Jump to content
FAS Goran
sko

Fiat Stilo - zaleđena brava

Recommended Posts

pa zar pored toliko otpada vi razmisljate o novom originalnom delu? na otpadu se za te pare kupuju cela vrata u boji sa staklom i tapacirom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@manfred

ma i sa polovnim sa otpada se isto moze desavati

tako da je najbolje da se ove mogu "nauljiti" kao sto KOLE kaze

to je ipak najeftinija i najsigurnija varijanta

samo cekam da KOLE javi koje bi moglo ulje da li odg obicno motorno ulje

ili ide neko posebno :thumbsup:

garazu sam nasao i rezervisao kao i pivo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zalede prozori onda u je jedino resenje: 1l vrele vode i lagano sipati ISPOD breve,tada sajla popusti i sve funkcionise neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhvatish bravu, vidish da nece, odustanesh od silovanja, prislonish se malo na prozor blize donjem kraju ukoliko je zaledio da odovjish malo, i ondak lagano stisnesh i drzish dugme za otkljucavanje, prozor se spusti, lepo otvorish vrata iznutra, sacuvas zivce i prevazidjesh problem (pali svaki put):D

Bravo Ivice upravo sam hteo da opisem ovo iznad sto si napisao ali si me preduhitrio.

Ne znam da li radi kod svakog modela ali meni na 1.6 dinamic sjajno fercera!!!

Ako vam ova komanda preko daljinca ne funkcionise probajte gurnuti kljuc u bravu i okrenite na levu stranu(do kraja) ZADRZITE U TOM POLOZAJU zatim sacekajte par sekundi i oba prozora ce se otvoriti :thumbsup: SJAJNO RESENJE :smoke:

sve je to dobro, ali ne zaboravite da odledite i suvozacev prozor posto se preko daljinca oba prozora istovremeno orvaraju da ne dodje do otkazivanja podizaca ;)

Edited by SoKoL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li vredi zameniti sajle kako se vise ne bi zamrzavale?

Da li je slucajnost ili ne, uglavnom zamenio sam sajlu suvozackih vrata, uzeo na otpadu, i ove zime suvozacka nisu zaledila za sada ni jednom.

Dok vozacka samo iznutra otvaram :lol:

Ne mogu da se setim tacne cene, ali je bilo nesto smesno, tipa 10-20 eura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni nakon pranja je umelo da se vrata u stvari zalepe za keder, a to rešavam tako što svaki put nakon pranja namažem nekom hidratantnom kremom sa malo vate i smrzavanja više nema, otvara se kao žene kad dobiju skup poklon :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnjih par dana otkad je minus i meni na stilu 3v suvozacka vrata zaledjena..kvaka skroz zaledjena a i mehanizam za otkljucavanje isto onaj pipak na vratima se ne dize kad otkljucam...juce vozio malo duze i on se otkljucao sam a kvaka i dalje ni da makne..tako da sam resio da ignorisem problem dok ne dodje lepse vreme..sreca pa se uglavnom vozim sam tako da i ne otvaram ta vrata..mozda odem do usca ili delta sitija i ostavim kola u garazi na sat dva dok malo ne prosetam i popijem kafu mozda se odledi :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za pomoc malo pre sam hteo da otvorim vrata vozaceva nisam mogao da ih otvorim malo sam povukao i otvorio ali posle nisu htela da se zatvore vratio sam onaj jezicak kod vrata i zatvorio e sada kada sam probao iznutra da otvorim ona nece a nece ni spolja kao da mi je rucka postala labava pomazite hvalaaaaaaaaaaa

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smrzo! Iscitao sam ja ovo oko smrzavanja i mene zanima sad ovako

-ujutru vadim auto iz garaze, normalno da je sve ok i da nije smrzo

-odlazim na posao gde normalno nema garaze, cak je i vetrometina

-Parkiram auto oko 7:30

-zavrsavam posao i krećem kući oko 16:30

Pa naravno da će za 9 sati na -10 da smrzne! I kako onda da udjem u auto i odem kući?????

Neko rešenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod uslovom da imas daljinsko spustanje prozora... Spustis prozor udjes kroz isti...sve ostalo znas dalje :p:D

Ako nemas daljinsko spustanje prozora, ostaje samo gepek varijanta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da će za 9 sati na -10 da smrzne! I kako onda da udjem u auto i odem kući?????

Po meni - nije normalno da smrzne. Meni je prosle zime auto stajao na onih -20 i kusur stepeni + na vetrometini ispred zgrade po 2-3 dana i uvek sam ga otvarao najnormalnije. Auto je bio vozen, znaci otopljen sneg, tj. voda se opet ledila na njemu. Naravno da je pre toga preventivno pripremljen, naspricane brave, kederi namazani silikonom...

Mozda je sajla vrata u problemu i smrzne, pisalo se o tome vec ovde. Nevezano za ovo, proveri i da li ti ispravno "radi" i poklopac brave na vratima (da li postoji i da li lepo zatvara rupu za kljuc - i tu zna da uvuce vlagu).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod uslovom da imas daljinsko spustanje prozora... Spustis prozor udjes kroz isti...sve ostalo znas dalje :p:D

Ako nemas daljinsko spustanje prozora, ostaje samo gepek varijanta :)

Ne igrajte se sa prozorima na minusu (bar dok se auto pošteno ne ugreje) da ne popucaju motori-podizači prozora. Hoće da zaledi od vode koja se slije sa krova i slično, ali to nije ništa strašno. Bez velikog cimanja samo lagano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su zaledile brave i to na vozacevim i suvozacevim,svasta sam pokusavao,mackao susio,i nista. Da skidam tapacirunge ne mogu,mrzi me. Da li vredi da se stavi taj silikonski sprej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomenuti sprej sluzi preventivno !

Dakle , pre mrazeva ; posle pranja i sl. Uzmi neki sprej za odmrzavanje a ovi novi mozda imaju i silikon ... Nisam imao potrebu pa ne znam.

Svaki sprej koji istera vodu a ublazava udar minusa je dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da će za 9 sati na -10 da smrzne! I kako onda da udjem u auto i odem kući?????

Po meni - nije normalno da smrzne. Meni je prosle zime auto stajao na onih -20 i kusur stepeni + na vetrometini ispred zgrade po 2-3 dana i uvek sam ga otvarao najnormalnije. Auto je bio vozen, znaci otopljen sneg, tj. voda se opet ledila na njemu. Naravno da je pre toga preventivno pripremljen, naspricane brave, kederi namazani silikonom...

Mozda je sajla vrata u problemu i smrzne, pisalo se o tome vec ovde. Nevezano za ovo, proveri i da li ti ispravno "radi" i poklopac brave na vratima (da li postoji i da li lepo zatvara rupu za kljuc - i tu zna da uvuce vlagu).

Ista stvar i kod mene, na Stilu ni prošle ni ove godine nijedna vrata nisu smrzla. I ne pada mi na pamet da bilo šta prskam po kolima. Ranije sam mazao kedere i još gore + bude sve onako masno. Po meni fabrička mast u bravama najbolja i to ne treba dirati. Jedino što pazim na prozore, ne otvaram dok se auto ne ugreje. Na minusu plastika podizača puca kao staklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je tu je. Smislio sam kako cu otvarati. Kanap na unutasnju kvaku do gepeka,jer gepek ko iz sale otvaram I povucem:))))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanap na unutasnju kvaku do gepeka,jer gepek ko iz sale otvaram I povucem:))))))))))

Auuu, koja taktika... Ne daj Boze da se meni tako nesto desi, a dam zenskoj auto da preveze naseg Baneta :laughing: . Ili da, jos gore, mora da ulazi kroz gepek...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako vise citam ove zimske teme, sve mi se vise puni rubrika ''OBAVEZNO PRED ZIMU''! :laughing: Na Polu iz '84 (znaci nov novcat :harhar: ) gde su brave, blaga katastrofa, potrosio sam za celu zimu pola kile WD spreja. Naprskam, obrisem sta curi i teraj dalje. kedere sam mazao svinjskom mascu na caletov nagovor. I nijednom vrata nisu ''zalepila''. E, sad za Punta sam se modernizovao, pa imam neki glicerin sa sundjercicem na vrhu.Jednom nedeljno mazem od novembra i nema problema. A odledjivac brava drzim u jakni uvek za svaki slucaj. Nadam se da necu morati kroz gepek, prozor, auspuh...pa, nisam Deda Mraz! :santa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki kljucar mi je rekao da je za brave bolje da se koristi WD40 nego ti odledjivaci. Ja sam kupio silicon sprej proizvodjaca cyclo znaci jako kvalitetan, i njime naprskao i brave i kedere jer ne nagriza gumu. Tako sam radio poslednje 2 godine i nisam imao problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam danas kupio Motipov silikonski sprej,znaci sve sam sussio sa fenom,poprskao kao lud sve zivo,kedere brave spolja,unutra,ma sve zivo. Evo opet je zaledilo.ALI,KANAP RADI POSAO ,IZ GEPEKA OTVARAM VOZACEVA VRATA:))))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprskaj brave Seleniom WR 5-40 i nema da zaledi. Slikaj taj tvoj patent.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...