatna ulaganja ukoliko su potrebna. 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno da postoji razlog zasto je ona u Lazarevcu jeftinija. Zato sam i pitao sta je ono sto mi ne vidimo sa slika :) .  

27 minutes ago, neptunova said:

Čini mi se da je baš i pisalo negde da je besplatan pregled, ali proverićemo. 

Za poslednji odabran auto mi je sve bilo u kompletu: prevoz sa skladista do Gorana+pregled+veliki servis, pa je sve bilo u ceni. Ali cini mi se da je samo pregled besplatan, dolazi se ranije oko 7:30. Najbolje zvrcni, a mozes i da pitas u njegovoj temi: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39186-fiat-servis-goran/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da potvrdim da pregled jeste besplatan kod Gorana. A i da nije vredi platiti bez razmisljanja, veruj mi. Ako uzimas tu iz BG-a obavezno odvezi do Gorana i nemas brige.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Kupi 1.2 i ako je suv motor i lepo radi onda stvarno nemas brige. Ne treba ti ni majstor ni niko :D

Videćemo kako radi. Nije potpuno suv. Ni jedan koji smo gledali nije bio. Ali je recimo dosta manje musav od belog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo, jel ste upoznati sa predlogom novog zakona da od 01.01.2021. neće moći da se uvoze i registruju euro 2 i 3? 

Ova crna lančja je euro 2... da li vredi kockati se? 

On 2/23/2020 at 2:29 PM, neptunova said:

Društvo, jel ste upoznati sa predlogom novog zakona da od 01.01.2021. neće moći da se uvoze i registruju euro 2 i 3? 

Ova crna lančja je euro 2... da li vredi kockati se? 

Ubedio me deda da će biti zabranjen i uvoz i registracija, medjutim.... 

 

D59DC894-BBEC-4054-BDFB-C31900F9EED2.thumb.png.4d47ac5fd4a1236a2a9e9c4cfcf96f0e.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema šanse da se zabrani registracija, samo uvoz i eventualno ako uvedu neku zabranu ulaska u centar grada mada ovo drugo teško

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...