Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
marija12

Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo 1.2 16v - čije delove za veliki servis?

Recommended Posts

Treba da uradim veliki servis, mimo malog koji radim na 10 0000. A to će mi odraditi prijatelj koji je dobar mehaničar u državnoj firmi pa delove kupujem sam. Stoji to da i njega pitam za savet ali pitam i vas koji duže vozite JTD ili ste mehaničari, šta da kupim i gde? Znači zanima me šta sve treba od delova, kog proizvođača savetujete i gde to kod nas ima najpovoljnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj nikako zaboraviti vodenu pumpu!!!! :yes

Što se tiče delova, kao što je Martini napisao - SKF (španeri i roleri) i Dayco (kaiševi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima! Ajd kad smo već kod toga da postavim jedno podpitanje. Razmišljao sam da zbog lošeg iskustva sa delovima u našim radnjama delove za veliki servis naručim negde iz EU, mislite da nema potrebe za tim? Nepoverljiv sam a te sitnice koje se menjaju bukvalno motor znače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema potrebe za tim. . .

Ja sam kod mene odmah nakon kupovine auta uradio veliki servis s SKF spanerima i Dayco kaisevima i nakon 60.000 je bilo sve ok,ali sam naravno uradio opet veliki servis,nije na odmet :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto treba da radim veliki servis majstor mi je dao na raspolaganje dayco ili continental set zupcastog i zupcasti kais...pa da vidim sta je bolje po vasem misljenju/iskustvu?


 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ako nisi siguran da je neki od ponudjenih original, onda i nema neke razlike..Sta znam, ja sam imao par puta kontinentalove zupcaste i bilo je bez problema, sad na autu mi je dayco stavljen jos '010god i hvala Bogu sve je ok... Poslusaj majstora, valjda ima iskustva sa tim sto ti preporucuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jedan mi kaze dayco a ovaj mi majstor predlaze kontinental. Kaze daje garanciju na kais 60k km ali opet rekoh da se raspitam kakav je kontinental jer ne znam koliko su dobri u kaisevima i zupcenju...gume su im solidne:-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zamenio more setova i Dayco (nekada Pireli) i Continentala i ni sa jednim nisam imao problema,'ladno prelaze 60000km.Koji god set da uzmes neces pogresiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima 

Zanima me jel imao neko iskustva sa setom zubcastog proizvodjaca INA ? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja nisam cuo da se neko zali na Inu. Na proslom kombiju sam stavio njihove spanere i 40hkm nisam imao problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam vec listu delova na forumu ali me interesuju marke koji dolaze u obzir kao dobra alternativa.

 

Imam prijatelja koji mi moze nabaviti dosta jeftinije te delove ali recimo vodena pumpa je MEYLE marka a kaisevi OPTIBELT. Koliko je to dobro?

 

Sa druge strane u AutoItalia sam nasao vodenu pumpu Meteli a kaiseve DAYCO. 

 

U Novom Sadu postoji i EuroAuto ali su preskupi, pocevsi od toga da je litar Selenie 20k preko 900din dok je u ostalim prodavnicama oko 800din.

 

----------------------------

 

Dakle pitanja su:

 

1. Da li je Meyle pumpa dobra? I ovi Optibell kaisevi?

2. Da li je Metelli pumpa dobra/bolja?

3. Mozda neka preporuka gde kupiti u Novom Sadu povoljno sve sto treba za veliki servis? Ili da narucim iz BG-a?

4. Koliko je obavezno da menjam i ulje u menjacu, ulje za kocnice, svecice, kablove, antifriz u sistemu? Auto radi perfektno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

veliki servis  ne podrazumeva ulje u menjacu i ostalo sta si nabrojao a pogotovu ne antifriz pred leto :)

 

sto se tice vodene pumpe ne mogu da te posavetujem jer ja to nikad nisam menjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam da ne podrazumeva ali kazu da valja promeniti jednom u sto godina :)

 

Molim nekoga da mi odgovori za ove marke vodene pumpe i kaiseva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stavljam uvijek prvu ugradnju bar ono što mogu nać. A kod fiata ti je to SALERI vodena pumpa, KOYO španer/klizač (to nećeš nać onda stavi INU ona ide u većini setova ili SKF), Contitech ili Dayco remen. Dayco je prva ugradnja kod većine fiata. Ako nađeš Gates isto može. Sve su to prve ugradnje kod mnogih proizvođača i sa njima ne bi trebao imat problema. Za 1.2 motor to nije skupo.

 

Meyle nemoj jer to je u večini samo prepakiravanje. Metelli je osrednje kvalitete. Metelli/GRAF/KWP to su iste pumpe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...