Jump to content
FAS Goran
somicom

Reparirana ramena ili nova?

Recommended Posts

8 hours ago, skydive11 said:

Sad cu bas da bacim pogled. A od ovih navedenih?prepostavljam da je to sve isti djavo 

 

Nek ti @Markobgd kaze, mislim da su kod njega na Doblu remontovane Tejovic viljuske a presao je s njima prilicno kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam na kraju ruville posto mi delovi trebali danas posto sam išao na neki put, videcu koliko cu biti zadovoljan. Cena spone 800din a kugle 1300din po komadu 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uzeo sam na kraju ruville posto mi delovi trebali danas posto sam išao na neki put, videcu koliko cu biti zadovoljan. Cena spone 800din a kugle 1300din po komadu 

Kazu da su ruville kvalitetni delovi trapa.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stabilizatori su im iz mog iskustva cist prosek. Ni da nesto pohvalis, ni da zameris, ovaj put uzeh "Delphi".

Mada, kakvi su nam putevi, ovo je sve solidne trajnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta sve od delova trapa remontuje Tejovic.Vidim da se pretezno piminju viljuske,pa da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru.Vidim da se u vecini pominju viljuske,pa reko da pitam,mozda se covek samo za to opredelio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistao sam celu temu, a i temu o trapovima za Stila, ali sam u nedoumici.

 

Išao sam na reglažu trapa čim sam stavio nove gume, i lik mi je rekao da treba da menjam silene. Pokazao mi je u kanalu koliko se šetaju ramena napred-nazad, šetaju se solidno. Kugle mi nije pominjao, niti sam primetio da mi auto beži po krivinama. Desilo mi se par puta da pri jačem kočenju na lošem putu malo povuče na desno (ne svaki put), ali je to bilo sa lošim gumama i krš diskovima, pa mi nije baš merodavno...

 

E sad, zanima me da li samo da menjam silene, ili da uzimam cela ramena? U pitanju je Stilo 1,4 16v sa troja vrata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povuče on u stranu baš zato što su ti loši seleni ili kako ih narodski zovemo paštete. Pri kočenju se celo rame povlači prema kabini i menja geometriju trapa pa zato i zanosi u stranu. 

 

Možeš naravno menjati samo selene ali i računati na dotrajalost ostalih elemenata viljuški pa možda ipak zameniti cele. 

Moja preporuka za reparirane Tejovićeve. Imam ih na 3 auta i prezadovoljan sam na ukupnoj kilometraži od cca 120+kkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu! Čuo sam i van foruma za tog Tejovića ;)

 

Svestan sam toga da postoji i efekat dotrajalosti ostalih elemenata, ali mi oni za sada deluju ok, čisto zbog toga i pitam. Valjda bi mi ovaj na reglaži reko da radim cele viljuške :question:

 

P.S. Ne prelazim više od 15000 godišnje, uglavnom kuća-poso otvorenim putem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvise su na udaru upravo te "pastete" - prve stradaju zbog nasih losih puteva, potrebne konstrukcije i stalnog oscilovanja ramena, ponekad zbog loseg kvaliteta...

Iza njih su po trajnosti kugle, koje takodje mogu samostalno da se repariraju.

I najtrajniji element viljuske (osim gvozdjurine :)) je drugi, valjkasti silen koji bas retko odlazi. Ovo je naravno iz licnog iskustva.

Ako do sada nisi radio nista na viljuskama, slozio bih se sa onim sto je rekao postovani kolega Marko i zamenio celu viljusku. Za Stila je to bilo oko 2800 din kod pomenutog Tejovica, ako ostavis svoju staru.

Ako si u toku sa servisiranjem, znas sta je radjeno i kada mozes da ocekujes sta ce sledece "prokuckati" a da nije u nekom bliskom vremenskom intervalu - naravno, mogu da se rade i elementi viljuske pojedinacno. Sileni su  par stotina dinara po komadu (recimo "Birth" ili tako nesto), reparacija kugle nesto ispod 1000 din.

Ali opet sve u svemu, ako placas ruke majstoru i ne znas servisnu istoriju i sta je radjeno oko trapa, glupo je za smenu ustedu ne zameniti celu viljusku. Pogotovo ako eventualno planiras da radis i reglazu trapa (nevezano za ovu zamenu).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru! Nisam ništa radio, skoro sam kupio auto od preprodavca koji ga je doterao iz Nemačke, tako da ne znam istoriju. Reglažu radim pod obavezno, em ne znam kakva je trenutna geometrija, em sam uzeo nove gume :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto si iz BG, imaš ovde na temi gde se nalazi Tejović kod Plavog mosta. Pisano je da kod njega samo uzeti ramena a ugradnja i reglaža negde drugde (iako ima pored odmah sve).

Koliko znam, možeš uzeti ramena i ostaviš kauciju 1000 dinara po ramenu pa kad ugradiš reparirana, svoja stara odneseš i dobiješ pare nazad. 

Ja sam tamo uzeo ramena pre nekih 6 godina i evo još uvek dobra, sa autom prešao 100+kkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam ga danas na broj koji sam ovde našao, 063/616-345, ali je bio nedostupan... Video sam to za servis pored njega, i primio k znanju :) Planiram da teram auto kod Đoleta na Karaburmu da mi ugrade viljuške i odrade reglažu. Čuo sam i van foruma preporuke za njega kada je Stilo u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja kad sam kod njih menjao,ima jedno mesec dana promenio mi viljuske,a nisu imali krajeve spona,pa kad se krajevi spona ne menjaju,a stave se nove viljuske ,nemora da se radi reglaza,tako mi je rekao,a majstor se zove Dragan 063236465 njegov broj

ia dobio sam garanciju godinu dana

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno,al  kad se menjaju neke komponente trapa obavena je reglaza,a zovni sutra coveka pa vidi,lepo objasni sve,a nalaze se u mokroluskoj sa desne strane kad se krene ka plavom mostu,ima tamo jedan prelepi motor Honda crveni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...