Jump to content
FAS Goran
Boki_16v

Fiat Punto mk.2 1.2 / 1.8 16v / 1.3 mjet - skidanje katalizatora, sonde...?

Recommended Posts

Nece da ti rikne motor :laughing:  nego ce da ti pobrljavi auto skroz, ili ces imati preveliku potrosnju ili nece hteti lepo da vuce i sl. Sonde ce slati pogresne podatke Ecu i on ce prema tim podacima praviti smesu i paljenje i sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha a zna li neko gde tacnije ko to moze da uradi i koliko to kosta odprilike?

Edited by Uros1992

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja drugu sondu nemam uopste i sve sljaka kao sat samo sija lampica bzv sto opet moze softverski da se resi ;)

Ako bas hoces da menjas katalizator prodacu ti ja moju celu granu sa katalizatorom koji je kao nov :D

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste vi mene razumeli ja imam katalizator i sve sljaka kako treba nego sam razmisljao da ga skinem da mi auto malo prodise :D
 

Edited by Uros1992

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumeli smo te, hoces da ga skines ali moras da resis sonde, bar je za benzin tako, mozda na plin ne mora kako kaze Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci postoji mogucnost da ako samo ukinem drugu sondu i ugasim gresku/ukinem sijalicu da ce sve da sljaka kako treba. Ne zvuci lose :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li mogucnost da se na modelu Punto 2002 1.2 16v softverski iskljuci sonda posle katalizatora?pitam jel planiram da vadim katalizator pa ce mi ta sonda predstavljati problem ako stavim nesto da simulira katalizator.ovako stavim taj simulator katalizatora iskljucim tu sondu posle njega i nema problema.naravno samo ako postoji ta opcija.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je otvorena ali nisam nasao odgovor nazalost...

 

Naime u pitanju je MK2 2002 godiste i problem je gusenje auta ,trokiranje ,cimanje jednostavno gusi se. 

Auto sam oterao kod najboljeg elektricara u Kg-u  i rekao da je sa svim elektricno elektronskim komponentama sve u redu .

Medjutim rekao mi je da se oseca na kuvana jaja u autu kad je zagrejan i da mu na dijagnostici pokazuje lambda sondu ali da je ona ispravna u sustini i da ja najverovatnije zapusen KATALIZATOR .

 

Zvao sam auspuh servis i rekli su mi da skidaju za 1000 din i problem resen . Na moje pitanje ubacivanja nekih budzevina umesto katalizatora zbog zvuka receno mi je da je to resenje od 2-3 meseca jer izgori lim od koga se to napravi, kao i to da nije neka velika tazlika u zvuku kada se to skine.

 

Moje pitanje je da li je istina da nije toliko velika razlika u zvuku i da li posle toga moram da ponovo idem kod elektricara zbog tih sondi koje se nalaze u tom delu ?

Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio i koje su posledice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji, ima sertifikat da je najbolji...

Neće se puno promeniti zvuk. A i auspuh majstor je isto tako najbolji kada ne zna kako da reši "problem" skidanja katalizatora, kakav lim :question:  neka skine kat i lepo zavari krštenu cev umesto njega i to je to...ako ti smeta zvuk posle toga ako je dobar majstor znace kako da reši to, a ne da ti kaže da će nešto izgoreti da ćeš morati da dođeš za 2 meseca, svašta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih vidis da sam pisao u 2 nocas(ne hvatajte me za svaku rec ) , mozda nije najbolji ali je od poverenja i proveren na to sam mislio( ako covek uvek ima 10 vozila ispred radnje i pola grada ga hvali ja to smatram dobrim majstorom .) nego on je nebitan.:)

U pitanju je Calic za komsiju odgovor ;)

 

Pre majstora u Kg-u zvao sam par velikih servisa po bg-u koji se bave auspusima i od njih sam dobio slican odgovor, kako zbog specificnosti izduvne grane tj tog dela koji je odmah do motora toliko mali da ne moze da se ugradi nikakva budzevina.  I meni je to malo cudno ali ne razumem se i zato resih da se posavetujem sa vama .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, evo mog ličnog iskustva, kada sam vozio punta, otišao sam kod majstora i izrazio želju da mi skine katalizator. Skinuo ga je, prvo ga je ludak isekao i izvadio sve iz njega, i onda sam dobio neki jako čudan zvuk auta. Zvuk je bio otprilike kao da huji nešto unutra, kao neki jak vetar (haha), pa je skinuo i zavario neku cevku i to je bilo ok, jer sam imao i sportski lonac. Trošio mi je malo više, ali ne preterano, za nijansu je išao bolje, kao da ga više nije ništa kočilo.. Ali.. Greška se upalila za 'check engine', i kada sam je gasio preko dijagnostike ili na foru (par puta do 5k obrtaja i ugasi se), nakon 100km se upali opet. Par meseci nakon toga sam rešio da ga prodam, i čim sam ga stavio u oglas crkao mi je kompjuter (baksuz). E sad, da li je imalo veze s tim ne znam, ali našao sam drugi kompjuter, ugradio u njega i tako ga prodao u istom gradu gde sam i ja, čujem se sa kupcem, nije izbacivalo nikakve greške ni ništa, sve radi odlično.. E sad, vi procenite... Moje mišljenje: na'rani prasiće i ne diraj dugmiće  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na iscrpnom odgovoru, vidim da me ceka velika zajebancija :( .

Sad sam zvao jos jedan auspuh servis iz Bg-a i covek mi lepo objasni da je samo vadjenje kod punta nepredvidivo tj ukoliko ga izvadi a ne stavi drugi moze da se javi problem sa zvukom kao i potrosnjom ...Savetuje mi da kupim negde polovan tj da ako ga izbijem imam u soluciji drugi ako posle bude problemma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih vidis da sam pisao u 2 nocas(ne hvatajte me za svaku rec )

 

Nema opravdanja :laughing:  salim se...

Secni ti to lepo i neka ti na to mesto navari cev kakvu treba i uzivaj...posle ovo sto kaze Nene ako bude check engine resavaces to

 

Po mom shvatanju to treba da izgleda ovako...samo 3 katalizatora manje :fun:

 

20140829_164452.jpg

 

Hvala na iscrpnom odgovoru, vidim da me ceka velika zajebancija :( .

Sad sam zvao jos jedan auspuh servis iz Bg-a i covek mi lepo objasni da je samo vadjenje kod punta nepredvidivo tj ukoliko ga izvadi a ne stavi drugi moze da se javi problem sa zvukom kao i potrosnjom ...Savetuje mi da kupim negde polovan tj da ako ga izbijem imam u soluciji drugi ako posle bude problemma.

Majkoooo mila...polovan katalizator za koji ti niko apsolutno ne moze reci u kakvom je stanju...problem sa potrosnjom???

Svaki skinut zapusen katalizator dovodi do toga da motor lakse dise, e sad samo da mi neko od tih strucnjaka objasni kako to moze dovesti do povecane potrosnje. Upomoc!

Ju koje nadrilekarstvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali sva tri servisa koja sam zvao iz Bg-a su "ozbiljne " firme sto je najgore,necu da ih navodim ali toliko su poznate da sam nacuo za njih i dok nisam imao auto :)


A sta cu sa sondama ako odratdim tu opciju ?

Pitam vas ve ovo da znam na cemu da insistiram posto planiram sad da odem kod nekog u auspuh servis .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi kod Pirketa i kazi samo da ti skine katalizator, on ce covek da odradi sve sto treba. Popricaj sa njim i o sondi ako bude pravila problem, verujem da zna kako da se premosti problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se javim nekom ce mozda koristiti :

Skinut katalizator i nije nista ubaceno , zvuk se promenio za 15ak 20% (ne para toliko usi koliko sam mislio ) ali samo kada krecem tada se cuje razlika ovako mozda ali vrlo malo .

Ne izbacuje nikakvu gresku za sad .

Cena je 1000 dinara a on je meni dao 15 evra za katalizator tj ono sace kako se vec zove .

 

Restartovao sam bord sipao plin pa se javljam da li je potrosnja promenjena .

Inace nasao sam polovan kakav je nemam pojma za nedaj boze cena je 30 e sa punta takodje 2002 godiste.

 

Strah me da priznam ali na momente mi se novi zvuk cak i svidi deluje mocnije malo :D

Edited by venzinatiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

20140829_164452.jpg

 

Milutine, jel ovo fabrički svaki HGT ima 2 u 1 ili si ti nešto pravio? 

 

Bio sam prisutan kada je kolega svom drugaru vadio katalizator, bukvalno je rasekao ono proširenje, izvadio katalizator i to zavario nazad, izgleda isto.. Zvuk je na ubrzanju kao neki prazan lonac, ne nešto što bi mi smetalo. Sad, rađena je bila glava, polirani usisi, malo je auto dobio samim tim poduhvatom, i mogu reći da se na ubrzanju ponašao dobro..

 

Ako je Čalić najbolji električar, onda je najbolji auspuhdžija Tucko?  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...