Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

super, imam nestolimarije i pripreme da uradim na auto pa se javljam kad to bude gotovo da dogovorimo sve :)

reci mi jel folija moze da ide na spric git ili treba da se ofarba to sto je radjeno?

hvala jos jednom i izvini znam da sam naporan :)

Nisi naporan normalno je da pitas,nema potrebe da se farba dooljno je da se uradi spric got ali mora da se uradi vodena smirgla tj. da se pripremi kao za farbanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi kostalo presvlacenje samo krova na Fiat bravu, mat crna folija ?

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi kostalo presvlacenje samo krova na Fiat bravu, mat crna folija ?

:welcome:

a ja cu da se nadovezem i za haubu :thumbsup: koja bi bila cena za clanove kluba :harhar: i popust na kolicinu ipak su hauba i krov heheh :whistle: i evo odmah drugog pitanja :sleeping: isto to samo u carbon ali ona jeftinija varijanta ne ona skupa folija :w00t: unapred hvala pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ E sad za tako zahtevan posao je potrebna analiza i pregled statistike da bi dosli do konacnog iznosa :harhar: racunaj za haubu + 2000 ili 4000 minus 10% za clanove :rtfm: a carbon je oko 100 e sve zajedno :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da pitam posto mi nije jasno, znaci mora da se uradi prvo priprema limarije kao pre farbanja?

Ja imam Stilo 5v, i ima cini mi se da ima komplikovanu resetku na prednjem braniku, da li to moze lepo da se uradi sa folijom?

Da li se skidaju brave, antena i ostale stvari ili se folija postavlja oko toga (npr. slova)

Da li folija moze da se postavi na retrovizore od Stila posto nisu glatki?

Hvala i pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Sve moze da se uradi, pa i ta resetka na prednjem braniku,kvake i znakovi tj sve sto smeta na limariji se skida na zahtev vlasnika vozila,ali samo u prisustvu vlasnika, zbog toga sto sam imao neprijatnih iskustava npr,"ovo je radilo a sad ne radi" i slicno, moraju da se poravnaju sve neravnine jer folija pokaze sve isto kao i farba

Retrovizore ne preporucujem da se rade ako nisu glatki zato sto postoji velika mogucnost da se odlepe

Share this post


Link to post
Share on other sites

planiram da odradim krov,retrovizore i stubove u karbon foliji..koliko bi koshtalo to zadovoljstvo auto je fiat bravo 98' pozzzzz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuhh mnogo mi toliko da dajem,da imam tih para ozenio bi se :-) skup karbonac,vidim ove mat folije iznad shto pishu su upola...treba sesti i razmisliti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Jeste skupo, ali to diktiraju trenutne cene materijala na nasem trzistu na sta mi malo mozemo da uticemo, mat folija postoji i u jeftinijoj varijanti, pa ti razmisli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti auto isti zahtev - bravo, krov, stubovi, retrovizori ali folija crne boje sa sjajem tvoja preporuka (duza garancija)

cena?

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je cena da se uzme jedna ta carbon oraclova 975 folija, pa da se sam igram.

I koja je dimenzija te folije?

Treba mi za neke sitnice i detalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je cena da se uradi krov na unu u sjajnu crnu i stubovi na vrataima,ako moze cena posebno jedno,posebno drugo?

5.vrata.!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je cena da se uzme jedna ta carbon oraclova 975 folija, pa da se sam igram.

I koja je dimenzija te folije?

Treba mi za neke sitnice i detalje :)

Poruciš je u Difolu ili odeš do njih ako si u blizini BG ulica je Antifašističke borbe 19 a broj telefona 011/311-45-65 i cena je 4600 dinara za kvadratni metar,širina rolne je 152 centimetra pa koliko ti treba dužine,igraj se samo nemoj na mokro

Koja je cena da se uradi krov na unu u sjajnu crnu i stubovi na vrataima,ako moze cena posebno jedno,posebno drugo?

5.vrata.!

Za krov je cena 5000,stubovi su gratis ostane folije od krova,peta vrata oko 4000 naravno sedmogodišnja folija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel treba neku posebnu pripremu uraditi za deo koji se presvlaci, prebrisati alkoholom ili je dovoljno dobro oprati? Vidim na youtube i prskaju necim pa preko stavljaju foliju... i ja bi da probam neke sitnice da presvucem

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel dovoljno grejanjem oblikovati, kako preklopiti foliju?

ja sam nesto kao probao da prelepim blendu sa carbonom, ali neuspesno, ostalo mi je jos jedno parce da probam pa pitam za savet, zezaju mu ove gornje ispupcenje ivice..ako uspem sam... :wallbash:

stilo84.th.jpg

stilo82.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo kako je to ispalo kod mene na autu, neka prezimi ovako pa ako ne bude ostecenja radim ceo auto :thumbup: ja zadovoljan!

DSCN3402.jpg fo1.jpg

fo2.jpg fo3.jpg

inace, da dodam, radi se o karbon 3d foliji (nije ona od 4600rsd) sa 3 god garancije

*poz za saleta i drugare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel treba neku posebnu pripremu uraditi za deo koji se presvlaci, prebrisati alkoholom ili je dovoljno dobro oprati? Vidim na youtube i prskaju necim pa preko stavljaju foliju... i ja bi da probam neke sitnice da presvucem

Prvo povrsinu koja se lepi treba dobro oprati i odstraniti sve mehanicke necistoce,a onda je prebrisati alkoholom,ako lepis zakrivljene povrsine nemoj prskati vec prvo zalepi ravnu povrsinu dela koji lepis a zatim blagim grejanjem formiraj foliju po zeljenom obliku

jel dovoljno grejanjem oblikovati, kako preklopiti foliju?

ja sam nesto kao probao da prelepim blendu sa carbonom, ali neuspesno, ostalo mi je jos jedno parce da probam pa pitam za savet, zezaju mu ove gornje ispupcenje ivice..ako uspem sam... :wallbash:

Koliko vidim ti bi da zalepis konzolu gde stoji CD,to je vrlo jednostavno ako skines radio,ostaje ti da oblikujes foliju na uglovima naravno nakon sto zalepis ravnu povrsinu,a to radi tako sto ces prvo fenom zagrejati deo koji lepis a zatim ga oblikovati po povrsini,prvo lepis uglove a zatim prostor izmedju,stvorice ti se visak folije ali to se resava zagrevanjem.Znam da zvuci komplikovano ali ako imas malo strpljenja uspeces samo polako i bez nervoze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se ovo pretvorilo u draga saveta temu,da i ja nesto pitam :D

Koliko je sjajna crna folija zahtevnija za odrzavanje od mat ili one carbon ? ja sam hteo nju da stavi,ali sam procitao na netu da se ubrzo izgrebe i da bude ruzno mnogo pa sad ne znam...

p.s. Koliko se kod vas krecu cene ove 3 vrste folija ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Svaka folija se izgrebe isto kao i svaka boja ako se ne vodi racuna pri odrzavanju,kazi mi koji auto je u pitanju i da li se radi ceo auto ili samo delovi pa ti kazem cenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja debil :wallbash:

Hteo bih samo krov da uradim :thumbup: Ok shvatam da mora da se odrzava,ali kao na sjajnoj se vise vide ogrebotine i ostecenja,na to sam mislio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...