Jump to content
FAS Goran
somicom

Reparirana ramena ili nova?

Recommended Posts

Bio sam danas kod ovog Dragana da mi zameni ramena. Sve je trajalo manje od pola sata, posle sam otišao na reglažu u Beogumu na Adi (koriste opremu Butler Speedline 8060 TWS ako nekom znači), i sad sam k'o nov :)

 

Inače, majstor mi je pomenuo da treba da radim i spone/krajeve, i levi stabilizator. Uzeo rukom sponu i počeo da je vrti oko sopstvene ose i kaže da ima lufta. Međutim, probao sam i ja, nije da se baš mrda bez otpora, ali što je mnogo bitnije, ne šeta ništa gore dole ili napred nazad, tako da mi se čini da nema lufta. Lik se uvredio kad sam rekao da mora da ima malo lufta (misleći na to da je normalno da se sferni zglob/kugla okreće oko sebe), itd. Dao mi nov kraj spone u ruke pa da vidim kako tu nema lufta. Malo je teže mrdati nog zlgob jer nema baš za šta da se uhvati, tako da ne kapiram foru, al' 'ajde, on je majstor a ne ja...

 

Posle pitam lika na reglaži kakve su mi spone, stabilizatori, lik ih proba i kaže da je sve ok (isti lik koji nije hteo da mi radi reglažu dok ne sredim silene)...

 

Malo sam odužio, ali sve u svemu, hvala vam svima na pomoći! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradjen danas trap.

Otisao kod Nese u Zarkovo da pregleda pred more i imam sta da vidim. Sileni se cuju na viljuskama kaze mora da se menja to, pocelo je gume da ti jede.. 

Gledao sam gde cu sta cu i na kraju okrenem Auto Kristinu na Petlovom pitam jel moze danas, kaze moze. 

Zamenjene obe viljuske, tacnije uradjene su moje viljuske na licu mesta, nova kugla, sileni, jos sutra centriranje trapa i to je to. Godinu dana garancije. 

 

Sve pohvale za servis Auto Kristina i Miroslava. Ozbiljna proizvodnja, servis je APOTEKA, znaci cistije nego u mnogim bolnicama, ljudi ljubazni i prijateljski nastrojeni. 

Moram jos letvu da uradim za koji mesec, cena vise nego okej 14000, sa krajevima letve i rukama. 

 

20180625_164339.jpgIMG-bf6119ccd548ccdcf0cb05b72dc0af4d-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se ova varijanta da ti repariraju "sopstvene" viljuske.

Ostaje jos pitanje trajnosti, tj. kvaliteta ugradjenih silena i kako je reparirana kugla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da ce biti problem sa kvalitetom.. 

Kit komerc kupuje od njih i pakuje u fiatove kese, prodaje za masne pare.. :D

Po recima Miroslava 90% stvari oni izvoze, u smislu da prodaju drugima, malo toga zavrsi kod njih u radionici da se zameni kao meni. 

Edit: Zaboravih da kazem kako sam dosao do njih. Timke je terao svoju Djulijetu kod njih, pa sam se setio da je pisao o tome. Na kraju ispade da ljudi postoje 20 godina i da samo to rade. 

 

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

4200 sa rukama po komadu.
Kapiram da je viljuska 3200 din..
Kod Tejovica mi trazili 3000 po komadu, ne znam koliko je zamena doduse, al kapiram slicno..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...