Jump to content
FAS Goran
somicom

Reparirana ramena ili nova?

Recommended Posts

reparirana ili original ! repariranje je jeftinije od kupovine novih koji ne mogu izdrzati pola godine...reparirana neka izdrze toliko ili vise za manje para...ili uzmes original pa si miran duze vrijeme ali platis vise :)

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reparirano zna u mnogo slucajeva da bude bolje od novog,ali treba juriti nekoga ko vec duze vreme to radi i ko se bavi tim poslom,original je original,ali i ove druge soluciji nisu lose.

Kad budes kupovao ,obrati paznju na stanje guma na sline blokovima tako da kazem i na samoj kugli,da nije ispucalo,pocepano itd...mozda sam ti malo pomogao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me jel neko uzimao viljuske od Tejovica iz Kragujevca tj da li je slao svoje stare AKS-om i dobijao druge reparirane? Imam jedan par koji mi stoji pa bih hteo da uzmem reparirane da imam u rezervi.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni brat narucio post=om od njega...nije davao nista,mozda umanjuje cenu za 500=1000din ako mu odneses stare,

Share this post


Link to post
Share on other sites

15e je bilo za njega+ postarina 300din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, zovem ga sutra da se dogovorim. Stavio sam nove silene na ove moje stare i nisu ni za ku..c!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i onu varijantu da to licno zamenite, cini mi se da 2 puta nedeljno dolaze za BG, sredom i petkom. Jeste da je Punto u pitanju - za Stila je do skoro bila 2600 din, cisto da imas info.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je jos bolje, zadnji put su me ganjali iz AKS-a 10 dana skoro, jedva sam im iskukao da me sacekaju. Pa pazi s bzirom da su u AP sportu 4400 po komadu za punta a uzas su to je extra cena, za silene sam dao oko 3500 i bacio pare, plus centriranje trapa :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si sam rekao :smoke: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U oglasima sam nasao lafete za Fiat Stilo 1.9JTD po cijeni od nekih 43eura (po lafeti naravno). U pitanju je prodavnica autodijelova i tvrde da su lafete kvalitetne, da nije divlja proizvodnja. Proizvodjac je italijanska firma Birth (http://www.birth.it/en/)

Ovdje u Sarajevu je cijena lafeta kineske (no name) proizvodnje oko 40eura. Ako je u pitanju kvalitetniji proizvodjac (tipa Delphi) cijena je oko 65eura. Ovi govore da su ove ove Birth lafete od 40-tak eura sigurno u rangu sa onim od 60eura, pa me zanima da li je neko imao iskustva sa dijelovima pomenute firme i da li su ok?

Ne bih da se zaletim na manju cijenu, a ispostavi se da sam ugradio smece i duplo platim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od novih, ali zamenskih... S druge strane, OEM rame kosta kao 3 zamenska, a OEM stabilizator skoro kao 2 zamenska. Tako da i ja radim reparaciju kad zatreba, odlicno i rentabilno resenje, takodje prezadovoljan. Pokazalo se kao prilicno robusno, koliko je to moguce na ovim nasim katerima.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako naci broj telefona milutina iz kragujevca ili nekog drugog kog preporucujete za ramena

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tel.od majstor milutina je 063-616-345

zvao sam majstora Milutina i kaze da je viljuska za stila 2800.a stabilizator je 1000 dinara, da li neko zna koliko je postarina posto sam iz futoga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima u auto iatliji u novom sadu 3200 din novo rame danas zvao,nisam siguran kako se zove proizvodzac,cini mi se netc ili tako nesto,

dok sam citao forum nisam vise siguran staje bolje reparirani ili novi! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da se odgovor sam namece... Jedino ako pod tom novom ne podrazumevas originalnu fabricku viljusku (koja, uzgred, kosta jedno 4 puta vise od te koju si ti nasao za 3 somica).

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaže lik u prodavnici da nisu CHINA nego UK proizvod i da nije imao reklamacije,a nejčešće mušterije su mu taxsisti,mada još ništa ne kupujem dok ne budem ima keša,

uzgred stabilizator amortizera mu je 1000 din kao i kod majstor Milutina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i te nove su reparirane stare verovatno, ja sam pre kupovao h.zglobove i amortizere nove, dok nisam provalio da je reparirano i uvaljeno kao novo. Za trap po meni nema bolje od proverenog majstora koji reparira delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ti nisu rekli za rame: "Da, da, original italijansko" :) . Trebalo mi je u pocetku sa prvim Fiatom malo vremena da se ustosim ko sta ovde prodaje.

A to kad bih cuo u radnjama padala mi je roletna automatski, sve je original u majcici Srbiji, a jedno 3-4 puta jeftinije :) .

Od kada radim reparaciju (bilo kugle ili sileni da su u pitanju), ramena nosim iskljucivo sa svog auta i hocu ista ta nazad, posto su OEM i znam da su maksimalno postedjena rupcaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...