Jump to content
FAS Goran
sko

Fiat Stilo - zaleđena brava

Recommended Posts

sledeći je problem hteo sam večeras da izvadim satorsko da ga bacim preko šoferke

otvorio sam ona pomoćna vrata na gepeku karavana

sad ne mogu da se zaključaju

bravu sam prskao sa wd-om , mehanizam sto hvata onaj deo sa vrata se pokreće al neće da ga zaključa

kao da nelegnu lepo al nema nikakvog efekta

ima li neko ideju sta moze da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa zaledjenim vratima tj. bravama sam imao prosle godine, kao i ove.

Prskao sam svim i svacim unutra ali nije pomoglo, dok ga nisam odvezao kod majstora.

Mora se skinuti tapacirung kao i sama kvaka da bi se pristupilo sajlama u vratima.Te sajle treba dobro osusiti i dobro namastiti i problem je resen.

Ovo zadovoljstvo me je kostalo 3000 din (po vratima), zato sam odradio samo vozacevu stranu.

Znaci problem je u sajlama i u njihovim buzirima! Tu dolazi do problema jer kad se sajla zaledi, ostaje fiksirana i nemoguce je povuci kvaku.

Nadam se da sam nekome pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz licnog iskudtva znam da je najbolje sredstvo za podmazivnje kedera obican medicinski glicerin,potrebno je pred zimu namazati kedere do sjaja i ostaviti da se osuse i problem je resen,znam da na brave zimi lepo deluje wd-40 ili odvijac sprej em sto podmaze em mehanizmi lakse rade,isto tako glicerin u spricu moze da zavrsi posao kad se u jesenje doba sipa u bravu kroz otvor za otkljucavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno kod Stila na šta su se ljudi žalili zaista nema veze sa bravom već sajlom i bužirom u koji se uvuče vlaga.

Isti slučaj sam imao i ja. Nažalost nemoguće je intervenisati spolja.

Kada sam sve obrisao i osušio bužir sam potpuno napunio gustim uljem tako da sada vlaga ne može unutra.

Videćemo koliko će ovo da traje. Za sada radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da ulazak kroz gepek predstavlja jedino resenje,ako se sva vrata zalede.Koliko sam primetio,gepek ne ledi.

Ne bih preporucio otvaranje sva 4 prozora preko daljinskog,jer je sve tu zaledilo,a ko ce posle popravljati podizace i razne sajle.

Onda ostaje gepek i grejanje auta iznutra kroz voznju.

Sto je interesantno,brave uzasno brzo zalede i na malom minusu.Ma pola sata i nema sanse.Juce sam ponovo sve namazao glicerinom,videcemo sutra ujutro kakva je situacija,jer je danas pran auto i sve ce da zaledi opet :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam tako jednom,oprao auto i odmah mokar oterao do kuce i kad sam stigao-ostao zarobljen :rolleyes:

Mada sto se tice zaledjenih brava,za ovo vreme koliko je stilo kod mene nijednom mi jos nisu zaledil (da ga ne ureknem) :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako je temperatura juce ceo dan u minusu posle pranja, i nocas je bila -6 a jutros -4 kada sam upalio auto,brave nisu zaledile .Nije bilo padavina i mala je vlaznost vazduha.Jedino moguce objasnjenje.

Ponovo sam stavljao glicerin pre neki dan,ali mislim da to nema veze mnogo jer ipak tu zaledi nesto drugi,te sajle kako neko objasni.

Mada sam ja onako "junacki"krenuo jutros na bravu,mogao sam je iscupati :rofl: A ono "laganeze" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije ni jednom zaledilo ovih dana(pu pu pu da se ne ureknem za ujutru :D) iako nije izlazilo iz minusa...

A ranije, bude minus 1 ili 2 i zaledi odmah...

Vrlo verovatno da je do male vlaznosti kao sto si rekao...

Ne znam sta drugo moze da bude sem onoga Stilo je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Imam veliki problem sa levim vratima, desna strana mi je ok, ali leva cim je neki minus zaledi i onda ne pomaze nista, prskao sam ih antiledom, sipao glicerin i opet ista prica, desna strana se otvara bez problema, levu otvorim, ali se brava vise ne vraca u prvi polozaj vec ostaje otvorena i vise ne mogu da zatvorim vrata! Popizdecu dodje mi da prodam kola zbog ovoga... Ne znam gde da trazim problem... Niti cime da ga resim, jednom sam popizdeo kad nisam znao cime da ih odledim da bi mogao da zatvorim vrata pa sam sibnuo lonce vrele vode po bravi i tad se odledise, posle ponovo ista prica, punio glicerinom, cistio kojekakvim sprejevima... I opet MINUS = Zaledjena leva strana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i kod mene je stanje isto, leva vrata opet lede

neko je napisao da treba srediti sajle iznutra, to je definitivno rešenje

ili garaža :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja do sajle nisam sredio uvek problem ispod -4.

Sad na -12 sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ne gine mi skidanje tapacira gluposti i kojekakve peripetije da dodjem do tih sajli...

Lede mi se brave, pokazivac spoljne temp ne radi kako treba...Vreme je da prodam kola!

Edited by Terza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz ranijeg posta vidim da si zalivao vodom bravu vrata. :question: WTF

Sada bez otvaranja, susenja i ciscenja kliznih povrsina ne ocekuj poboljsanje.

Preporucujem neki "masan" sprej a kasnije za odrzavanje silikon-kokpit sprej(ja ga koristim) ! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije ni jednom zaledilo ovih dana(pu pu pu da se ne ureknem za ujutru :D) iako nije izlazilo iz minusa...

A ranije, bude minus 1 ili 2 i zaledi odmah...

Vrlo verovatno da je do male vlaznosti kao sto si rekao...

Ne znam sta drugo moze da bude sem onoga Stilo je to :)

Jako zanimljivo,isto i kod mene,ranije i na minus 2 zaledi,muku imam da zatvorim vrata nakon sto ih otvorim,a recimo juce u 18 sati kad sam krenuo kuci sa posla sasvim normalno su radile brave iako je bilo minus 6 po bordu.Dakle vlaznost vazduha je u pitanju pored temperature naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz ranijeg posta vidim da si zalivao vodom bravu vrata. :question: WTF

Imaš neki predlog za pranje auta kako da pod pritiskom uvek štitiš bravu od vode ili sprečiš da ne pokisne na kiši?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle "manjih" problema sa otvaranjem zadnjih desnih vrata konstatovao sam da se unutar brave stegne emulzija masti, prasine i vode .

Nisam skidao tapacirung vec je bilo dovoljno da uskim odvrtacem odstranim suvisnu masnocu, naprskam alkoholom, istovremeno drugim odvrtacem simulirao

rad same brave(otvaranje-zatvaranje).

Preventive radi, pre svakog pranja obilno naprskam sprej na rucice(povucem rucicu pa u klizac) i brave !

Sprej je obicno od onih king-sajz silikonskih za kokpit.

Nekome ni to nece pomoci, zato mora "razvaljivati" ! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam tocio vodu u brave :) Vec sam vrata polio vrelom vodom... Nisam mislio na unutrasnji mehanizam... Svakako se problem prvo javio pa tek onda sam ja sljusnuo vrelu vodu... Znam da mi to nikako nece pomoci, ali morao sam u tom momentu jer nisam mogao da 100 km vozim drzeci vrata u ruci jer nece da se zatvore... POsle toga sam mnooogo, mnooogo antileda uprskao u bravu, glicerina i nista... A prskao sam sa svih strana, sipao i u mehanizam direktno i spolja u one otvore kod same rucke... u onaj ulozak gde ide kljuc... i rezultat isti uvek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glicerin je nezgodan jer se steze na niskim temperaturama a tokom letnjih dana hvata se prasina za njega. Dobar je za gume(kedere) oko vrata.

Sam mehanizam brave je najbolje da bude cist i nauljen nekim retkim masinskim uljem ili sa originalnom belom masti.

Kada je takva situacija kao kod tebe jedino trajno resenje je otvarati ... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu da se ubijem :( KO bre to sad da rastura...? Videcu, valjda idu lepi dani... Pa nece vise da ledi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ja se sa tim zajebavam vec 3 godine, sve i svasta sam probao i nista ne vredi....tako da nemoj da se mucis da trazis resenja ne vredi... :wallbash:

Ja zavezem kanapom bravu iznutra i bacim kanap na gepek posto gepek ne mrzne i onda tako otvaram, drugacije nema sanse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahhahaa

jest kralj izgleda cu i ja biti :rolleyes:

jer kod mene evo vec tri dana vozaceva vrata ni da cuju

ulazim i izlazim na suvozaceva :thumbsup:

juce izlazim na pumpu naravno preko suvozacevih vrata lik me gleda cudno i opet ulazim on jos cudnije jadnik ne zna sta je STILO jer ja ulazim i vozim se sa stilom :thumbsup:

ja znam da cu ja zvog u saraf rastavit tj vrata da rijesim ovo cim otopli jer mi je vise preko glave ovih sr**a :wallbash:

ako nis ne uspije ode stilkonja sledece zime umorio me sa svojim svakodnevnim problemima pogotovu zimi

stvarno volim FIAT i bio je uvijek prvi izbor i iznad svega ali STILO me razocarao :crybaby:

pozz svima :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa eto borimo se svi :thumbsup:

a kad otopli ja rastavljam pa sta ne budem znao pitat cu inace znma rastaviti jer sam skidao oe fabricke zvucnike i stavljao nove malo je sex to uraditi :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...