Jump to content
FAS Goran
Ticma

Cena gasa

Recommended Posts

Rekao mi jedan drugar koji je u poslu sa Auto-gasom :whistle:

da bi cena trebala da mu padne na 50 i nesto din :yes

u dogledno vreme :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto :rolleyes: ,a ljudi kukaju da je benzin/eu.dizel skup :question:

a nije ni duplo skuplji od TNG-a <_< ,kao svuda u svetu :whistle:

blago nama :wallbash:

bice bice samo polako trenutno cena dizela je ravna i kvalitetu istog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas se sipa PBS, a ne autogas. PBS se sipa u boce za šporete i grejanje. U Evropi jasno prave razliku i ne sipaju PBS u automobile. To je kao ona fora letnja varijanta i zimska varijanta. Kod njih postoji samo zimska varijanta i zove se AUTOGAS. Aparat je obeležen crvenom trakom na kojoj piše AUTOGAS. Aparat na kome se sipa PBS ima narandžastu traku.

NIS proizvodi samo PBS, to je smeša sa 50%propana i 50%butana. AUTOGAS u Evropi ima minimum75% propana. PBS ima oko 89 oktana i veću temperaturu gorenja. AUTOGAS ima preko 95 oktana i nižu temperaturu gorenja!

Inače NIS će početkom 2012.g. početi da proizvodi AUTOGAS i tada bi trebalo i kod nas da se zabrani sipanje PBS u automobile, a benzinske pumpe biće obeležene kao u Evropi.

Ko mi neveruje neka istraži ovu temu. Blic je stidljivo pisao o tome pre mesec, dva.

Mirko Alvirović priča kako se kod nas koristi gorivo koje zadovoljava sve evropske standarde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovi traktoristi su poveli kampanju,vec su poceli da me nadglasavaju.Kao ne isplati se TNG,pa nije to za pogon auta,pa smrdi na kiso kupus.....sav sam se potreso..... rofl.gifrofl.gifrofl.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim naprave kompjuter na TNG i njega cu da kupim...harhar.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc u Bijeljini 1,04KM = 53 din

Kod Petrića u Bijeljini ti je 1,00 KM a sa njegovim plinom sam najzadovoljniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam ja snimio je da izdje oko 115 dinara ako sipas za evrice. Verovatno ima i za trunku jeftinije negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je odlicna cena..veceras videh na EKO pumpi 59,90 dinara,to je najjeftinija cena u Suboticithumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce sipao gas na nekom knez petrolu - 55.9 dinzi :thumbsup:

Knez Petrol je ogromna kompanija! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knez petrol ima ubedljivo najgori piln koji sam ikad sipao, posle 2-3 boce morao da cistim dizne koje su bile skroz masne a i filtere sam menjao 2 puta u istom danu. inace nisam jedini koome se ovo desilo jer licno znam jos par ljudi koji su imali slicnih problema i rekli smo nikad vise iako svaki dan prolazimo pored njih. Konkretno pumpa gde sam sipao je na putu za Surcin kod skretanja za aerodrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam na MBG (jer mi je najblizi) i na Lukoil-u kad stignem. Zadnji put mi je potrosnja na Luk-u bila 14.2 po gradu sto je extra, na mbg-u je bila i preko 15, e sad mozda je do plina a mozda je do uslova na putu i slicno. Cena je 59.9 na obe pumpe. U Bijeljini sam prezadovoljan potrosnjom kad sipam kod Petrica, a plin je standardno 1km jos od kraja zime...

Zanima me da li je neko izvadio one MBG kartice i koliki se popust dobija sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...