Jump to content
FAS Goran
sikander

Fiat Stilo - handsfree u aux in? / MicroLink

Recommended Posts

On 2.11.2013. at 12:42 PM, Mijailović P. said:

E'o nas' malo vremena pa da turim slidze ! :laughing:

 

IMAG0149.jpg IMAG0150.jpg IMAG0151.jpg

IMAG0152.jpg IMAG0153.jpg IMAG0154.jpg

 

 

Kako sve to funkc'onise , e'o :

 

 

Nadam se da je prilicno jasno. Kontakte sam odradio , kako sam odradio s tim da sam ih zalio tecnim vrucim silikonom a i prednji panel nesto slicno.

Ako ima nejasnoca , izvolite !
 

Posto bih ja kupio samo aux kabal,da li moram prekidac taj da pravim ili mogu samo aux na radio da ubacim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Branko13 said:

Posto bih ja kupio samo aux kabal,da li moram prekidac taj da pravim ili mogu samo aux na radio da ubacim?

 

3 minutes ago, Mijailović P. said:

Treba prekidač svakako jer drugačije ne može da se prebaci u telefonski mod sem da se kratko spoji pa da je uvek u tom režimu.

trt emoji41.png
 

Pa vidi mn ne radi radio uopste(nece stanice da trazi),imam radio kasetas.

1 minute ago, Branko13 said:

 

Pa vidi mn ne radi radio uopste(nece stanice da trazi),imam radio kasetas.

Ovaj je kabal

Screenshot_20171007-140735.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Mijailović P. said:

Ako tražiš samo da ti neko "Aminuje" to što si naumio da uradiš, onda dobro.emoji16.png Turaj direks , brate. emoji6.png

trt emoji41.png
 

Vidi,imam 17 godina,ne razumem se bas u to,ali se zanimam,da li nesto moze da se desi ako stavim direks

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Branko13 said:

Vidi,imam 17 godina,ne razumem se bas u to,ali se zanimam,da li nesto moze da se desi ako stavim direks

I u koji od ovih da stavim?

1507379043065-1178159870.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi sad ti, poštovani mladi kolega.
Ja sam na fonu (žargonski), pa nisam baš u poziciju da odgovaram precizno.
Izuči malo sve napisano i siguran sam da nije teško naći rešenje.
Ako pak ne budeš siguran, pomoći ću kad budem u blizini računara.
Srećno!

trt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, ja sam ga gurao i vadio više puta, ali i dalje ništa... DVA sam gurao i opet ništa... Opet piše NO CDC ili NO DISCS, pa moram da gasim/palim radio par puta dok ne proradi microlink :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim ovo je najaktivnija tema za microlink (osim one u sekciji oglasa). Da li je neko mozda u prilici da uslika oba konektora na onom starom microlinku ali da se vidi raspored zica u konektorima? Ostecen mi je kabl, a telefon firme koja prodaje microlink uredjaje nije dostupan neko vrijeme vec. To je ovakav kabl (imam neku sliku od ranije ali ne mogu da razaznam raspored zica u rj45 konektoru). 

 

image.thumb.png.f0c753395f63866a0e3fda83f4edd7b1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi , dobih i ja Stila pa me interesuje jedna stvar. Povezao sam sve kako treba, i na aux zakacio bluetooth modul sa aliexpressa (X6) i sve sljaka kako treba, zvuk cist i glasan. Ali imam jedan problem da kazemo... Taj modul je na bateriju i trebam ga puniti na svakih 3-4h. Punim ga preko upaljaca koji je i sami znate gde. Grdno mi to nekako izgleda da se vuce kabl po celoj kabini jer sam ga sakrio u "frizider", pa me interesuje da li je moguce izvuci 12v nekako iz radija, da se punjac ne bi video, najbolje bih mi bilo to da bude na kontakt kljuca da se dobije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MIgor2000 said:

Grdno mi to nekako izgleda da se vuce kabl po celoj kabini jer sam ga sakrio u "frizider", pa me interesuje da li je moguce izvuci 12v nekako iz radija, da se punjac ne bi video, najbolje bih mi bilo to da bude na kontakt kljuca da se dobije.

Ako auto fabricki nije imao navigaciju, na radiju ces imati samo stalnih 12V na pinu 7 ISO A konektora (ConnectNav+ instalacija vodi i napon sa kontakta na pinu 4).

Pre nekih 12 godina sam na tadasnjem Stilu izvlacio punjac za navigaciju i telefon, upravo u gornju kasetu frizidera ispred suvozaca. Napon sam iskopao odmah tu ispod, sa sijalice koja osvetljava donju kasetu. Em blizu, em lako za izvodjenje, em je super stvar sto je napon postojao i na kontaktu, kao i (koliko se secam) jos 20 min po gasenju. Tako da je uredjaj mogao da se puni i dok auto radi, kao i jos 20 min po gasenju. Ako hoces da produzis jos 20 min, opet samo das kontakt, meni je super odgovaralo.

A ako hoces napon bas samo sa kontakta, mozes i sa same kontakt brave (koliko se secam narandzasta zica) ili dovuci od upaljaca ali ispod konzole, sa digitalne klime... Ideja je gomila, stvar izbora...

2 hours ago, MIgor2000 said:

i na aux zakacio bluetooth modul sa aliexpressa (X6) i sve sljaka kako treba, zvuk cist i glasan

Cist i glasan zvuk, a preko AUX i BT sa Alija - bas i ne ide u istoj recenici ;) . Poredeci naravno sa bilo kojim digitalnim izvorom, razlika u kvalitetu je ogromna.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Ivan said:

Cist i glasan zvuk, a preko AUX i BT sa Alija - bas i ne ide u istoj recenici ;) . Poredeci naravno sa bilo kojim digitalnim izvorom, razlika u kvalitetu je ogromna.

Istina, kvalitet nije neki, ali u odnosu na jacinu koju dobijam, poredeci sa snimcima koje su clanovi postavljali na pocetku ove teme, ja sam prezadovoljan. 

Hvala za pomoc oko izvodjenja struje. Jos samo da nadjem negde da li je moguce skinuti zadnje zvucnike i zameniti ih bez skidanja zadnjih sedista (3v) vec samo tapacira.

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, MIgor2000 said:

Jos samo da nadjem negde da li je moguce skinuti zadnje zvucnike i zameniti ih bez skidanja zadnjih sedista (3v) vec samo tapacira.

Slobodno koristi Search foruma - em ces tako najbrze naci odgovor, em o Stilu na ovom forumu pisemo vise od 13 godina unazad. Bukvalno da nema pitanja koje bi postavio, a da nije vec do detalja prodiskutovano, ispraceno semama i slikama... Takodje je i pravilo da se, zbog preglednosti, u tehnickim temama drzimo onoga sto je u naslovu, tj. ne pravimo "svastare" od tema.

Apropo pitanja iznad - moguce je bez skidanja tapacira, ako menjas opet fabrickim zvucnicima. Jedino nije lose da imas asistenta, koji ce drzati tapacir nategnutim. Ako se budzi neki aftermarket zvucnik, meri, sece, busi - lakse je ipak skinuti tapacir. Imas sve detaljno u ovom mom postu, kao i toj temi:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...