Jump to content
FAS Goran
sko

Fiat Stilo - zaleđena brava

Recommended Posts

Ehehhe, igranka bez prestanka, prosle godine nema shta nisam probavao, mazao kedere, kljukao brave glicerinom, mazao taj jezicak wd-om i glicerinom, al nije bilo boga ta sajla kao da u sebi ima akumulaciono jezero cim padne ispod nule moz ga j***t negine ti ili da pokusas da spustissh prozore drzeci dugme za otkljucavanje duze malo (ako i oni nisu zaledili) pa da otvoris iznutra vrata, ili da se bavish razgibavanjem kroz gepek :D (Cisto i ja malo da se pozalim iako mi pomoci nema :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari, evo čitam ovu vašu problematiku, i sve liči na moju, ali kod mene za razliku od vas ne može da se otvori ni iznutra! Juče uveče mi se desilo. Otvorio sam auto, i iznutra otkljucao suvozačeva vrata, i devojka ih sa spoljne strane normalno otvorila, ali kad je trebalo da ih zatvori, prc neće! Pogledam spolja, brava landara kao da se odšrafila, a unutrašnja brava ne reaguje, ručica se vraća ali nema efekat. Uspem da prislonim vrata i zakljucam na dugme, ali sad nemogu da ih uopšte otvorim. Spolja nisam ni pokušavao jer brava landara, a iznutra pomeram ručicu ali ništa. Razmišljam da li da razvaljujem vrata ili da čekam da otopli!

Jel imao neko sličan problem? Da nije pukla sajla?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ALeksandar_sa_Stilom

identican problem imam ja brava kao da se odvalila :wallbash: :wallbash:

nemoj nista odvaljivati kad otopli sve radi topppp :thumbsup: :thumbsup:

a STILO je jedino auto kome se to desav koliko ja znam drug ima golfaca 2 i sav bude pod snijegom malo ocisti snijeg i fercera sve :wallbash: :wallbash:

a to ces malo poboljsati tako sto ces kada odledi namazati vansku kvaku silikonom :veryangry: mada ni to nije rjesenje neko jer opet nekada zaledi

jedino je rijesenje ulazak kroz gepek :thumbsup: :thumbsup:

Edited by yarhead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo će mi biti četvrta zima sa Stilom.

Jedne godine sam namazao kedere sa nekim stikom...glicerin sta li je. Nijedne godine nisam ništa stavljao u bravu, niti podmazivao mehanizam...i sve radi odlično i ovih dana.

Ono što zna da se dogodi je da spolja brava neće da se otvori, tj. neću da je vučem na silu...tako da uvek pokušam samo blago da vidim hoće li. Ako neće...dunem tri, četiri puta puni kapacitet pluća na nju :D ...i sve bude ok, tj. otvorim vrata. Sigurno bih i to rešio kada bih malo namazao glicerinom ili sl.

Ali...ona slika sa prošle strane...taj mehanizam je toliko zarđao (ili bar tako izgleda na slici) da je to strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ALeksandar_sa_Stilom

identican problem imam ja brava kao da se odvalila :wallbash: :wallbash:

nemoj nista odvaljivati kad otopli sve radi topppp :thumbsup: :thumbsup:

a STILO je jedino auto kome se to desav koliko ja znam drug ima golfaca 2 i sav bude pod snijegom malo ocisti snijeg i fercera sve :wallbash: :wallbash:

a to ces malo poboljsati tako sto ces kada odledi namazati vansku kvaku silikonom :veryangry: mada ni to nije rjesenje neko jer opet nekada zaledi

jedino je rijesenje ulazak kroz gepek :thumbsup: :thumbsup:

Misliš da nije pukla brava? Deluje mi prilično rasklimano! Voleo bih da je tako kako ti kažeš! utopliću ga malo pa ćemo videti!

U svakom slučaju mu sleduje rasturanje vrata, makar zbog podmazivanja! :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije sigurno vjeruj mi imam puno iskustva sa tim :thumbsup: :thumbsup:

jos mi auto nije u garazi tako da je jos gore :thumbsup:

a sve se to rijesi kada malo popusti tokom dana :thumbsup: :thumbsup:

a postoje dva rijesenja ovog problema

1.kupiti sebi drugo auto

2.ako ipak zelis stila preseliti se u toplije krajeve gdje nema zime :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahhaha. To Care! :thumbup:

Malo humora nije na odmet u ove hladne dane!

Ipak zadrzavam Stila, prihvatio sam ga sa svim njegovim manama, a i mene je moja lepša polovina tako prihvatila! :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino je rijesenje ulazak kroz gepek :thumbsup: :thumbsup:

Imaš i suvozačeva vrata, ne mora odmah pa kroz gepek

bar ja još nisam koristio gepek za ulaz :)

Ali...ona slika sa prošle strane...taj mehanizam je toliko zarđao (ili bar tako izgleda na slici) da je to strašno.

@neshaoct, po tvojim postovima na ovom forumu, ljudi ce pomisliti da imas najbolje napravljenog Stila u

celoj Fiat fabrici ili ga uopste ne voziš :thumbsup:

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, Nidza ima takvog Stila... :thumbup:

Moj je samo plaćen malo skuplje pre tri godine nego što su bili ostali u to vreme, nije kupljen sa placa, nije bio direktno iz uvoza i imao tada je na satu tek preko 40.000 Km...imao je još uvek onaj celofan preko zadnjih sedišta... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se uclanim u klub zaledjenih brava i ove godine... :thumbsup:

Dva dana nisam palio auto i malopre naravno ni da mrdne...Mazano glicerinom al' dzaba...Brave ne mrdaju...

Nego zna li ko, kad ce temperatura u plus? :whistle::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet zaledila bravica :wallbash: :wallbash:

ljubim inzinjera i ko napravi ovo cudo od tehnologije na stilu za otvaranje vrata

zahvalan sam mu do kraja zivota :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko vidim, ovde će biti potrebno otvoriti neki klub ložača vatre oko Stila da se brave odlede,

usput malo skuvamo koji kazan rakije i da vidiš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja usao na vozaceva vrata pa brava ostala landarat u prazno pa se vozio kratko i hocu da izadjem i eto ti ne mogu ni sa unutarnje str. da otvorim onda preskocim na suvozacevo i otvorim odem do prodavnice kupim to sto mi je trebalo i opet ne mogu na svoja vzaceva vrata i odem sa vanjske strane na suvozaceva i otvorim ali rucka landara u prazno udjem ja i zatvorim se nekako dodjem pred kucom i ne mogu van ni na jedna vrata...

...a da sedim dok se ugrije ne mogu jer sam imao goste u kuci, hoces neces ja kroz prozor van kao mladi majmun ljudi me gledaju u čudu misleci sigurno eto ti majmune kad ga stalno peres hehehehehhe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skontao drzim otvorena vrata preko noci i nece me zezati :thumbsup: :thumbsup:

pa pametniji sam ja od njega :whistle: :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal mi se cini, ali kod mene u bravi nema onaj plekcic sto precava vodu da udje kao kod juga ili fice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istini za volju i kod mene nema taj zastitni lim(zavesa) za kljuc na bravi. Medjutim , meni su zaledila zadnja desna vrata . Nisam veliku silu utrosio pri

pokusaju otvaranja vrata a rucica ostade u zadnjem polozaju! Auto mi je sada u garage pa cu videti posledice mojih dela kasnije. Jbg... :smoke:

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno !

Rucica zadnjih desnih vrata posle mrznjenja se carobno popravila posle nocenja u garazi ! :thumbup:

Primetio sam da je taj isti jezicak malo zaprljan od kombinacije masti, prasine i ko zna cega jos pa sam ga ocistio i naprskao cime sam stigao .

Sada fino sljaka. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, ovaj jezičak se dobro podmaže sa WD 40 i onda ne mrzne, jel tako?

Hvala unaprijed

nikako sa WD 40

procitaj malo celu temu, Ćulum je napisao na forumu čime da se namaže

Share this post


Link to post
Share on other sites

0 stepeni.Pada sneg ceo dan i sve brave zaledile.Iako sam mazao i punio glicerinoM i brave i jezicak i kedere.Nekako udjoh na vozaceva,par puta blago kucnuvsi bravu,progutah knedlu i pomislih,ako povucem jace ,ostace mi brava u ruci.Uspeh da otvorim vozaceva i posle malo grejanja odledih i suvozaceva.Stanem na pumpu sa automatskim tocenjem,ubacim pare u automat i da otvorim poklopac rezervoara-ZALEDILO :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Nema sanse,duvam,lupkam...Naravno,automat posle 5 minuta pokaza gresku i propadose pare.Nije mnogo -500 dinara.Mrzim ovaj auto

:thumbdown:

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne znam šta je problem sa tim vašim Stilaćima...

Jel' magli unutra kada vozite...odakle sva ta vlaga koja zaledi?

Pre dve godine malo namazao kedere...od tada ni pipnuo.

Opran Stilo u petak predveče...i tako ostavljen celu subotu i danas do popodne...i bez problema sve otvorio. :thumbup:

Vi imate neki problem sa tim bravama, kederima, vlagom u kolima...jer nije normalno da tako ledi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sasha015

isti problem meni danas samo nije automatsko tocenje :unworthy: :unworthy:

i znas kako sam rijesio zapeo kljucem na stranu(od pozadi)i otvorio :thumbsup: :thumbsup:

a za divno cudo jos nisu zaledile mi brave :whistle:

a ima ona tema ovdje na forumu tuning stilo u brazilu

pa i jest za brazil kad tamo nema ovih minusa :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...