Jump to content
FAS Goran
STILISTA

Stilo - pucanje opruge amortizera / ispala zadnja opruga

Recommended Posts

@DukicJTD , kako se ponašaju opruge koje si stavio sada posle par meseci?

Planiram ugradnju tih Kayaba RH2618 opruga napred. Ima li neko drugo, bolje rešenje, ili iskustva sa ovim što sam naveo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čika MOMO,

Pozdrav,

Legao je malo, slegle se opruge. I dalje ne kacim ništa tako da je ok. Što se tiče udobnosti nije se situacija bitnije menjala. Meni se cini kao je malo lakši na volanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tačno sam predosetio , pa evo i ja da se upišem u ovu temu ... 

pre neki dan na ovom minusu u toku vožnje puče prednja desna opruga, povuče auto u desno ( Bogu hvala nikog nije bilo pored ) , i pocepa mi skroz novu zimsku gumu ...

stavim ćopavac i nekako se dovučem do majstora ..

ukupan ceh dve nove opruge kayaba i nove šolje prednjih amorta, optika, i nova guma pošto se "stara" pri pucanju opruge pocepala ..

taman došlo oko troškova za NG :D 

tako da menjajte opruge čim pomislite na njih :D posle 12 godina vožnje sve im treba menjati :D

ali nema veze idemo gass dalje ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost, i ja sam se učlanio u klub puknutih opruga. Auto je Fiat Idea 1.3mjet.

Isparkiravam se, i čujem tup, reko nije ništa, odem pola metra još u nazad i čujem pssss, ode guma. Izađem, vidim staklo, reko ma to je. Da se vratim napred, pošto sam preprečio saobraćaj, kad ono teško ide, zapinje. Pogledam bolje, kad imam šta da vidim - pukla je prednja desna opruga, i iscepala gumu, i ispalo je parče opruge, jedan polukrug. Ode guma u večna lovišta. Sutra tovarim auto na šlep i opet kod Gorana, našli smo prednje opruge Kayaba.

Inače, i zadnj opruge su pukle, u korenu gde se oslanjaju na šasiju, zamenio sam ih pre oko mesec dana. Stavio sam Kilen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ja sam tu zapravo imao neverovatnu sreću. Pukla mi je zadnja opruga ni sam ne znam kad. Jednom kad je zbog nečeg drugog auto bio na dizalici ja slučajo videh da je pri vrhu kao nožem presečena, ali je ostala u ležištu. Ništa mi nije lupalo, auto je normalno išao. Uzeo sam nove. To je bilo prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao srece, pucale su obe prednje, prvi put nisam ni znao, Miki mi na servisu rekao da je pukla i zamenili smo obe. Sledeca je pukla posle skoro 4 godine, pri isparkiravanju, cuo sam cangaranje metala i zapinajo je pri motanju volana, guma nije ni tada ostecena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zadnjim nisi imao problema?

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, a meni je boca stalno nazad, tako da je sigurno i to doprinelo.

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je parče opruge koje se  odvalilo. Vidi se da je sa jedne strane nagriženo korozijom. Verovatno je tu i prvo pukla, ali se nije raspala. A guma definitivno ne može da se zakrpi :lol:

IMG_20170212_211421.jpg

IMG_20170210_161605.jpg

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel odgovaraju prednje opruge od nekih drugih kola da se stave na fiat stilo?  Mozda su jace pa nece tako lako da pucaju i da se malo napred razdigne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako jace, zasto jace? :D Sasvim dovoljno su fabricke i jake i visoke da bi prepravljao nesto u tom smeru. Druga stvar je nesto sto se zove "zamor materijala" iliti - nista nije vecno :D
Ako bas hoces da menjas, ima firma u Ns i pravi po zelji sta hoces pa mogu da ti pustim broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas u toku voznje pukla mi je prednja leva opruga. Prvo se cuo jak udarac, i istog momenta osetio se miris zapaljene gume. 

 

E sad, u servisnoj ne mogu da nadjem podatak da su opruge menjane. Da li da zamenim obe, ili samo ovu sto je pukla? I kakva su vam iskustva sa Monroe oprugama, cena je 3800 dinara po komadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pisao sam vec na ovoj temi. opet puce opruga,isto prednja leva.samo sto ovoga puta nisam cuo kad je pukla.slucajno sam i primetio. pukla je dole,pri dnu i nekako nalegla.auto stoji normalno i normalno se ponasa u voznji. malo mi je cudno da je izdrzala samo 50k km. u pitanju su Kilen opruge kupljene u euroautu u Zemunu,zamenjene pre 2 godine.

  sad ne znam sta da radim,jer sam pre njih montirao KYB i sa njima imao problem (lupanje preko neravnina) i vratio ih u Kit-komerc jer su bile u garanciji. kakva su iskustva sa polovnim oprugama,jer ove sto prodaju kao nove su golo .ovno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog iskustva od pre par meseci. Pukla nam zadnja leva opruga na karavanu, pa je otac resio da kupi par polovnih sa otpada. U startu sam mu rekao da to nije dobra ideja, jer ko zna sta je sve tovareno u taj auto i koliko su dugo te opruge na autu. Medjutim, stara skola, kaze original su original. Otisli na otpad, kupili opruge sa karavana, medjutim, kad smo skinuli opruge sa naseg auta, imali smo sta da vidimo. Opruga sa naseg auta je par cm duza, tj visa nego ova sa otpada i ima jednu spiralu vise. Otisli do otpada da vidimo u cemu je stvar, prodavac nam kaze da je sa benzinca karavana skinuto i zato je razlika, kaze njegova greska sto nam nije rekao odmah. Vratio nam je pare, jer nije imao sa jtd-a, i mi smo otisli i kupili nove. Trazili za jtd, dobili kao sto smo i imali i to je to. Do tad nisam znao da se razlikuju zadnje opruge na karavanu benzinca i dizela. Mislio sam mozda samo prednje. Ali eto, covek uci dok je ziv :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Marei sam menjao zadnje opruge pre 3 godine. Plaćene su 20€, u odličnom i fabrickom stanju (bez trunke korozije i bilo kakvog oštećenja) i nemam problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali otkud znas koliko ce posluziti i mozda su neke kineske, mozda su na kolima 10 godina, ko zna. Smatram da se neke stvari kupuju nove, poput opruga, kocnica (Diskova i plocica), itd. Mada svako ima svoje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je sto i sa novim nisi siguran koliko ce da traju.ziv sam svedok toga. za kilen opruge garancija jedna godina,ja vozio 2 i puce.

evo sad sam nasao,prvi put mi je pukla u januaru 2015-e. na 12-oj strani ove teme sam pisao o tome

Edited by galius

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i to sto kazes. Mada ako se tovari auto, trajace mnogo krace. Tako je nama i pukla zadnja opruga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...