Jump to content
FAS Goran
Ivanov

Fiat Punto mk.2 - indikacija za otvorena vrata/gepek

Recommended Posts

Hvala Klein, probao sam ali kod mene ne radi ta indikacija. (Diode sam lemio u prekidače i rade.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne radi ta indikacija  :realmad:  .

Skidao sam tablu da vidim imam li diodu za indikaciju otvorenih vrata i imam :) . Pogledao sam osigurače i svi su ispravni.Snimio sam par slika da vidite da li je oko osigurača sve na mestu.

IMG_20130721_101944.jpg

IMG_20130721_102202.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja verzija punta reklo bi se da je EL oprema u pitanju.

Ustvari EL nema nista od dodatne opreme, pa tako nema ni ugradjenu led diodu za indikaciju vrata/gepek.

Na osigurace zaboravi led diode sigurno nisu vezane na osigurace.

Proveri dobro instrument tablu ako ima diodu kao sto kazes proveri polaritet i ispravnost same diode.

Imas gore na slici kako je dioda polarisana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne znam koja je oprema u pitanju.Evo šta kaže eper :

1N - PUNTO BZ (1999-2003)    
188.010.0.0 - 60 S 1.2 8V E3 3 PORTE
Engine: 0820701   Vehicle:   02160642 Prod. date: 9/11/2001
        
VERSIONE SPECIALE    NO SPECIAL VERSION    (LV0)
M    1.2 8V CF3    (M3)
V    S    (V1)
P    3 PORTE    (P3)
1N - PUNTO BZ (1999-2003)    
188.010.0.1 - 60 S 1.2 8V E3 3 PORTE (MOT.BR-DA 6800000 A 7000000)
Engine: 0820701   Vehicle:   02160642 Prod. date: 9/11/2001
        
VERSIONE SPECIALE    NO SPECIAL VERSION    (LV0)
M    1.2 8V CF3 (OPT.229)    (M2)
V    S    (V1)
P    3 PORTE    (P3).

Dioda je na mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK onda idi na sledeci korak.

Proveri ispravnost same diode i njen polaritet.

Proveri da li je sve lepo spojeno, konektori na instrument tabli, ujedno prekontrolisi i samu instrument tablu.

Pokusaj da ispratis instrumentom elektricne vodove diode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa dijagnostikom sam probao da vidim radi li uopste lampica i evo

 

cxcb410228.jpg

 

Znaci ona je tu i ispravna je . Sta da pokusam jos ? :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam ovu signalizaciju otvorenih vrata i radi .E sad zanima me jel ima uopste punto zvucnu signalizaciju za otvorena vrata ili mozda za ostavljena upaljena svetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec opasno pocinje da me nervira lampica za otvorena vrata koja mi sija konstantno. Kada zatvorim i leva i desna vrata uredno gasi kabinsko svetlo a kada su otvorena gepek vrata ja srafcigerom zabravim bravicu i svetlo u gepeku takodje gasi. Zasto ne gasi na tabli?!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek ustanovio si da gepek zeza ili neka vrata? Ako je gepek, mislim da znam da resim, kad budes u prolazu javi se da bacim oko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvojeni su kontakti na bravama za svetlo i indikaciju vrata. Zato svetlo ne sija. Treba dijagnstikom videti koja je brava "otvorena" kad su vrata zatvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam te za alarm jer majstori kad stave prekidac pod haubu cesto isti vezu za vod od vrata pa se desi da zeza a pokazuje na displeju da su vrata otvorana. Ako gasi svetlo dobro proveri da li ne zeza gepek, Imao sam oba problema na Stilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidao sam bravu ali biiip li ga, ne mogu da je otvorim zanitovana je a kontakte sam ocistio i isprskao bernerom za kontakte. Kuvalja mozes ti to da vidis koja je brava "otvorena"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozemo da nakacimo na dijagnostiku pa da vidimo da li ona cita koja vrata su u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilikom kise javlja mi se lampa otvorenih vrata i automatski ne mogu da zakljucam vrata dok se ne ugasi lampica(bozja volja),pa me zanima gde se nalazi senzor da proverim celu instalaciju ili da ga menjam.Hvala.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koje su boje zice koje daju signal za otvorena vrata? Pretpostavljam da treba da ih bude 5, za svaka vrata i gepek posebno. Hocu da zakacim triger alarma na te zice, da nema veze sa svetlom u kabini kao sto je sada namesteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, senzor je u bravi, moguce da je on otisao ili mozda zice od njega do kompa, negde neka pipa masu pa pravi kontakt. Cini mi se da sam ovde negde procitao da za senzor (mikroprekidac) mora da se rastura cela brava i da nije jednostavno, neka me neko ispravi ako gresim. Treba prvo ispratiti instalaciju, al ja nikako da se snadjem u Autodati da vidim koje su zice. Probao sam da ispitam sve zice koje izlaze iz vrata sa auto glimericom ali ni na jednoj nije reagovala iako su vrata otvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu gledajuci na kontr.tablu pa kad se promeni stanje znacu(valjda).Ako budem rasturao bravu postavicu slike.Hvala,pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...