Jump to content
FAS Goran
sikander

Fiat Stilo - handsfree u aux in? / MicroLink

Recommended Posts

Kakav sam saban, nije zvucnik nego mikrofoncic, pa sta mislite, da li mogu nekako da ga aktiviram na fabrickom cd plejeru?

Ovako to izgleda:

mikrofoncic.jpg

imam slicnu, da ne kazem istu stvarcicu u kolima i pojma nemam cemu sluzi... ajde ljudi pomozite nam malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo_visteon_konektor.jpg

Prekidac ide izmedju 9 i 12. Audio kabl na 7(+) i 8(-).

 

Ako jos uvek nekome treba pomoc evo da iznesem svoje rezultate. Dakle ispravka prethodnih uputstava sa malolom razlikom.

9 i 12 - kontakte kratko spojiti ili ubaciti prekidac kao sto sam ja i postavio sam ga u prednju masku radio uredjaja.

7 i 10 su ulazi ( audio)

8 je (-)

Nakon ovoga ce zvuk biti stereo i prilicno glasan bez izoblicenja. Sve ostalo vam je na volju ! :D

Slike , ako stignem ... :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo me zanima.

Cenjeni kolega Mijailovicu,da li ovako povezan uredjaj(telefon),hoce prenositi zvuk na zvucnike i kada se razgovara telefonom?

I ubaci slike ako te ne mrzi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zvuk prilikom razgovora tel. ostavljam Vama cenjeni kolega sale da iznesete utiske i cinjenice jer se nisam bavio tom tematikom.  :p:D

Bez sale, ne znam za pomenuto ali ono to meni treba radi sasvim zadovoljavajuce!

Slike, ma sta ce vam slike ?!

Turite vi svoje ! :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispitacu u svakom slucaju i hvala na objasnjenju. Verujem da ako moze da se sa telefona prenosi zvuk,muzika,verujem da moze da se cuje sagovornik kada se prica. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ovo konacno pronadjn nacin kako da se sa nekog uredjaja (tel,mp3 player) pusti zvuk na fabricke zvucnike bez ikakvih dodatnih uredjaja (x car link,micro link)???

Share this post


Link to post
Share on other sites

E'o nas' malo vremena pa da turim slidze ! :laughing:

 

IMAG0149.jpg IMAG0150.jpg IMAG0151.jpg

IMAG0152.jpg IMAG0153.jpg IMAG0154.jpg

 

 

Kako sve to funkc'onise , e'o :

 

Nadam se da je prilicno jasno. Kontakte sam odradio , kako sam odradio s tim da sam ih zalio tecnim vrucim silikonom a i prednji panel nesto slicno.

Ako ima nejasnoca , izvolite !
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio ovo kod sebe, ali sam dobio samo MONO zvuk... :) ima li kakvo objasnjenje da se dobije STEREO? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega Mijailovic je objasnio gore iznad par postova kako se dobija stereo zvuk.

Inace ,ja cu ovo napraviti vise zbog telefoniranja,jer sto se tice muzike,slusam je preko microlinka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam isprobao i telefoniranje i mogu reci da sam prijatno iznenadjen! Svojevrsni "HANDS FREE"

Dakle, kada vas pozovu muzika se zaustavlja i zvuk se reprodukuje na zvucnike , sasvim korektno. Nakon zavrsetka razgovora , muzika nastavlja gde je stala.

Mis'im, sta reci !

Ako adminima nije tesko neka spoje ili odluce sta i kako !

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to...ja bih tako nesto napravio i nikako ne smem ovu temu da izgubim iz vida... U toku nedelje idem da kupim sve sto mi je potrebno i pravim to cudo. Hvala kolega,jos jedanput ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A 'el zna neko kako komande na volanu povezati sa pionirom (bez da kupujem kojekakve adaptere)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam nemaran u pm...ja ocu da probam,tj,da namontiram sve samo jos i da kupim,a ne znam gde da odem da uzmem to. Jedino sto sam nasao je na NBGD,a to mi daleko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

isprobao, RADI!!

 

e sad kako spojiti ono iza je baš pipavo bez pravog konektora, pa nisam odradio konačnu vrziju. Mislim da neću bušiti masku uredjaja nego ću izbaciti kabel u frižider.

Odlično je što sve radi sa telefona i ne moram imati poseban uradjaj, zaustaviš gde hoćeš, pustiš , premotaš,...

Hands free isto super radi i isprobano više puta u vožnji.

Ono što može bolje je da kada me pogodi neka pesma i hoću da odvrnem do kraja shavtim da nema više :-(  mada dodao sam i bass i treeble i ono treće na +10

i malo me nervira da ga gasim na prekidač - oću da se ugasi kada izvadim bananicu iz telefona. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

isprobao, RADI!!

 

e sad kako spojiti ono iza je baš pipavo bez pravog konektora, pa nisam odradio konačnu vrziju. Mislim da neću bušiti masku uredjaja nego ću izbaciti kabel u frižider.

Nije to tako strasno a mogu se koristiti male papucice koji ima u svakoj bolje opremljenoj radnji elektronske opreme.

 

isprobao, RADI!!

 

 i ono treće na +10

Sta si pojacao? Pa prebacio si zvuk samo na prednje zvucnike ! :D

 

isprobao, RADI!!

 

i malo me nervira da ga gasim na prekidač - oću da se ugasi kada izvadim bananicu iz telefona. :question:

Moze i to ali treba naci u radnji 3,5 mm ulaz sa prekidacem. Ima toga valjda u SU ?! :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a papuča nema u Subotu posle 19h :-)

 

ono treće radi bolje napred  :harhar:

 

3,5 mm ulaz sa prekidacem i papuče od nedelje ako bude vremena.

 

@Mijailović P. 

HVALA jer da ti nisi pisao ovo nedavno ja ne bih ni isprobao

 

i pitanje koji "broj" su te papučice ako si ti njih koristio, da ne nosim ceo "fiat stilo sound system" sa sobom

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Mijailović P. 

HVALA jer da ti nisi pisao ovo nedavno ja ne bih ni isprobao

 

i pitanje koji "broj" su te papučice ako si ti njih koristio, da ne nosim ceo "fiat stilo sound system" sa sobom

 Nema na cemu ! :thumbup:

Takodje imas pravo da narucis :beer:

Kolike papucice ? - Jbg, sad nisam toliko pametan ! Nadji one male, jako male ! :secret::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon uhvatio vremena kad sam dosao kuci, i umjesto pinova 7 i 8 za audio, spojio sam 7 i 10, ali mi je zvuk jos slabiji.... :/ Sad sam na fotkama kod kolege Mijailovica vidio da je i pin 8 spojen, ali nisam provalio kako-sta....

 

da sumiram....

 

9 i 12 ---- prekidac

7 i 10 ----- 3.5mm audio in

 

pitanje

 

sta uraditi sa pinom 8 i 11?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam shvatio...11 ne ide nigde. 7 i 10 su ulazi tj.zvucnici a 8 je minus za oba. Tada se dobija stereo zvuk,tj.rade svi zvucnici.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je Sale!

Ja se izvInjaJem na nejasnoci ! :D

Dakle, 11. pin nigde nije vezan.

8. pin je (-) za audio kanale! :)

p.s.

Nece more ovaj novi (uobrazeni) :harhar:  moder da spoji moje postove pa da to sve stoji na jednom mestu ! :popo::whistle:

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...