Jump to content
FAS Goran
scul

Lancia Lybra - ne prepoznaje otvorena vrata / signalizacija otvorenih vrata

Recommended Posts

Sinoć sam otkrio da mi unutrašnje svetlo ne reaguje na otvaranje vrata vozača. Takođe, ne svetli ni signal upozorenja na ekranu, ni svetlo u vratima... kao da vrata nisu ni otvorena.

Ostala vrata kad se otvore svetla se pale, sve normalno.

Vidim da kod Lybre ne postoji mali prekidač za signal otvorenih vrata (kod šarki) kako je to kod nekih vozila. Pretpostavljam da sve ide preko brave. Da li je neko imao sličan problem i kako ga rešiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na stilu,prednja desna, ista situacija.Ostavim otvorena vrata oko 4-5 minuta i svetlo i signalizacija se upali sama od sebe i onda radi ceo dan :thumbsup: .

Sutradan ista prica.... :rolleyes:

U pocetku sam pokusavao sa prskanjem wd spreja u bravu,ali onda sam shvatio da se pali svetlo kada su vrata otvorena 4-5 minuta i da wd sprej nema veze sa tim. :rolleyes:

Vise i ne obracam paznju,valjda sto su suvozaceva vrata u pitanju :whistle:

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam veliki ljubitelj spreja WD40 i verovatno bih ga poneo sa sobom za slučaj kada bih bio prognan na neko pusto ostrvo. Nešto što je radilo, a sad ne radi (a da pri tome sve sijalice u enterijeru rade) bi mi učinilo pretpostavku da je u pitanju automat na bravi. Neka žičica se oko brave izvukla - ili nema dobar kontakt. Kada bih sve to našpricao (obavezno cevčicom u bravu), otvorio bih onaj cirkus sa osiguračima ispod volana. Pa redom, ispitao (prema uputstvu za mehaničare 154 mb PDF) svaki osigurač ponaosob. Ako ni to neda rezultat - pravac kod "doktora"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sasha015

Možda bih i ja ignorisao problem da su suvozačka ili zadnja vrata u pitanju. A ovo me baš nervira, pogotovu noću, kad izlazim iz kola. Zanimljivo je to što kažeš da problem prestaje posle 4, 5 minuta držanja otvorenih vrata!? To je onda neki softverski problem?

@damjanovic

Gledao sam u uputstvu, nema detaljnog preseka brave, samo uopšten prikaz prednjih vrata. Probaću da naprskam WD unutra al' nešto mi to ne deluje da će pomoći..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne bih koristio WD40 u takvim situacijama,a evo i zasto

-WD ima par svojstava :geek: podmazujuce,cisti(odmascuje) i skida koroziju,s tim da je to podmazujuce svojstvo najslabije,odnosno najkrace traje :wallbash: ,sto znaci da kad nesto podmazete za WD-om,posle nekog vremena to sto ste podmazali pocece ponovo da skripi :thumbdown: i svaki put gore nego pre :veryangry: ,jer ce te za WD-om takodje skinuti :yes i fabricku mast ili ulje kojim je podmazan nek sklop u ovom slucaju brava.

Ovo sam licno iskusio na kucnim vratima,unutrasnjim,gde u prvi mah WD resi problem,ali kad ponovo pocne da skripi,cela vrata se tresu,a takodje znam jos ljudi gde je WD napravio problem,ne samo na vratima nego i na elektro mehanickim sklopovima.

WD je idealan kad treba odvrnuti neki zardjali sraf ili razraditi neku zardjali sajlu,ali nikako nije trajno resenje :no za podmazivanje i elektricne kontakte.

Ako podmazujete nesto podmazujte sa silikonskim sprejem,belom mascu(kojom su inace fabricki podmazana sarke na Lybri)takodje imate i ulje za podmazivanje preciznih mehanizama,mislim da pravi nemacki Nigrin a za elektricne kontakte i prekidace koristite iskljucivo Kontakt sprej,koji uklanja vlagu,oksidaciju i ostavlja zastitni provodljivi sloj na elektricnim kontaktima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

presek brave na vratima ne daju nigde posebno bar u radionickim upustvima jer nije predvidjen za rasklapanje vec se menja kao deo,sklop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć sam otkrio da mi unutrašnje svetlo ne reaguje na otvaranje vrata vozača. Takođe, ne svetli ni signal upozorenja na ekranu, ni svetlo u vratima... kao da vrata nisu ni otvorena.

Ostala vrata kad se otvore svetla se pale, sve normalno.

Vidim da kod Lybre ne postoji mali prekidač za signal otvorenih vrata (kod šarki) kako je to kod nekih vozila. Pretpostavljam da sve ide preko brave. Da li je neko imao sličan problem i kako ga rešiti?

Cao.

Nisam stigao da pogledam kod mene ali ako nema zasebnog prekidaca na vratima za svetlo

onda se on nalazi u samoj bravi i na zalost resenje je zamena cele brave.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci veselo :unsure: -menjaj celu bravu :wallbash:

ili se igraj majstora :blink: ako imas talenta,alata i konjske zivce :whistle:

i nadji prekidac koji zeza krizu :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

najzalosnije je sto je to sizifofski pipav posao i kad rasturis sve ako utvrdis da je crkao mikro prekidac-gde ga naci kao zaseban deo?ili sto bi rekli dzabe ste krecili :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ja i napisah da se oni hrabriji igraju majstora :unsure: ,

jer to je jedna od poravki koja nema cenu,to jest ulozeno vreme,neizvestan ishod-i koliko to majstor da naplati :question:

Mozda je najbolja varijanta za one vestije i smirenije da taj mikroprekidac ako je crknut na vozacevim pozajme sa neke druge brave,na primer do one na gepeku se prilicno lako dolazi,mada i to je velika zaje..ncija,i opet dodjosmo do Sizifa :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam isti problem a znam sigurno da je prekidac u bravi a gde... voleo bi neko od ,majstora da pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

najzalosnije je sto je to sizifofski pipav posao i kad rasturis sve ako utvrdis da je crkao mikro prekidac-gde ga naci kao zaseban deo?ili sto bi rekli dzabe ste krecili :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pola sata posla skinuti bravu i utvrditi kakav je prekidac, moze li se popraviti ili ga izvaditi i potraziti slican.

Samo opusteno. Ako nema nigde, ima na otpadu.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je u pitanj neki problem sa racunarom, odnosno sa nekim cipom koji racunar ne prepoznaje. ista stvar je bila meni na autu, majstor mi je to rijesio 2 puta, nema previse posla, ali mi je rekao da neki dio ima koji se relativno brzo zamijeni. U pitanju je bio gepek, nije bilo svjetla u gepeku niti svjetla na zadnjoj tablici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikroprekidač prestao da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva ostala vrata i gepek pozuje normalno na ekranu, samo suvozačeva ne, ja sam juče skidao kod unutrašnje ručice za otvaranje vrata onu plastiku malu gdje je i zvučnik jer mi je nešto zvonilo kad se zatvore vrata, vratio sam to sve, i evo danas primjetih da ne reaguje uopšte.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ti ne radi prekidac u vratima ili si mozda kad si to skidao otkinuo zicu, moras opet sve to skinuti pa proveriti, a da li ti upali svetlo u kabini kad otvoris vrata, ako ne pali sigurno je taj prekidac ili njegova instalacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo baš sad provjerih, svijetla se pale kad otvorim vrata, a malo kasnije ću da provjerim sve u vratima. Ne vjerujem da sam okinuo i jednu žicu jer nisam potezo ništa sve sam fino polako radio a kad sam vraćo isto tako...no vidjećemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad radi...nema drugog objašnjenja nego da moje auto ima gremline koji preko noći poprave stvari, ljepota :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam pitanje jedno, prilikom stiskanja kocnice pali mi se check lampica koja se pali kad su vrata otvorena. Isto to se desava i kad upalim migavac, nekad se i ne desava. Takodje kad mi se upali ta lampica pali mi se  na displeju neke 2 slike sa nekim sijalicama. Moja pretpostavka da je to jednostavno neki kontakt glupi?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da ce mozda imati neko ideju posto u prethodnim postovima nema situacija slicnih mojoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11.4.2018. at 3:00 PM, kaskabgd said:

Ljudi imam pitanje jedno, prilikom stiskanja kocnice pali mi se check lampica koja se pali kad su vrata otvorena. Isto to se desava i kad upalim migavac, nekad se i ne desava. Takodje kad mi se upali ta lampica pali mi se  na displeju neke 2 slike sa nekim sijalicama. Moja pretpostavka da je to jednostavno neki kontakt glupi?

 

 

Proveri da nije neka sijalica crkla u stopovima pozadi. Ako su sijalice sve ispravne 100%,onda te zeza masa za stop-svetla, tj za zadnju svetlosnu grupu. To se lako resava pojacavanjem mase, ako ne umes sam, onda kod bilo kog elektricara za par stotina dinara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12.4.2018. at 11:30 PM, Sedla said:

Proveri da nije neka sijalica crkla u stopovima pozadi. Ako su sijalice sve ispravne 100%,onda te zeza masa za stop-svetla, tj za zadnju svetlosnu grupu. To se lako resava pojacavanjem mase, ako ne umes sam, onda kod bilo kog elektricara za par stotina dinara. 

Jel postoji negde uputstvo- uradi sam ili tako nesto? Pretpostavljam da je to smesno uraditi smo da znam gde se nalazi.  Hvala!

Edited by kaskabgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izadje neko iz kola pritisnes kocnicu.Vidi da li sijaju stop svetla,ako ne sijaju,za pocetak probas da zamenis sijalice.TO je bar lako.A sto kaze sedla za masu,kabal,negde ga zakacis na metalnom delu i na aku prikacis.Gotova prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...