Jump to content
FAS Goran
Boki_16v

Fiat Punto mk.2 1.2 / 1.8 16v / 1.3 mjet - skidanje katalizatora, sonde...?

Recommended Posts

20140829_164452.jpg

 

 

Ako je Čalić najbolji električar, onda je najbolji auspuhdžija Tucko?  :turned:

Pa jel gresim za Calica :) takva je bar moja slobodna procena kao laika a na kog Tucka mislis ima ih 2-3 :) bar sam po tablama provalio?

Nego 2 dana posle skidanja katalizatora uocavam potrosnju na bordu 8-9km/litar. Uglavnom je bilo od12-15kml do sad .

Da li je to simptom koji ukazuje da druga sonda pocinje da pravi problem ili ne ? 

Kakve su sanse da ona moze da pocne da pravi probleme jel planiram 17og na malo duzi put pa me zanima koji bi scenario mogao da me ceka ?

Edited by venzinatiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dva brata Tucka i oba imaju po jedan servis auspuha tu oko Čalića... Odličan je električar i uvek prepun posla :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel skidao ko na 1.3 multijet on koliko ja gledah nema sondu il se nevidi bar ovi od 2003-2005 na netu cak i prodaju orginalnu cev koja menja katalizator ako nema sonde to onda znaci da samo boljitak moze da se ocekuje ako se katalizator ukloni?

 

image.jpg
 
fiat_panda_1_3_multijet_katalizator_2_36
Edited by Veki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi nakon skidanja katalizatora na mom puntu nista nij radjeno sa sondom jer je sve bilo ok medjutim sinoc mi je motor zakucao cuje se kao lupanje jedva sam doterao kuci auto. jel moguce da je prolupao i da je to sto nisam skinuo tu drugu sondu tj iskljucio je.
Ziv se pojedoh kakakav sam baksuz mirise mi na tesku havariju .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sonda pre katalizatora sluzi da regulise smesu goriva a ona posle katalizatora da ocitava emisiju stetnih gasova koje katalizator treba da ukloni. Kada skines katalizator hoce da se pali greska "Nedovoljan ucinak katalizatora" ali to nije nikakav problem. Svaki motor treba da ima odredjeni pritisak u izduvnom sistemu da ne bi doslo do nagorevanja ventila i zato se uvek ostavlja barem neki lonac, ne moze sve da se povadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da se opet javim da je 10 dana nakon skidanja katalizatora MOTOR PROLUPAO sad dal moze da ima veze ili ne ne znam . Napominjem da sonda nije bajpasovana i skidana. Auto je uvezen iz Nemacke i veliki servis uradjen pre 4000km , svecice ,kablovi sve utegnuto ( hocu da kazem da je odrzavan ,nije samo teran...) 

Posto cujem da oko 500e kosta popravka ja sam odlucio da ga ggurnem u livadu i prodam na kilo mamu mu a kao casa je :( . Prvi auto pa ni manje ni vise nego da prolupa a cak sam mu i korube ugradio :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U najgorem slucaju sta se moglo desiti je da ti ta sonda poludi i da dovede do vece potrosnje...i to bi bilo jako cudno, sumnjao bih na neispravnu sondu ili tako nesto
Prvi put bi cuo da je nekom auto prolupao zbog sonde...ili bilo cega vezanog za katalizatore...


I plus na sve, tebi nije ni prijavljivao gresku sto govori da su mu parametri bili u granicama normale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog kata ti nije sigurno. Lupao je on i pre toga samo nisi umeo da primetis. Ako je prolupao u radilici, odradi lezajeve i radilicu, nije skupo i vozi dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije lupao pre, ovo je kao da Bata Zivojinovic reseta mitraljezom :) . Jeedino sto sam pre primecivao to su blaga podrhtavanja dok je hladan ali to je valjda normalno .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da to nema veze sa katalizatorom i sondama, što reče Mića, to je verovatno i ranije pravilo problem, ali je bilo neprimetno... Šteta bi bilo da auto propadne.. Jesi li se informisao šta je i koliko bi moglo da košta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tek sam malopre provalio da nema u tocku one kuke za vucu :D hteo da ga oteram u servis ali tek sutra ga teram posto veceras ne mogu kuku da nabavim . Javljam sta i kako  .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko kilometara si napravio od skidanja katalizatora? Ni za hiljadu kilometara vozanja bez auspuha mu ne bi nista bilo! Nemoj da te grize savest. Stavi na vagu popravku tvog motora ili zamenu drugim, steta je da ga tako prodas (poklonis).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa oko 1000 sam presao mozda malo manje . U pocetku je bila potrosnja malo veca bar na bordu ali sam ga testirao ovih dana na plin trosi 10 na 100 po gradu tako da je potrosnja bila ok .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li je neko skidao katalizator sa ovoga motora i kako se auto ponaša posle. Znam za stila da ide kao mećava posle demontaže katalizatora, ali me zanima kakva je situacija sa 1.3 mjt.

Molim moderatora da ako postoji slična tema, da ovo prebaci tamo (ja je nisam našao)

U pitanju je 1.3mjet motor

Edited by milutin-NS
+

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene isto zanima ima slicna tema cak gledano kako katalizator izgleda i nema sondu na njemu ima na you tube ljudi koji su vadili ali samo se na snimcima vidi da auto nedimi na stranim forumima se prodaje cev koja menja katalizator fabricki se safi saf na saf mesto katalizatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve teme vezano za ovu problematiku sam spojio u ovu jednu i malo preimenovao naslov teme...

Procitajte sada temu od pocetka sa svim ovim dodatim, mozda bude nesto novo korisno, a naci ce se neko i da odgovori na konkretno vasa pitanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to isto u principu, zato i jeste u jednoj temi, samo da vidimo na kom posle sijaju lampice, a na kome ne...a kako resiti...

A ti ne za*ebavaj! :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko sta i kako izgleda deo koji treba da se zavari kad se skine katalizator ? U pocetku me nije nervirao zvuk al je poceo da *huuci* kao vetar da duva sto je jako iritantno .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislite o zameni katalizatora vecimod nekog 1.6 ili 1.8? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...