Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sasa_vu

Novi znaci za ograničenje brzine sa dopunskom tablom

Recommended Posts

Nikad se nijesam vozio sa domacim tablicama, tako da ne znam, ali mislim da na domace nijesu toliko rigorozni. Ali za strance...Kao prvo imaju mali milion onih fama tako da se mora(nema dogovora :whistle: ) postovati ogranicenje (pogotovo na onim mjestima gdje je 50, 60). E ali na svaku patrolu na raskrsnici sto naidjes, zaustavlja strance kao redovna kontrola...pa onda ide imate li opremu...itd. E sad prica se dijeli.

Kad sam isao sa svojim kolima u kojima imam svu opremu i sve sto treba, vozim polako i svaki put me zaustave i ista prica. Kaze izadji da vidim opremu, ja izadjem i pocnem da pokazujem gdje je sta, prva pomoc je bila na dnu ispod brda stvari, i posto sam mu pokazao sve kao gdje je prva pomoc, ona mora da bude na vidnom mjestu i kao sta cemo sad :coffee:

Kad sam isao sa bratom koji nema dobar dio opreme...Zaustavlja redovna kontrola dva puta. Putovali smo po noci kisa pada, i zaustavljaju nas kao upaljene maglenke...bla bla...pa onda kaze je li vozilo na plin...pa ako je na plin je li atestirano, pa je li upisano u saobracajnu, pa onda kaze na kraju onda sigurno nemate ni pp aparat...i tako nadodaje kaznu na kaznu...Pa onda i nisu zimske gume, nemas lance, nemas naljepnicu iz zemlje odakle dolazis. I uglavnom sabra 400 maraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam isao sa bratom koji nema dobar dio opreme...Zaustavlja redovna kontrola dva puta. Putovali smo po noci kisa pada, i zaustavljaju nas kao upaljene maglenke...bla bla...pa onda kaze je li vozilo na plin...pa ako je na plin je li atestirano, pa je li upisano u saobracajnu, pa onda kaze na kraju onda sigurno nemate ni pp aparat...i tako nadodaje kaznu na kaznu...Pa onda i nisu zimske gume, nemas lance, nemas naljepnicu iz zemlje odakle dolazis. I uglavnom sabra 400 maraka.

Ne znam šta su ti oni krivi, gde ste krenuli tako?

Voziš sa maglenkama, imaš plin neatestiran, voziš na letnje gume zimi, bez nalepnice odakle si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC_0528.jpg

DSC_0533.jpg

DSC_0535.jpg

DSC_0537.jpg

evo da dodam ogranicenja kako sam i rekla u ranijem postu, kao i prestanak vazenja istih kad su snezne padavine u Nemackoj, ispred Minhena, slikano pre neki dan, temperatura -6 , bez obzira sto je autoput uredno ociscen, kod njih se ide na razum, sto znaci da i kad nema ogranicenja, pa napravi neki karambol, smatra se kriv jer niko normalan ne vozi neograniceno po losim vremenskim uslovima. Etoo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam,ali cak i kad pada sneg tesko ko od njih vozi automobilom 60 po autoutu,peglaju 110-120 i policija ih ne dira,a kod nas ce jedva da cekaju da padne sneg da bi nas klepali sto po autoputu vozimo 70km/h :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta su ti oni krivi, gde ste krenuli tako?

Voziš sa maglenkama, imaš plin neatestiran, voziš na letnje gume zimi, bez nalepnice odakle si?

Pa kazem da sam isao sa bratom, ja imam sve sto treba, a mozda i vise od opreme koju oni traze.

Ali drndaju samo da uzmu pare, i to ne pricam ja o placanju kazni nego hoce da zarade.

A u pravu si ti sto se opreme tice, treba imati. Za maglenke bas oni nijesu bili u pravu, druga je stvar kad ne pada kisa nije mrkli mrak, nema magle nekoliko km prije, meni makar maglenke ne smetaju kad ih neko ukljuci iz suprotnog smjera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok ako je to tvoje iskustvo , peglaju samo Turci, mi i Bugari sto znaci samo nekulturni , ukljucujuci nas. Oni koji su tako nauceni ne peglaju, a da ih panduri ne diraju nece da bude , stize na kucnu adresu pa izvoli pa divljaj drugi put kad mu vreme za divljanje nije. Zato sam i okacila slike, friske sto bi rekli, a da voze po ogranicenju voze, sem sto su ta ogranicenja relativno kratka (ima i slika o prestanku svih ogranicenja ) etoooo

Share this post


Link to post
Share on other sites
U Njujorku ograničenje brzine 40 na sat

 

njujork%2040.jpg

 

Posle Pariza, koji namerava da ograniči brzinu automobila na 30 km/h još jedna svetska metropola odlučila je da smanji maksimalnu dozvoljenu brzinu kretanja vozila na svojim ulicama.Gradonačelnik Njujorka, Bil de Blasio, predložio je novi zakon koji bi trebalo da poveća bezbednost saobraćaja u tom gradu, a koji predviđa da se brzina ograniči na 40 km/h (25 milja na sat).

De Blasio je u februaru najavio da će zatražiti da se ograničenje brzine u Njujorku, koje je do sada iznosilo 48 km/h (30 milja na sat) spusti na 40 km/h. Ova mera deo je gradonačelnikovog plana ''Vision Zero'' koji je nastao po ugledu na istoimenu inicijativu švedskih vlasti. Švedska je 1997. pokrenula projekat koji ima za cilj da se različitim merama (jedna od njih je i ograničenje brzine) broj poginulih osoba na putevima u toj zemlji do 2020. svede na nulu.

Prema policijskim izveštajima, u saobraćajnim nesrećama u Njujorku godišnje smrtno strada preko 250 ljudi, dok njih 4.000 zadobije teške povrede. Među nastradalima je i veliki broj pešaka, a statistika pokazuje da bi smanjenje ograničenja brzine na 40 km/h drastično snizilo stopu smrtnosti kod pešaka koje udari automobil. Novo ograničenje povećalo bi i šanse vozača da na vreme zaustavi svoj automobil i izbegne sudar.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...