Jump to content
FAS Goran
STILISTA

Stilo - pucanje opruge amortizera / ispala zadnja opruga

Recommended Posts

evo i ja da se upisem u listu obozavalaca prednjih opruga na stilu. Pukla leva , srecom nije isekla gumu. To mi se desilo pri povratku sa skijanja pre mesec dana, ali primeceno tek juce kod majstora na kanalu. Ja jos imam stari tip amortizera sa uzim donjim drzacem opruge, treba staviti nove sa sirim bar da se osigura da ne proleti opruga i pocepa gumu. Imao sam cistu srecu, jel sam taj dan sa puknutom oprugom jurcao po autoputu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pukla mi je prednja desna na stilu jtd, zamenjene obe, sad mi je vislji auto za par cm a inace je bio jako nizak. 2xkilen + ruke = 7300 dindzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja upisem u ovu listu ne predvidjenih troskova :laughing:

 

U petek krenem regularno na posao,izlazim iz garaze i dvorista krecem ulicom i nesto krci kao da kaci negde.

Stajem vise puta gledao okolo naokolo,imao sam osecaj da se vuce shuh pleh,i tek nakon par km stanem po 3-4 put smotam pun levi,pa pun desni i gledao oko tockova kad ono prednja desna opruga se bukvlano raspala tj bukla na 2 mesta...

 

Izvadio ta dva parceta,dva kolutica i onda je manje kacilo... kacila je po gumi naravno.

 

Pravac servis fiat lanica neki na Zvezdari ( nisam imao iskustva sa njima,al tad su mi bili najblizi+po preporuci) 1000 dindzi ruke po opruzi+4250 Kayaba opruga sve zajedno skoro 100e prava sitnica !

 

inace lik iz servisa kaze moze i polovna,ti nadjes mi ti nadjemo kako god al ne dajem garanciju sto je i logicno,nove se menjaju u paru opet logicno,oni nove rade samo KAYABU jer kaze sa nekim prethodnim su imali samo losa iskitva jer su se ljudi vracali na reklamaciju,zbog krivljenja pucanja itd...

 

Garancija na Kayabu kaze maltene dozivotna :laughing:

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio polovnu za 20 evrića i sam promenio (drugar mi je pozajmio one kandže) za sat vremena i kako bude. 20 je 20, a 100 je 100 :lol:

Felix Baumgartner in the air, on the tennis court Novak Djokovic NOLE - the KING!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidam kapu što si sam zamenio a polovnu ne bi nikome preporučio pogotovo kad sam osetio razliku u vožnji između novih i starih opruga. Da sam znao ranije bi zamenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj ortak se upisao u listu, njemu isto prilikom manevrisanja na parkingu zveknula i pri tom isekla gumu. Dupli maler. Stilo JTD 5V dec  2004. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio polovnu za 20 evrića i sam promenio (drugar mi je pozajmio one kandže) za sat vremena i kako bude. 20 je 20, a 100 je 100 :lol:

Felix Baumgartner in the air, on the tennis court Novak Djokovic NOLE - the KING!

 

 

Al novo je novo pa jos Kayaba :)

 

Samo da dodjem do nekih para a da su viska odmah menjam i zadnje !

 

Samo zamisljam da sam krenuo negde dalje da ne kazem neko inostranstvo !

 

 

Radasine hoces da ti prodam jos jednu polovnu ova sto nije pukla,cisto da imas za rezervu ? :laughing:

___________

 

Vukajlo da da to ej ta prica,sad jos bolje leze u krivinama...

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo u tome i jeste stvar... Kada budem došao do nekih para, a da su višak, ja ću promeniti sve četiri! Sigurnije je, auto bolje leži na drumu, prednji kraj je viši nego sada (a sada je mnogo nizak), ne menjam sam, već sedim k'o gospodin čovek... Al' nikako do tog viška da stignem, majku mu!
Što se zamene tiče, nije baš mačiji kašalj, ali uz dobar alat, nije neki veliki problem.
Što se prodaje tiče, daj oglas i slobodno stavi 25 evra, prodaćeš je vrlo brzo, videćeš. Ja sam jedva pronašao jednu i imao sam sreću da je čovek tražio samo 20 evra (idu i do 30)!

Felix Baumgartner in the air, on the tennis court Novak Djokovic NOLE - the KING!

Edited by neshaoct
pismo foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nove ili polovne ?

 

Ja moju dam za 1500,prednja leva ista ide na JTDu kao i na 1,8

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa tako pucaju sto su opruge tvrda cementacija znaci jake opruge  i dosta su dugacke za razlku od amortizera  i kad namontiras vidis koliko to napeta stvar plus  u voznji i kad dodje do zamora materijala dolazi do pucanja  

ja sam obe prednje menjao na dizela  a na benzinca da kucnem u drvo jos nisam imao taj problem

 

Slika1482.jpg  Slika1485.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puce juce i desna  :wallbash:

 

Jel uzimao neko skoro nove,kako se krecu cene?

Ti prodam moju polovnu ko nova ?

 

Cene sam naveo iznad za nove koje sam ja ugradio imas iznad post !

 

Kako to tako puca nije mi jasno

 

Pa Fiat ! Sto bi rekli neki "Kad je Fiat bio auto" i ja sam se zaprepastio kad mi je pukla,i na nacin kako ej pukla sama od sebe. Aj da sam zaboo neku rupu pa i nekako !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to tako puca nije mi jasno

 

Oštro voze.

Pucaju opruge na dosta kola, tako da ni Fiat nije imun. 

Dante baš mi je čudno za benzinca , koji je dosta lagan napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sale

Ne odgovara sa 1.8 na 1.2.

@ivan

Moj auto je vozen u hladnijim krajevima gde ima dosta snega i soli..Verovatno nije bio garaziran i moguce da su zato oslabile opruge.

Drugo objasnjenje nemam.Ja niti prelazim rupe niti ovaj auto moze da se vozi ostro.

Bio sam i na treskalici posle promene leve opruge i rezultati su bili ok,odstupanje od 5%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono kako je meni pukla,gotovo sam siguran je da je do kvaliteta samog materijala kao i vise godisnje amortizacije naravno. Auto mi je preko noci bio parkiran pored kuce na kosini ima pad onako bas i prednje opruge su bile pot opterecenjem celu noc,bilo je malo hladnije nije neki minus,kako sam krenu niz tu padinu malo i izasao na ulicu osetio sam odmah kako kaci o gumu...

Znaci pukla je odmah nakon rasterecenja. Na tom istom mestu je godinama bio parkiran i Kadett i Punto mk1 pa nikad ni jedna opruga nije pukla,a Stila sam tad PRVI put parkirao tu...

 

druga stav videlo se na opruzi da je zastitna boja ispucala na vise mesta,ko zna od kad naravno korozije koliko hoces koja se zadrzava ispod farbe i eto pitanej dana kad ce da pukne. Zakljucak LOS KVALITET samih obruga koja je fabrika ugradjiva ! Jos kad mi je lik u servisu rekao ma nista cudni sasvim normalna stvar kod stila,kaze eo prekljuce sam menjao na nekom JTDu sad im je vreme ovi 2002,2003,2004...

 

Pre neki dan pregledam zadnje onako odokativno i vidi se zamor meterijala i ispucala fabra,zto znaci prvi kes i menjam i njih. Necu da ostanem negde zbog ziljave opruge ! Jos jedna stavr vidno su tanje od mnogih opruga koje sam video na drugim automobilima ! A auto 1300 kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nije problem debljina opruge vec sturktura materijala tj da sama opruga nije najkvalitetnija, jos plus amortizacija i uslovi eksplatacije i eto ishoda.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pukla mi je u laganoj voznji.Posle kretanja sa semafora.

 

IMAG0148.jpg

 

Subota vec pao mrak i setim se nekog servisa u blizini koji radi malo duze.udjem i kazem ljudi mislim dami je pukla opruga mozete li samo da vidite a momci pitaju jel Fiat Stilo :)

 

Prethodna je pukla pri sedanju u auto,pisao sam ranije.

Ljudi,koliko je ostro tamo gde je pukla opruga,gumu moze da probusi u sekundi.Sva sreca sto imam te podloske pa nije doslo do toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas si bio heroj da prosli put kad ti je pukla jedna,ne zamenis obe !

 

Diskusija brate,to je los materijal i nema price...

 

Uzmi pitaj likove koje imaju recimo neka kola koja voze 15-20 god jos ako su Nemacka dal im je nekad pukla neka opruga na autu !

 

Nikakva nauka napraviti jednu ziljavu oprugu da ne kazem feder

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor sam stavio,nista me nije ni pitao. :thumbdown:

 

Los materijal ili los proracun pri konstrukciji.Nema druge.

 

Na Yugu opruge trule zajedno sa njim :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Uzmi pitaj likove koje imaju recimo neka kola koja voze 15-20 god jos ako su Nemacka dal im je nekad pukla neka opruga na autu !

 

Ma, kakvi:

 

''Evo vratio sam se s puta, i nakon pol sata sam auto našao skoro na podu, a ispod njega puknuta opruga...''

Golf 4 variant

 

''mom kolegi na passatu 2003 god. je pukla prednja desna opruga, a tada nije imao ni 100 tkm, dogodi se... ''

 

''I meni je pukla opruga prije nekih 2 godine, al samo se pedalj odlomila...''

Golf 4 SDI

 

''To ti je normalno neki dan sam na golf 4TDI mjenjao zadnju oprugu covjeku koji ne vozi nikad preko sto...''

 

Svi ovi primeri sa samo ove teme:

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/33920-golf-4-variant-pukla-opruga-zadnjeg-amortizera/

 

Plus:

 

''...jucer mi je pukla opruga od gewinde...prednja velika.....sad neznam sta da radim''

Golf 4 TDI

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/68242-pukla-opruga-od-gewinde/

 

''meni pukla fabricka opruga, prednja desna. ne znam kako.''

Golf 5 TDI

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=38394.20

 

''Jučer popodne (naravno subota, neće radnim danom) pukao mi je prednji desni feder (opruga) na c3!''
Citroen C3
 
''Meni se to desilo nedavno na c3-ju...''
Još jedan Citroen C3 
 
Oba C3 primera sa:
 
''Na C4 je to bila jedna od boljki, samo šta je usput puknuta opruga strgala i senzor ABS-a pa si imal glavobolje po novčaniku. Nadaj se da je samo oruga pukla, zamjeniti nije neki problem, ako majstor ima s čime.''
Citroen C4
 
itd, itd, itd...
 

Ovo je posle 5 sekundi guglanja. :)

Polako ljudi, ne brzajte sa zaključcima, proguglajte malo i videćete da nema marke automobila na kojima ne pucaju opruge u poslednjih 10-15 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...