Jump to content
FAS Goran
vazon

Lancia Ypsilon 2003. - 2011. - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Vazon ako ti treba da bacis pogled na jos jedan primerak (koji nije na prodaju), javi se.

Mozda mozes steci sliku stanja, pa malo uporediti kada budes gledao ove koji su na prodaju.

Beograd, centar, pisi na PM

Voja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako od ponedeljka okacim neke fotke ovde, znaci da je pala kupovina... Vise detalja u narednim danima! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Jako mi se dopada novija verzija Lancie Ypsilon koja se proizvodi od 2003. godine. Primetio sam da ih kod nas skoro uopste nema (mislim da sam poslednji primerak video uzivo pre par meseci i to van zemlje), sto je jos cudnije ni ovde na forumu nisam uspeo da pronadjem nista o ovom automobilu. Pratim auto oglase ovih dana i tu i tamo se pojavi po neki primerak.

Zanimaju me vasa iskustva / misljenja. Je l' neko vozio, posedovao? Kakvi su motori (narocito me zanimaju 1.4 16v i 1.2 16v)? Kakvi problemi se mogu ocekivati sa Lanciom Ypsilon? Ma znate vec, svaka informacija je dobrodosla :)

Poštovani gospodine Vazon

Evo našao sam malo vremena da vam se posvjetim,nadam se da cete primiti ispirku.Ono što vam ja mogu pomoći prilikom kupovine novog auta jeste da nabavite dobar CD uredjaj sa jako dobrim ozvučenjem i kolekciju pjesama našeg poznatog pjevača Mate Bulića.

Bok stari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da nabavite dobar CD uredjaj sa jako dobrim ozvučenjem i kolekciju pjesama našeg poznatog pjevača Mate Bulića.

Ma, imamo mi boljih narodnjaka ako dođe do toga:

http://www.youtube.com/watch?v=lb0GXMAE7BM

Taman da zapeva za Lanciu...''Lutao sam lutao, dok te nisam našao...smiriću se smiriću kad te budem imao''... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, sjajni ste momci! :thumbsup:

Evo ovako: odem juce u Zemun da pogledam onog crnog Ypsilona. Auto izgleda korektno. Zbog vasih preporuka odemo do Goranovog servisa, kad tamo prijatno iznenadjenje! Profesionalna radionica, vredni i usluzni ljudi. Zanimali su se oko auta sat vremena, dizali ga na dizalicu, prikljucivali na komp, provozali ga oko... I nista nam to nisu naplatili - kazu, pregled pred kupovinu se ne naplacuje! Sve pohvale!

Rekose mi momci da im auto deluje dobro. Nema gresaka na motoru, nije havarisan. Treba da se promeni nosac motora, kvacilo ce uskoro trebati da se sredi, zadnje gume (letnje) bi trebalo odmah menjati. Dogovorim se sa prodavcem oko cene i oko svega, medjutim on nekako krije saobracajnu sve vreme :veryangry: Kazem mu da bih voleo jos malo da porazmislim i vidim situaciju oko papira (posto mi je u toj rundi pregovora bio najtanji :smoke: )i tu mu izmamim saobracajnu, te je uslikam mobilnim. Plan je bio da proverim podatke u ePer-u i u policiji.

Sve sam proverio i sve deluje ok, medjutim - auto je 2003. godiste (tako stoji u saobracajnoj i na ePer-u) a u oglasima sve vreme pise 2004! Znaci pokusao je da mi proda auto koje je 2003 kao da je 2004. Zato je i sakrivao vozacku :realmad:

Trebao sam danas da odem po auto, ali nista od toga. Mislim da cete se svi sloziti da ne treba biti ovca i preci preko toga tek tako... Da li bi ste vi odmah odustali ili bi pokusali na osnovu ovoga jos da mu ubijete cenu i za koliko jos da spustam? Auto je stvarno solidan, ali pitanje je koliko stvarno vredi Ypsilon iz 2003?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je dobar kupuj, šta te briga dal je 04 ili 03...jedino eto što "ispadaš ovca", ali nemoj to tako da gledaš, ako ti se auto sviđa, kažeš da je dobar, srećno ćeš da mekećeš kroz prozor :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu jeste tako, ali sad ponovo gledam te dve slike saobracajne koje sam napravio mobilnim: na prvoj slici (leva strana vozacke) lik drzi prst preko godine proizvodnje (koja je upisana na desnoj strani). Na drugoj slici (desna strana vozacke) on opet drzi prst tako da preklapa godinu proizvodnje, ali je morao malo da ga spusti da bih uopste uslikao broj motora. Tu ispod prsta jasno viri 2003. Mislim, koji je to fazon? Pa mora mi jednom dati vozacku... Mislim da mu ponudim manje novca od onog sto smo se dogovorili (jer ipak godina proizvodnje je bitan faktor kod odredjivanja cene) i da mu kazem da se javi ako odluci da pristane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj fazon, tvoje je da proceniš, pošto si auto proverio i manje više to je jedino što je krio...

Probaj da ubiješ cenu, nemaš šta da izgubiš, ali nemoj da ti bude glupo zbog ponosa ako odbije da pristaneš i na tu cenu ako ti se auto već sviđa a misliš da vredi tih para :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao sam danas da odem po auto, ali nista od toga. Mislim da cete se svi sloziti da ne treba biti ovca i preci preko toga tek tako...

Idi na plac.

Reci da je auto 2003. godište i da to može da se proveri za minut. Malo obori cenu i to je to. Kupi auto.

Ali, sve pod uslovom da nisi video u ePER-u npr. decembar 2003. ili novembar 2003 godište...jer onda te ništa nije lagao, nego je to prihvatljiv običaj da se tada napiše 2004. godište. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ePer kaze da je deveti mesec 2003. Dakle, nije bas pred sam kraj godine. Nije auto na placu, prodaje ga lik privatno. Cak je i registrovan.

To mu je, ocigledno, taktika. Sve vreme ti prica da je auto mladji godinu dana, a krije saobracajnu. Po njegovom planu pravu godinu sam trebao da saznam tek kada napisemo ugovor, izvadim pare iz budjelara i to...

Nego, zanima me koliko bi vi u slicnoj situaciji trazili da se cena spusti zbog ovog detalja? (plus odmah moram dve nove gume uzimati, 15" da racunamo 100 evra komad...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, sjajni ste momci! :thumbsup:

Evo ovako: odem juce u Zemun da pogledam onog crnog Ypsilona. Auto izgleda korektno. Zbog vasih preporuka odemo do Goranovog servisa, kad tamo prijatno iznenadjenje! Profesionalna radionica, vredni i usluzni ljudi. Zanimali su se oko auta sat vremena, dizali ga na dizalicu, prikljucivali na komp, provozali ga oko... I nista nam to nisu naplatili - kazu, pregled pred kupovinu se ne naplacuje! Sve pohvale!

Rekose mi momci da im auto deluje dobro. Nema gresaka na motoru, nije havarisan. Treba da se promeni nosac motora, kvacilo ce uskoro trebati da se sredi, zadnje gume (letnje) bi trebalo odmah menjati. Dogovorim se sa prodavcem oko cene i oko svega, medjutim on nekako krije saobracajnu sve vreme :veryangry: Kazem mu da bih voleo jos malo da porazmislim i vidim situaciju oko papira (posto mi je u toj rundi pregovora bio najtanji :smoke: )i tu mu izmamim saobracajnu, te je uslikam mobilnim. Plan je bio da proverim podatke u ePer-u i u policiji.

Sve sam proverio i sve deluje ok, medjutim - auto je 2003. godiste (tako stoji u saobracajnoj i na ePer-u) a u oglasima sve vreme pise 2004! Znaci pokusao je da mi proda auto koje je 2003 kao da je 2004. Zato je i sakrivao vozacku :realmad:

Trebao sam danas da odem po auto, ali nista od toga. Mislim da cete se svi sloziti da ne treba biti ovca i preci preko toga tek tako... Da li bi ste vi odmah odustali ili bi pokusali na osnovu ovoga jos da mu ubijete cenu i za koliko jos da spustam? Auto je stvarno solidan, ali pitanje je koliko stvarno vredi Ypsilon iz 2003?

Hi Vazon,

Slazemo se sa tobom u potpunosti,tako smo doneli odluku i u potpunosti te podrzavamo. Treba da mu pustis cenu dole jos, teraj do 2500 evra mislim da je to realna cena za Ypsilon iz 2003. Ukoliko to neuspe,obrati se meni za dalje korake.Onda se zna kako cemo da je pustimo,pogotovo sto je pokusao da podvali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Hteo bih da iskoristim priliku i ovim putem da cestitam gospodicnom Vazonu na sjajno obavljenom poslovnom poduhvatu tkoji je nacinjen ovih dana. U istinu ovaj auto je zaista nesto posebno i zelimo da ga ovaj novi domacin postiva i pravi sto vise obrtaja. Mislim da bi trebalo svi da poslusamo nesto za sve one koji postivaju ovaj auto uz jednu pjesmu koja je nama svima posebno draga tkoji smo eto imali neke ljubavi i ponekad sto se kaze konsultirali nase drage majke.

Dragi Vazz ovo je samo za tebe.. Bog stari i uzivaj.

p.s. Javi se nekad da idemo u netko zezanje

Edited by schone123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako... Onaj dan sam se javio prodavcu i rekao mu da je auto 2003. godiste, a ne 2004. kao sto pise u oglasu. On mi na to rece da je prva registracija u novembru 2003. i da je takva praksa (kao sto ste mi i rekli da jeste). Insistirao sam na tome da mene zanima samo sta pise u saobracajnoj itd. Kako god, posle svih tih pregovora cena je skliznula duboko ispod 5000, te sam u ponedeljak otisao do Zemuna i obavili smo sve formalnosti.

Prvi utisci su jako povoljni - na autu je sve ispravno, sve radi, dobro ide. Posto je napolju uzasna zima, nisam preterano ceprkao oko automobila. Jedva sam juce uspeo malo da ga ocistim iznutra. Nisam jos isao na relacije duze od par km, tako da ce pravih utisaka biti nesto kasnije.

Kako god, mislim da smo ovu temu o kupovini priveli kraju i da cemo druzenje nastaviti na podforumu "Predstavljanje automobila članova". Vasa pomoc i saveti pri kupovini su bili dragoceni. Sada kao vlasnik Ypsilona verovatno cu imati jos dosta pitanja, no o tome cemo na novoj temi :)

PS ovaj vickasti, novi clan foruma schone123 je drugar koji se sprema da postane vlasnik Punta ili Y (do 2003) :thumbup: Znanje koje sam stekao ovde druzeci se sa vama podelicu sa njim, a siguran sam da ce on imati i sam sta da vas priupita. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devojka i ja smo se odlucili da uzmemo novi Lancia Ypsilon. Da li neko ima neki savet zasto bih ili ne bih trebao da uzimam ovaj auto?

Pozdrav i hvala svima.

Vladimir

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja zbog sebe i pitam.... cena odrzavanje, kako se pokazao auto...generalno iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je održavanje isto kao za Punta, sa obzirom da koriste puno istih delova, tj ima Puntovu dušu... Više je ženski auto, nego što je to Punto :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da to nije punto :harhar: . Salim se, skroz pristojno izgleda, svidja mi se i cena i ako je iole dobra trebao bi da je kupis + skinuces nesto valjda i za put. A za odrzavanje mislim da je to punto mehanicki , tako da nema nekih bubica posebnih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ima li neko sa foruma iz tog kraja,pa ako hoce da ti ucini da ode da pogleda,da ti kaze sta je i kako je realno stanje,slike dosta lazu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

joooj, srece moje sto pronadjoh ovaj forum :) Bojala sam se za svoje zdravlje jer sam se apsolutno zaljubila u Ypsilon, ali sada vidim da je to OK :)

Treba mi vasa pomoc. Sta mislite o ovom autu? Posebno me zanima ovo sto je "cuknut" - prepoznaje li neko sta bi to moglo da bude, koliko kosta popravka i da li vam se cena cini realnom? Nije mi bas iza coska, pa da ne potezem put ako mislite da ne treba...

http://www.mojauto.r...psilon_2005_god

Clip.jpg

Hvalaaaa!

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...