Jump to content
FAS Goran
chela

Čelić: Kako sam ih sve pobedio... :)

Recommended Posts

HGT sahranjuje jtd uvek i svuda, chipvan nechipovan punto stilo nebitno, sto su stariji clanovi imali priliku i da vide vise puta kad su ljudi sa HGTom slali JTDeve kuci bez pljeskavice

Dal da ti se javim ili ne !!!

Ti i tvoj(joxijev) Mrtvi HGT koji je bio 100m iza JTD-a u trc na 300m :p

Sad kao HGT je do yaya a onomad brate moram da uzmem JTD!!!

@ Dario, stavi mu 80-100ks nitra pa ce Dumre ko nista ima da se razleti na samu montazu nitra a ne na prvo stiskanje, sve i da radi kako treba opet nece biti brzi od JTD-a s nitrom :p

Ja lepo grunem 150-200ks nitra, to niko ne zna kolko ima, puca, lupa, al ide :D ma gde ide... LETI i ZIMI i u PROLECE!!!! ma sva godisnja doba!!!

Edited by neshaoct
Dodao naslov teme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E chelicu samo sam tebe cekao hahaha,joxy pise.

Mozemo uvek probati znas i sam,ali nemoj molim te da mi poredis tvog sa pola enterijera,14-icama,fantomskim mapama i nitrom sa FABRICKIM HGT-om,smesno je...

Pa lepo ti ide ta karakondzula sa nitra koliko hoces,15 sekundi,odlican je jtd nema sta...

Edited by dario

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate kad liznes 15 mo's se javis, do tad mos samo da lizes :p

ja pricam sta sam radio tvom nagojenom drugu bez nitra :D

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad se vozi do 3000rpm HGT trosi 9 a mozda i manje, ali posto ne zivimo u kuci od cokolade, REALNE voznje, sa jacim gasovima, uradjenim izduvom i induction kitom, 195 gumama trosi 11, u istoj toj prici Sporting trosi 9 a sporiji je svetlosnu godinu

Vuk je pravi Reper za procenu HGT-a, za 5 godina kolko ga ima, preso je 20 000km :D

2. Slobodno uzmite HGT, stavljam kljuceve za trku sa svakim HGT-om(ja vozim samo s chipom... fabrika) i stavljam kljuceve da ce svaki JTD sa mapom od 200e da ubije bilo kog hgt-a

3. Normalno je kad se auto uzme nov i redovno odrzava da se smanjuju troskovi, al je problem ispraviti sve ono sto su prethodni vlasnici propustili da odrade.

4. Ako vec hocete neku zujalicu, preporucio bi vam Clio sport ili tako neki jer su svetlosnu godinu ispred HGT-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuk je izdr...ako na mog punta kad ga je probo, a na potezanju je bio 1 duzinu iza mene, sto se tice Vukasina, on je styler i mnoooogo je spor ;):D :D

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebi se Chelicu,3 puta dolazim na inter da se probamo od kako si poceo da kenjas u ovoj temi ali nema te...:)

Ne trebaju mi tvoji kljucevi niti bih ti dao svoje,samo mislim da gresis ozbiljno...

Evo ti glup primer,sa Cold Air Intake kit-om ubijem Ticbru sa crnom Ibizom preko dve duzine auta,sa fabrickim filterom idemo bukvalno potpuno isto,ili je razlika u pola duzine auta ko bolje krene...Podseticu te da crna Ibiza ima 144 konja i 400 Nm,a u osnovi je 1.9 TDI sa 115ks.

Njegovu crvenu Ibizu 1.9 TDI sa 6 brzina i 130ks u osnovi i stvarno ne znam koliko Nm,sa preradjenim auspuhom od pocetka do kraja ostavim 20 metara na zimskim gumama,sa fabrickim filterom vazduha...

Ja bih najvise voleo da dovezete jednog fabrickog,jednog cipovanog JTD-a,i ovu Chelicevu karakondzulu (bez nitra) ,a ja se dobrovoljno javljam da se probam sa sva tri auta i da stavimo tacku na ovu glupu temu.

Toliko i pozdrav :)

Vuk je izdr...ako na mog punta kad ga je probo, a na potezanju je bio 1 duzinu iza mene, sto se tice Vukasina, on je styler i mnoooogo je spor ;):D :D

Inace na prvoj strani si rekao da si ga u trci na 300m dobio 100m,kako lagano menjas pricu :rolleyes::whistle: :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate Joxy, zajebancija je za 100m, ali da sam ga dobio, dobio sam ga. Inace ne znam da li je Vuk malo Petardiran pa vozi ko petard ili ne znam ni ja sta, ali da punto ide 15.9 i to poprilicno ojadjen i to je tacno. Nije ovde prica o JTD i HGT stani sa bilo kojim klasicem, pa ck i sa VTS-om, provesces se veselo a tek o shibijevom resou necu ni da pricam, a sve je to ta klasa automobila. Cinjenica je da taj auto MORA da bude jaci, jer ako svi proizvodjaci sa svojim malim zujama prave cuda, onda mora i FIAT da se opameti(sto je i donekle ucinio), a ne da tavlja vec zastarele motore u nove modele... 1.8 je motor iz barchete sa kao nekim sitnim prepravkama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za VTS-a ne znam,nisam se probao licno ni sa jednim,ali znas i sam verovatno da svaki VTS na valjcima izbacuje 127 konja umesto fabricki deklarisanih 118,a od punta je dosta laksi,nisam siguran koliko.Jeste da ima 5 konja manje,ali je dosta laksi i ima drugaciji prenos od HGT-a,pa sve i da je HGT sporiji (a verovatno i jeste) ne vidim da je to neki blam za Fiat.

Sto se Clia Sporta tice probao sam se sa Shibijem,ostavlja me duzinu i po (ne kazem ja,kaze daki koji je posmatrao sa strane) ,sto je meni potpuno prihvatljivo,jer taj auto fabricki ima 169 konja sto je 37 koja vise nego sto ima HGT,kao i 200 kubika vise a slicne su tezine,naravno Clio je mnogo ozbiljniji auto sto se trapova,lezanja i donekle kocenja tice ali to vec nije tema...

Tvojom logikom je i Reno bulja jer Honda iz 1.6 Vtec motora izvlaci 160 konja vec 30 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja se javljam sa fabrickim JTD-om. Eto, pa cisto da poredimo koje su razlike...

P.S. Japanci su druga prica, oni su uvek voleli male motore, a visoke obrtaje. Ali rezultat je uvek da takvi motori imaju svrhe samo kod vozila sa veoma malom masom. crx-800kg...

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

petardirani ja sam vozio tvoj auto a ti moj koliko se secam :p

a zadnji put kad smo vozili shibi je sa golfom ubio tebe 2 duzine a ja njega isto toliko zato ne laprdaj mnogo :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ne kenjaj debeli :D , kad sam odma reko da je auto dosta sporiji jer imam mapu za nitro a isti nisam koristio pa je normalno da ste me osvestali obojica. Shibiju sam lepo rekao da punto sa onakvom mapom nije nikakav reper za golfa jer ispod 16.4 nije mogao a te 2 duzine su bile 1.m iza njega a ti si bio od shibija 0.2-0.3 max sto dodje da si ti vozio 16.0... uostalom to nema veze jer kad se pojavi(s) joxy na streetrace-u na semaforu lepo mozete da vidite kako ide Haj Gej T!!!

Ljudi bre! :D Izvinjavam se sto prekidam raspravu :D

Govorite sta da gledam, kako bar malo da proverim stanje, fore neke, bilo sta, idem sutra da vidim jednog HGT-a... :)

Gledaj da ga izbegnes :D :D :D

ima da se napevas... Za koga ti majka VENCANICU sprema!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja tema :) ahahaha! Čelo aj na crtu ako smeš? :) šta prozivaš ove sa hgt-ima, aj na crtu sa pravom makinom :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludak... ti si bas LOOD 100%

Ovo je moja tema, u kojoj sam najveci pobednik na svetu :D

Polako, sine... Auto mi je rascerupan, sprema se lagano za leto, tako da cs sacekati par dana za tu jurnjavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo ti spremi auto, da to bude kako treba ;) i zovi ako treba neka pomoć, bar u vidu moralne podrške :) a i sam znaš da ja nisam u fazonu trkanja-potezanja i slično :) šalim se ja malo :harhar:

A da si pobednik - jesi. Ne zato što si mi drugar i zato što si član kluba ili zato što voziš Fiata, već si stvarno neke ljude spustio na zemlju na najbolji mogući način :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubavi, nije ti velik al je zato tanak pa cu licno da ti ga obljubim!!!

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chelic

Naravno da nemam više godišnje iskustvo. U nekim postovima sam se namerno pravio naivan da čujem neke komentare (tvoje ne hvala) ali kad sam kasnije otišao na valjke i merio svoje 3 mape, sve su imale ciljanu snagu i sve su zadovoljile očekivanja. Razlike su bile +30% ja sam shvatio da mogu time da se bavim jer ono što sam na računaru radio na ternu se pokazalo. Nešto ne vidim ikog od vas da je igde okačio bilo koji rezultat da dyno merenja pre i posle remapa pa taman da ste 30 godina u ovom poslu.

Osim onog fiskalnog racuna, nigde ne vide' dijagrame nit neke rezultate

Edited by neshaoct
prebačen post...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da videli smo tvoje rezultate, prijavio si se na navak sa 194kS a ja sa 115. Svo vreme sam skraćivao rastojanje do tebe i ako sam imao problema sa proklizavanjem i sa fabričkim vešanjem. Da bi na kraju napisao kako si bezmalo imao prolazno vreme ko nisan gt-r a na mom snimku se vidi da si gori od mene i ako si brizgao nitro na svakom pravcu (youtube je svedok).

Moj "fiskalni račun" je dobijen na istoj mašini sa istim podešavanjima ako je grešio za FABRIKA mapu grešio je i za HC a razlika je zavidna, s'obzirom da sem remapa nisam ništa menjao na autu.

Na kraju ko god želi može da to što radim i proveri na valjcima, imaš ti tvoje rezultate? Neko drugi imate rezultate? Dajte da vidimo vaše konje manite se flekanja i subjektivnog osećaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chelic

Ma da videli smo tvoje rezultate, prijavio si se na navak sa 194kS a ja sa 115. Svo vreme sam skraćivao rastojanje do tebe i ako sam imao problema sa proklizavanjem i sa fabričkim vešanjem. Da bi na kraju napisao kako si bezmalo imao prolazno vreme ko nisan gt-r a na mom snimku se vidi da si gori od mene i ako si brizgao nitro na svakom pravcu (youtube je svedok).

1/8mile, 1/4mile, 1/2mile, 1mile... biraj razdaljinu a nitro ce biti uklonjen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...