Jump to content
FAS Goran
STILISTA

Stilo - pucanje opruge amortizera / ispala zadnja opruga

Recommended Posts

Interesantno je da se u ogromnoj vecini slucajeva (bar ovo sto ja godinama znam unazad), desava ili u mestu, manevrisanju po gradu i sl.

Ne znam nikog da je imao taj problem na vecoj brzini, ne smem ni da zamislim sta bi se desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da se sve to desava zato sto gore  na amortizeru onaj lezaj i ona pecurka gumena ne rade svoj posao kako treba vec kada motate levo ili desno volan ta guma gore i lezaj nekako zakoce  e tad  krene upredanje opruge i naravno pucanje to je neka moja slika gledanja inace nemam drugog objasnjenja, jedino da su opruge od loseg materijala pa pucaju .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je da se u ogromnoj vecini slucajeva (bar ovo sto ja godinama znam unazad), desava ili u mestu, manevrisanju po gradu i sl.

Ne znam nikog da je imao taj problem na vecoj brzini, ne smem ni da zamislim sta bi se desilo.

Sreca nasa  :hope:

 

Ja mislim da se sve to desava zato sto gore  na amortizeru onaj lezaj i ona pecurka gumena ne rade svoj posao kako treba ..

 

Definitivno nije od soli na putevima kao sto je Fiat tvrdio,moja je bila kao nova,bez ikakvih tragova korozije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i moje opruge kada sam skinuo ko nove ali popucale u donjem delu i tvrdim da kada se mota pun levi i pun desni gore u vrhu amortizera glavi i eto muke problem, je u fabricki losem lezaju i kape amortizera  to je jedini problem kakva so i voda  :smoke:


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na starom Stilu 1.6 pukla tako da sam vozio mesec dana dok nisam provalio na jednom FLCS okupljanju kod Intera. :) Nešto slučajno pogledao auto od napred i učinilo mi se da je vozačka strana malo niža od suvozačke...kad ono...taman za ceo prst niža, plus smotao pun levi i video.

Ali, jedina stvar koju sam primetio tokom tih mesec dana je ''lizanje'' ivičnjaka koje do tada nisam kačio sa autom...dogodilo mi se 2-3 puta da npr. kod Banke ''liznem'' ivičnjak sa kojim nikada do tada nisam imao problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

akronov lezaj amortizera i solja amortizera novi pa glave jedva se rukom pomeraju okrecu a kamoli kad je u sklopu sa oprugom i karoserijom-razmisliti pri kupovini rezernog dela :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ima li drugi lezaj i solja osim akrona da se kupi kod nas? (sta je u ricambi originali ?).

 

Meni su pre 4 godine menjane solje i lezajevi na prednjim i stavljeno je akron (za komplet u delti sam mogao 4 ova da stavim). Secam se kolko su skripali lezajevi pri motanju pun levi i pun desni , solje i lezajevi su bili raspadnuti kada su skinuti... a eto opruge nisu pukle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puce i meni  :thumbdown:

Prednja,sa vozaceve strane.

I to prilikom ulaska u auto,bas je glasno zveknulo,svi u basti kafica su primetili :laughing:

Vozio tako jedan dan i nikakvih problema u voznji nije bilo,posle je pocelo da tandrce kao ludo.

 

Dakle desava se i na najlaksem stilu.Opruga kao nova,plastificirana,nigde rdje(kao sto fiat tvrdi).Vidi se i da je bila napukla jos kod prethodnog vlasnika i da se drzala samo na malom parcetu.Sreca sto nije pukla pri vecoj brzini!!!

 

p.s. majstor me nije ni pitao hocu li novu/polovnu,samo je stavio neku polovnu.

U medjuvremenu procitah da se menjaju u paru...

Sta mi je ciniti :question:

 

 

Zveknula i meni u nedelju navece slicno kao tebi.

Samo sto je zveknula prilikom otvaranja vrata...  :question:

Bio na svadbi, malo falilo da zalegnu ovi koji su se zatekli oko mene koliko je jak zvuk... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zveknula i meni u nedelju navece slicno kao tebi.

Samo sto je zveknula prilikom otvaranja vrata...  :question:

Bio na svadbi, malo falilo da zalegnu ovi koji su se zatekli oko mene koliko je jak zvuk... 

 

:laughing:

Moja je jos ranije napukla,verovatno je i kod tebe ista situacija pa onda nacisto pucaju i pri najmanjim cimanjima.

Dobro je da je i kod tebe auto bio u stanju mirovanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce  namestio nove opruge stigle su zakasnjenjem, ali nema veze  obe prednje nove 6200din  svedska proizvodnja   malo su duze opruge od, standardnih i sada  mi auto visji za nekih, 5cm sto je odlicno sada je ko dacija sandero step vej  :guitar:  a pritom me je odusevilo sto je visji i meksi, na rupe jer sam se plasio da nepostane, kruci zbog vecih opruga  ali nije tako  sada cu vam izbaciti slike opruga koje sam ugradio  :cheers:



Fotografija0000.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam...ja bih radije polovne...zadnje mi trebaju. Mada ovo moze i ovako,ali muci me.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrazi u otpadima ako ti traze za polovne vise od 1500din komad onda kupi nove da ne razmisljas jer nisu skupe. Ja sam prednje nove platio komad 3100din zadnje su sigurno jevtinije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima. Na Stilu 1.6 16v mi je pukla prednja opruga i hitno mu je potrebna druga,polovna,jer treba da prodam auto a nezelim da ga prodam tako,jer ne zelim nikoga da zeznem.Na opruzi su mi oznake narandzasta,zuta,zuta,a cuo sam da moze i crvena,zuta,zuta.Pa bih zamolio ako neko moze nekako da mi pomogne.Zvao sam razne otpade ali za sada neuspesno.Hvala u napred na bilo kojoj pomoci,pozdrav.

Edited by neshaoct
spojeno by Dante Bg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejice, napiši telefon gde si kupio one opruge, možda imaju i zadnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...