Jump to content
FAS Goran
somicom

Reparirana ramena ili nova?

Recommended Posts

Ok cena,sad sam pogledao njihov sajt lepo to izgleda i dobro je da sve može da se odradi na jednom mestu što je nama i najbitnije,za tejovića znam burazer je kod njih uzeo viljuške ono skretanje za Medaković sa autoputa ostavio svoje uzeo druge bila je varijanta i njegove da reparira ali moralo je da se šalje u Kragujevac pa to prodje par dana,lepo da sad ima i u BG. nešto tako nadam se istog kvaliteta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, njih sam i zvao 3000 je komad.
Mislim da je jeftinije ako se naruci iz KG ali mrzelo me je se cimam, trazim posle ko ce mi ugraditi itd.. Ovako sve na jednom mestu, 12 meseci garancije ja zadovoljan.
Svakako ovo je bolja varijanta da ostane moja viljuska. Mislim da je sve trajalo nekih sat ipo, lepo ljudi stave stolicu da se sedne, ma milina. :D
Ne znaci nista, ali mnogo volim kad udjem u cistu radionicu, gde je alat, pod, zidovi.. sve cisto. biiip li ga neki lep osecaj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skoro menjao oba ramena..Poručio od Tejovića iz KG stigle sutradan.Solidno su urađene..Malo bile krute par dana sad nalegle volan se mota lagano..Na starima imao dosta lufta u selen blokovima..

Cena je smešna u odnosu na nove..Stare nisam slao..Poreporuka od mene za Tejović KG.

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relativno skoro sam promenio levu viljusku i uzeo sam je od Tejovića. Kod plavog mosta na Medaku ima radnja koja prodaje njihove viljuške. Princip je isti. Uzmete repariranu i platite cenu za nju + 1000 RSD depozita, dok ne donesete svoju. Kada donesete svoju, nakon zamene, oni vam vrate depozit od 1000 RSD. Dobijate Tejovićevu garanciju od godinu dana. Ne mogu reći za sada ništa, jer je skoro zamenjena. Inače ovo je prvi put da uzimam reparirani deo, jer sam ranije vozio auto kojem se mogla menjati samo kugla bez zamene kompletne viljuške i to je jednostavnije i jefinije. Tada sam kugle uzimao u radnji i to su uglavnom bile Ruville, Optimal, Meyle i trajela su od prilike 30-40.000 km, što je meni bilo ok, jer prelazim godišnje oko 10.000 km. Ako neko prelazi veliku kilometražu, ne znam ni sam koje delove da uzima, jer ako svake godine treba da menja viljuške, kugle, spone, ležajeve, amortizere, onda ne znam ni koliko je uopšte isplativo posedovanje automobila.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Punto 1,2EL 2002.god. prosle godinsam mnjao viljusku prednjeg trapa i spone, nije proslo ni godinu dana i opet treba da promenim istu viljusku i oba kraja spone. Prilikom prosle kupovin nisam pitao koja i sta sam sam porucio, ovaj put mi trba savt kako i sledee godine ne bih isto menjao. DA napomnenm da sam prsao samo 6000km u tom periou 90% graska voznja. 

Evo ponude pa vi prdlozite, najbolji onos cena/kvalitet:

 

  • Mapco Nemacka 4300 din
  • Topam Poljska 3900 din
  • AMC Turska 3600 din
  • SWAG Nemacka 5100 din
  • Delphie Engleska 4400 din
  • Febi Bilstein Nemacka 5300 din
  • FAI Engleska 3300 din
  • Comline Engleska 4000 din
  • FAST Italija 4000 din

 

Edited by neshaoct
spojeno & formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se  tiče zamora materijala prilikom remota to što se oštetilo se zameni novim.Još malo pa godinu dana od zamene prednjih od Tejovića.

Nikakvih problema.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, benedikt said:

Nekako nisam za te reparirane varijante, od starog novo, zamor materijala.. Ipak sam za novo

Uvek sam za dobar i kvalitetan nov deo, za koji ne zalim da platim i vise. Ali poenta je u kom rangu kvaliteta je to novo sto se prodaje kod nas :) . Eto ti primera da si isto to menjao prosle godine.

Koristio sam i nove delove na trapu (OEM Fiat, Delphi, Meyle, Ruville), ali imam i izuzetno korektno iskustvo sa repariranim viljuskama i stabilizatorima. Na ono sto su kolege rekle, samo bih dodao da je cena pomenuta, ali uz ostavljanje sopstvene viljuske. Takodje, treba proveriti sta je tacno otislo, za male pare moze da se zameni samo neki od silena (obicno napukne "pastetica") ili reparira kugla.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko od majstora nece da se bavi time da sredjule, najlakse im je da zamene citav deo. Iz manjeg grada sam i nemamo bas neki izbor majstora. Pozvacu Tejovica i da vidim koliko mi ispada. Ako ste svi zadovoljni sa repariranim onda nema vise o cemu da razmisljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam menjao viljuske uzeo sam kod Tejovica.Evo vec 80.000 km ih vozim i jos uvek su dobre.Dodju sa kuglom i silen blokom za Ideju.Tako da u kvalitet nemoj ni najmanje da sumnjas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe preporuka za remontovane. Kod mene su od Jagodića ali su zapravo iste kao i kod Tejovića, 2500 dinara komad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/18/2019 at 4:28 PM, benedikt said:

Nekako nisam za te reparirane varijante, od starog novo, zamor materijala.. Ipak sam za novo

Kad je rame u pitanju - Ne.

Kao što su već rekli ljudi, remontovano ovde radi posao mnogo bolje od onoga što se prodaje novo.

Daaaavnih dana na Stilu uzeto novo rame, Rouville sa cenom od 8.100 dinara (sećam se i dan danas te cene :D), i tačno godinu dana kasnije lupalo i moralo da se menja. Tada stavljeno remontovano, i ono je i danas na Stilu...jedno 3-4 godine već.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da pohvalim servis za trapove na Petlovom brdu auto Kristina.Trebalo mi za šuraka  ona zaštitna gumica na kugli što stoji na viljušci,prodavnice to ne prodaju bar za Pežo.Setim se foruma i da je baš kod njih neko radio trapove a blizu su meni reko da pitam.Daju mi ljudi to komplet nisu hteli ni da naplate,naravno častio sam.Tako da je ispalo super 

IMG-019796020132aa012bef326db90f6687-V.jpg

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko radi remont ramena u Fiat-u, osim Tejovića na Medaku? 

Da li imate preporuke?

Da li neko radi remont poluosovine i letve volana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...