Jump to content
FAS Goran
somicom

Reparirana ramena ili nova?

Recommended Posts

Servis1 (NS): Na desnoj viljušci ima malo lufta, tek počelo ..

Servis2 (NS): Uzmi "prednje silen blokove" (KitKomercNS-SWAG-810din/kom), staviće ih gde treba, levo i desno, ruke 3000din, + centriranje trapa.

"Prednji silent blok" = Čaura Ram V-Control Arm Mounting-SilentBlock Wahacza itd.

 

Da li da menjam te prednje silen blokove za te pare na obe viljuške ili da uzmem repariranu desnu viljušku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji retko kad stradaju i traju baš dugo. Problematični su zadnji tzv. paštetice.

Pa ako ti je kugla odlična ja bi zadržao svoje rame i malo je rad skup. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko moze da mi kaze koliko bi me ispalo da repariram ceo trap, prednji i zadnji na Alfi 156 1.9JTD Karava.

Jel to moze taj Tejovic u Medaku da mi uradi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servis pored mi je jedini odradio reglazu kojom sam bio zadovoljan. Kod njega sam menjao i viljuske. Medjutim, treba biti oprezan sa njim jer ima tendenciju da se ugradjuje lepo u cene delova. Zato treba da se razjasni koliko kostaju delovi u magacinu pored, a koliko ruke i kakva je garancija. Isto vazi i za dodatne troskove na koje ce da naidje...

Jos jednom, servis "Transporter" je u pitanju i Tejovicev magacin ciji su prostorije pod istim krovom, a u stvari su dve razlicite firme.

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome pricam! Imao sam prilike da cujem kako samara musteriju sa cenama delova, a oni skoro duplo jeftiniji ako licno pitas onog decka sto ih prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,to su dva razlicita coveka,Tejovic je tu skoro dosao i apsolutno nema veze sa Draganom Vranjancem sto drzi centriranje trapa. Uvek i iskljucivo uvek pricajte sa gazdom tj.Tejovicem u vezi delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decko koji sedi u lokalu i prodaje delove, na njega mislim. Iste cene ces da cujes preko telefona od Tejovica i od prodavca u lokalu, to je sve ok. 

I Vranjanac(servis pored u istom dvoristu) dobro odradi posao, ali ako se sa njim dogovoris i ne znas koliko u stvari kostaju delovi, bices namagarcen. 

Da ne vrtim vise istu pricu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kragujevcu tako rade oni ti posalju repariranu a ti im das svoju. A cena je malo jeftinina od nove ali mnogo kvalitetnija i bolja

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kragujevcu tako rade oni ti posalju repariranu a ti im das svoju. A cena je malo jeftinina od nove ali mnogo kvalitetnija i bolja

 

Nova nova je oko 12 000, nova krš je oko 4000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam se prebacio za moj auto je nova u Apspotru oko 3500 a reparirana oko 2700.Za Stila se isplati reparina em jeftinije dosta em kazu da je bolja

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nova nova je oko 12 000, nova krš je oko 4000.

 

U Bogunovicu je nova viljuska bila 21.500 prosle god.

Kad su mi rekli, nije mi bilo dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bile su neke akcije prošle godine i tada je cifra bila oko 1200.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viljuska se menja jer je jednostavnije zameniti celu,a verujem da i cena reparacije toga sto si naveo,slicna ceni cele remontovane viljuske.

mene je kostao remont po vijusci 800 din jedan silen 500din i drugi 300din  tako za obe vijuske  sve skupa 1600din  kugle su mi bile dobre  ruke nisam placao sam sam radio .  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...