Jump to content
FAS Goran
somicom

Reparirana ramena ili nova?

Recommended Posts

Hvala na brzom odgovoru, preporuka za marku?

Kako se krecu ruke za zamenu homokinetickog?

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vec ne znam, nikad nisam menjao ali znam da u te dve imaju ok delove pa ih pitaj za preporuku ;)

Ako si malo vestiji mozes i sam da zamenis :D

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sad i na medaku predstavnistvo, isti broj samo je 062. 
Ja sam dogovorio uzimanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,nisam primetio,a prolazim stalno tuda. Tj.iz moje ulice pocinje Mokroluska i ide do Plavog Mosta,pa se spusta pored Boema i pocinje Nova Mokroluska. Ali nisam primetio da ima nesto slicno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo je negde oko mokroluske, tako sam ga razumeo. Treba da odem da pokupim viljuske, al sve ne mogu da stignem, odlazem, sutra, sutra, sutra i tako evo nedelju dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio tamo do njih na Medaku. Pre toga sam zvao Milutina i on me je uputio tamo. Broj je, kao sto rekose gore, 062-616-345. 

 

Lokacija: kada idete auto putem prema Nisu, iskljucite se odmah iza Avia pumpe-to je iskljucenje za Medakovic2(pred plavi most, tu se isklucujete ukoliko hocete i preko mosta). Spustite se tom ulicom (koja je upravna na auto put) do kraja. Na toj T raskrsnici skrenite levo i videcete sa desne str tablu "centriranje trapa" i neki krs beli kombi na prodaju ispred-stoji tu oduvek. U okviru tog servisa se nalazi lokal-lager Milutinovih repariranih ramena. Da se ne zbunite, tu se nalazi nekoliko vulkanizera, perionica...

Prodaja ramena je nezavisna u odnosu na servis koji radi trapove i centriranje.

 

Mene zanima da li neko ima iskustva sa tim servisom. Tu su mi ponudili zamenu obe viljuske i spone sa reglazom za oko 5000 din. To je za ruke, a cene viljuski su po 2200din i spone po 700. Da li je neko mozda radio zamenu bas u tom servisu? 

Izvinite sto sirim temu na taj servis, ali racunam mozda je bolje da se sve odradi na 1 mestu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Zamena spona, viljuski i reglaza 5000 ruke? + 5800 za delove? ili sam ja pogresno razumeo.ako je tako to je meni potpuno ok sa reglazom. Ok je cena, i nema sta da se pogresi ako ti oni urade odmah. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce bio kod majstora koji mi je dao sledece cene (delovi su Lemforder sa popustom u Gazela komercu):
zadnji silen blokovi 2 x 2000                                         ruke 6000 (kaze ima 5 sati posla)
prednja desna viljuska(mora zbog kugle) 7500                ruke 3000

 

Zanima me da li su ovo ok cene, ili da trazim drugog mastora?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

prednja desna viljuska(mora zbog kugle) 7500                ruke 3000

 

Okreni Tejovića iz KG za viljuške, jeftinije su i kvalitetnije od tih iz prodavnice.

 

+381 34 371103

+381 63 616345

 

Meni su u Auto Kešu zamenu prednje viljuške naplatili 1.200 din.

Edited by Sreten91

Share this post


Link to post
Share on other sites

prednja desna viljuska(mora zbog kugle) 7500                ruke 3000

Vec sam pisao da se po meni najbolje pokazala reparacija (posto kvalitetna viljuska itekako kosta), pa samo npr. stabilizatori koji su na nasim kraterima najvise na udaru kod mene izdrze preko 40 000 km, a odradi se za manje od somica.

Inace, ako znas nekoga da to dobro radi, a oba silena na viljusci su ti dobra, moze da se reparira samo kugla, cena je oko 800 kinti pa navise. Ako je sve otislo, i Tejovic je odlicna varijanta. Imamo odgovarajucu temu za detalje.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor rece da je otisla kugla (tocak ima lufta), a da je rame ok, ali nema da se kupi samo kugla, pa cu morati da uzmem ceo komplet. Gde bih to mogao da repariram???

Edited by dusanbe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si iz Beograda a mislim da jesi,imas kod Plavog mosta,Medak...tu rade i prodaju reparirane viljuske,mislim da mogu i da zamene,a ima i centriranje trapa odma pored. Pa vidi,raspitaj se. Cak mislim da je to taj Tejovic iz Kragujevca,sad otvorio ovde radnju. Ali nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa super...doduse,kolega je za cromu uzimao viljusku i prezadovoljan je. Da znam,kada zatreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam rekao, ako zovete Milutina Tejovica, a zivite u BGu, uputice vas u Medak. Tu ima lager svojih repariranih delova. Napisao sam gore i kako se stize dotle. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...