Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Danas sam bio kod Gorana posto je curela da tako kazem mast iz manzetne sa duze poluosovine na krstu do menjaca. Uzrok je kaze previse blizu postavljena izduvna grana pa je mast bukvalno kljucala i curela napolje. posto je rekao da ce sve da ode u djavola ako to ne sredim odmah sam prosetao do auspuh servisa i grana je dobila blago S zakrivljenje ispod kartera kako bi bila dovoljno udaljena od mmenjaca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pišeš, a nikako da slikaš da mi vidimo šta se sa Puntišom događa :turned: Pa u suštini mu je to najpametnije rešenje i bilo, da nekako obiđe i ne greje ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kupio sam novi telefon pa mi zao da ga hvatam prljavim rukama, ajde slikacu odozdole iz kanala sledeci put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto obecao sam neke slike, danas je montiran Novitec zadnji lonac i tom prilikom je zamenjena cev od srednjeg do zadnjeg i stavljen je fi 50 sto ce biti uradjeno sve od pletenice cim skupim malo kesa samo se plasim da ne rasteretim motor previse pa da ne izgubi na snazi, videcu da uradim neki proracun (mislim jesam masinac il nisam :) ) u svakom slucaju, auto se cuje bas fino :D nije prebucan, ima lep rezak zvuk, videcu i da snimim nesto.

20121108_103234.jpg 20121108_112453.jpg 20121108_112520.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej... pa ovaj lonac je bio cini mi se na oglasu ovde na forumu?!

Super mu je cucnulo, daj neku sliku kako estetski cuce izduvi...od celog auta od pozadi. :thumbsup: Odlican posao :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, kupio sam je od T-Jet-a :) posle kad operem auto bice slike komplet izduva, pokusacu i granu da uhvatim napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pao je mrak pre nego sto sam stigao da operem auto posto sam cackao neke sitnice ali slike su tu :)

20121108_154235.jpg 20121108_160302.jpg

20121108_160314.jpg 20121108_160325.jpg

Auspuh nije bas idealno pravo postavljen zbog plinskih cevi ali nije toliko ni upadljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad ono glavno jel se pali cuveni check engine, vidim nema kata, pa zato pitam? I ako se ne pali kako si to resio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:clap: Odlicno izgleda, ali da si maaaaalo jos izbacio cevi napolje za neka 3 cm, taman da izbacis izduv do zakrivljenja, da napolju ide onako blago na gore....steta bi bilo to ne uraditi kada ti je vec takav auspuh.

Auspuh je odlican :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad ono glavno jel se pali cuveni check engine, vidim nema kata, pa zato pitam? I ako se nepali kako si to resio?

Naravno da je pali ali meni ne smeta, bitno je da ide :) proverio sam par puta na djagnostici parametre tj onaj ko se razume i sve je ok sto se tice rada motora :D ali naravno drugu sondu sam skroz skinuo i ostavio zasticen dzek da visi.

:clap: Odlicno izgleda, ali da si maaaaalo jos izbacio cevi napolje za neka 3 cm, taman da izbacis izduv do zakrivljenja, da napolju ide onako blago na gore....steta bi bilo to ne uraditi kada ti je vec takav auspuh.

Auspuh je odlican :thumbsup:

Pa hteo sam ali ovako dolazi na fabricke nosace a vec je neko malo produzavao cev pa bi bilo bas ruzno da smo je optet sekli i nastavljali . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk objasnjava :) snimicu telefonom samo ne znam koliko ce biti realan zvuk. Nesto kao kalibra 2.0 samo za nijansu dublji zvuk :)

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites
:laughing: dublji zvuk? Odlicno i pedanto odradjeno, svaka cast. I ja bih dodao da bi lepse bilo da jos malo vire cevke pozadi, ali i ovako je ok. P.s. Otkad nisam video ovako suv motor na puntu.. :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U stvari ajde bolje da poredim sa nekom trojkom kockicom :) Sto se tice motora pa i komplet mehanike tu sve mora da bude tip top tako da nemoj da te cudi. Jednom nedeljno pregledam motor sa svih strana i cim vidim da negde nesto nije ok odmah sredjujem ;) Danas sam skidao senzor detonacije posto je ona gumica na njemu otvrdnula pa malo pusta ulje verovatno zbog vecih obrtaja pa se vidi da sam stavio diht masu :D

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne bi to bio punto kad ne bi morao da menjam kablove na 20000 :( jutros poceo da puca ko vatromet :D

bice slika kasnije ali otprilike je isto kao i sa fabrickim samo je tvrdji i bolje lezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko upucen u to da li neko kod nas pravi auspuhe ovog tipa?

cvv551.jpg

http://www.rexresear...flr/muffler.htm

zanemarimo deo teksta o potrosnji bla bla mene vise interesuje onaj deo gde je dizajniran tako da bukvalno isisava izduvne gasove iz grane i motora i da li bi mogao da funkcionise kao srednji lonac? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ima ko da ti pravi, ovo je original od apenca, samo mlatnes postara malo i eto ti Mufler za dz. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...