Jump to content
FAS Goran
MilanLaki

Punto mk.2 - grejači retrovizora

Recommended Posts

proveri osigurac a potom instrumentom da li imas stuju na konektoru sa masom iz konektora ne sa sasije ili drugog mesta jek se masa prekida, auto je uvek pod napajanjem bar kod mog punta, pa ako je sve uredu onda je grejac ili proveri grejac da li je u kratkom spoju sa instrumentom ako jeste onda je ispravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

isčupaj ogledalo i naći ćeš 2 konektora. spoji ih sa instrumentom, upali kontakt i zadnji grejač. ako ti pokaže 12v onda je riknuo grejač na ogledalu. menjaj ogledalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada upalis grejace za zadnje staklo onda rade i grejaci retrovizora. Nisam ni ja znao pa sam procitao ovde...i gle cuda imam grejace :)

@mica- kako da iscupam ogledalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, nedavno izvaljujem da moj punto mk2b ima pored svega i grejace retrovizora, ali....

U levom radi u desnom NE. E sad, vrlo je moguce da je desni retrovizor menjan jer je drugar koji vozi dugo punta istog kao moj cim je seo rekao da to nije original retrovizor.

Prica se potkrepljuje time da desni retrovizor ostaje mokar i zamagljen dok je levi full suv...

E sad, ko zna da li ja u ovaj mogu da roknem grejac ako ga nema i da li moze da se pazari negde samo grejac ili sta raditi, ja ne znam ni kako da skinem retrovizor a da ga ne prejebacim :D

Zao mi kad vec fabricki puntisa ima to da mi ne radi, a moze da bude korisno dosta ......

Pozzz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da moras komplet drugo staklo,jer je grejac u samom staklu retrovizora,ako gresim,neka me neko ispravi :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je bilo polomljen zglob na desnom retrovizoru , i kada sam ga skinuo staklo nije imalo grejac a dzek samo 3 zice dok na fabrickoj instalaciji ima 5 , kupim u GBG Lucas nov retrovizor (1940din) koji ima grejace i sad radi sve , oba retrovizora su suva . Mislim da ne bi radilo kada bi zamenio samo staklo , jer onda ti trebaju jos 2 zice za grejace koje idu na fabricku instalaciju .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je otisao samo grejac a imas originalnu instalaciju, mozes da kupis novo staklo sa grejacem.

Pogledaj ovde: http://www.tuning-shop.rs/fiat_auto_delovi_1.html

Cena je svojevremeno bila 650 dinara za Stilo (staklo sa grejacem), kazu ljudi sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta. Tako da mislim da se za tu cenu i ne isplati bilo sta budziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da vidim, nisam ni gledao kako to izgleda, nisam nikad skidao retrovizor, a kontam ako kupim novi, da onda moram da ga farbam, i to ce da kosta nesto malo,pa dal ce se uklopi boja, da li ce neko da farba samo retrovizor...moram da vidim sta i kako, da skinem to pa ce mi biti jasnije sta mi je ciniti...ako neko ima volje nek objasni kako se to skida, da ne lutam puno kad se odlucim da ga raskomadam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam sto smaram sa Stilom (sta cu kad ga vozim :)), ali sudeci po slikama nosaca na grejacu koje je MilanLaki postavio, procedura je ista:

http://www.fiatforum...rror-glass.html

A ovde je kolega bio dovitljiv pa je koristio vakuum nosaca navigacije:

http://www.fiat-lanc...showtopic=56257

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pa sad znam kako cu, pa cu da se bakcem malo s tim....e sad recite mi koja je razlika u retrovizoru sa grejacem i bez, kako da primetim ako je moj ceo retrovizor promenjen i stavljen neki za koji nije namenjeno da ima grejac?

Ilije sve isto a razlika u staklu?

Da znam sta da geldam kad skinem staklo?

I da, kako se vraca, samo klik nazad odakle je ispalo? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je vec prica o grejacima...imam punta 2 1.9 JTD SX. Da li neko zna da li ovaj model ima grejace u retrovizorima, a da ne skidam ogledalo da pogledam?

Inace kada upalim zadnji grejac, ne topi se sneg ili led sa retovizora? mozda ima, ali ne rade?

Hvala na pomoci!

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini one trouglove gde su visokotonci i ako imas 2 zice koje idu ka retrovizoru onda imas i grejace :)

Inace ne bih preporucio po ovom minusu nista od plastike da diras jer koliko god pazio slomices neku zabicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je vec prica o grejacima...imam punta 2 1.9 JTD SX. Da li neko zna da li ovaj model ima grejace u retrovizorima, a da ne skidam ogledalo da pogledam?

Inace kada upalim zadnji grejac, ne topi se sneg ili led sa retovizora? mozda ima, ali ne rade?

Hvala na pomoci!

Pozdrav!

Grejace retrovizora imas, samo ako imas i elektro pomeranje retrovizora, u suprotnom nema nista od grejanja retrovizora. Elektropodesivi retrovizori sa grejacima su isli samo u HLX i HGT opremi. SX je bio nesto malo jace od osnovnog paketa....drugim recima, nemas grejace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao na Puntiću elektro pomeranje retrovizora, ali se ne sećam da sam imao i grejače...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Islo je samo u kompletu, el. pomeranje + grejanje...

Ali ako ima koga sa vise iskustva neka se nadoveze.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je tako. Svi grejaci (staklo + retrovizori) se pale na prekidac za grejanje zadnjeg stakla. Inace grejaci se sami gase posle 20 minuta od kada ih upalis, postoji tajmer koji ih sam gasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao na Puntiću elektro pomeranje retrovizora, ali se ne sećam da sam imao i grejače...

Nisi imao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...