Jump to content
FAS Goran
sikander

Fiat Stilo - handsfree u aux in? / MicroLink

Recommended Posts

Da li je ovo nekome jasno?

 

Jel to on nesto zgodno izveo ili zeza narod nekim loudlinkolikim uredjajem?

Kako vidim u uputstvu Visteona, Phone input se sastoji od sledecih pinova:

positive sound input

negative sound input

mute signal

phone earth

i dva nepovezana pina.

E, sad bi bilo super da neko kaze da je ovo izvodljivo. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako su to pokazali na jednom italijanskom forumu.

slika.jpg

Ja sam to uradio (samo nisam stavio prekidac nego sam kratko spojio ona dva srednja pina - mute signal i phone earth) i to funkcionise.

Samo kod mene je zvuk toliko tih da ne mogu nista da kazem o njegovom kvalitetu. Italijani kazu da kvalitet nije neki ali kod ovog

lika (portugalac neki izgleda) sa linka u prvom postu je bar dovoljno glasno. Mozda me zeza dzek od slusalica koji sam koristio jer sam

ga ja nesto ranije lemio ali se plasim da nije to.

Slike se na Forum postavljaju ovako:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40372

:thumbup:

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidi se sa kojeg kontakta ide druga plava zica, ili postavi sliku na kojoj se vidi ili napisi koji je kontakt u pitanju. I jos jedno pitanje za sta sluzi ovaj zeleni konektor, moze li se povezati bez njega, mislim da je on visak! Hvala u svakom slucaju, probao bih ovo da uradim kod sebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto sliku nisam postavio kako forum nalaze. Bilo mi lakse da postavim dirketan link.

Doduse, bila je kao da je za South Park pravljena.

Evo slike iz uputstva.

stilo_visteon_konektor.jpg

Prekidac ide izmedju 9 i 12. Audio kabl na 7(+) i 8(-).

Naravno da ne mora onaj zeleni konektor. Ja sam uzeo one zute klemice.

Branko, javi svoje rezultate. Ja sam probao na kratko sa starim Creative mp3 plejerom ali mi u odsutnom trenutku

crkose baterije. Onda proba sa mobinim i isti jadni rezuktati. Radi, ali slabo se cuje i kad je sve pojacano do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tek sada u kolima i pronadjem uputstvo za radio ali na italijanskom, i tu nadjem ovu slicicu sto si okacio! Videcu kada ugrabim malovremena da probam. A koje zute klemice si uzeo, ja imam ideju da probam sa malim klemicama samo ih dobro izolovati i nakaciti svaku posebno,pa da vidim kako ce funkcionisati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam ovakve, ali one najmanje.

klema.jpg

Ako se ovo uposte zove klema?

Stavio sam samo prirucno, da probam. Ako se kod tebe pokaze bolje onda krecem ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo napravih ga! U kanibalu u piramidi sam kupio prikljucak za radio (ovaj zeleni) i male metalne konektore koji se montiraju po zelji i ubace u zeleni prikljucak, jedam prekidac i jedan muski i jedan zenski 3,5mm audio dzek. U zavisnosti od ideje moze se uzeti i zenski 3,5mm dzek koji se montira na neku plastiku na tabli u piksli ili gde ima koju ideju, ja sam montirao muski jer hocu da ga povezem direktno na handsfee nokie N73. Evo slike:

211120101228.jpg

Sve kosta oko 400 dingera, ne racunajuci kalaj koji sam morao da kupim jer sam ostao bez istog :rolleyes:. Odoh da probam kako radi u kolima pa cu da javim a mozda napravim i neki video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da napravim ono sto sam hteo ali nisam dobio ono sto sam zeleo. Po meni ova kombinacija nije upotrebljiva za slusanje muzike jer je suvise slab zvuk, mozda bi sa nekim drugim uredjajem na ulazu moglo da se dobije bolji zvuk ali to nisam mogao sada da probam. Eventualno se ova veza moze upotrebiti za handsfree ali pitanje je koliko je to isplativo i upotrebljivo jer se za oko 1500 dindzi moze kupiti solidan BT slusalica. Evo kako je to zvucalo u kolima, obratite paznju na razliku u nivou zvuka:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk je los, i za mene koji nisam neko ko se razume i prati i pati za kvalitetom istog. Kao sto sam vec rekao po meni potpuno nepotrebno zezanje za nesto sto nema valjanog efekta. A sve vise mslim da ni prikljucivanje nekog boljeg uredjaja ne bi poboljsalo situaciju sa zvukom jer je ulaz na prikljucku za telefon mono!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidio sam negdje u opcijama ima i podesavanje zvuka tj. Phone level. Mozda tu treba pojacati?

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Pa mozda ali koliko bi to kostalo? A i dalje ostaje problem sa mono ulazom jer na tom ulazu za telefon ne postoji stereo ulaz. Mozda bi se sa tim pretpojacalom resio i konstantan sum, tj brujanje ali ne znam koliko je to isplativo! Ako neko ima petrojacalo ja imam kablice i mozemo da probamo, nije problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi ja probao ovo i kod mene jacina uopste nije problem.probao sam preko nekog starog mp3 plejera i cuje se malo slabije nego cd plejer recimo kao kod onog iz prvog posta ali nije ovolika razlika kao kod branka.znaci kad pojacam do kraja sasvim je dovoljno bucno da ne moze da se prica. a ja ne pamtim kad sam zadnji put vozio sa odvrnutom muzikom do kraja. Ne znam da li je i kod vas tako.

Kod mene se posebno pojacava telefon (na ekranu pise phone volume) a posebno cd (samo pise volume) i nemaju veze. cd mozete drzati na 10 a phone volume na 20. znaci posebno se pojacavaju.

Jedini problem je sto je to ipak mono a ne stereo ulaz tako da je kvalitet losiji. ali je sigurno cistiji od onih usb fm transmitera ili kako se bese zovu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze ovo da se dobije i preko xcar linka ,super stvarcica vredna svake pare ,ko nema cd ,dobije muziku na usb ili memorisku,telefon i mogucnost pustanja sa lap topa ili bilo kog uredja koji ima BT :rambo:

Edited by Sasa Stilo 1.9 jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u autu iznad glave kada sedim na vozacevom mestu mali zvucnik, pretpostavljam da ima veze sa telefonom, pa mi nije jasno kako se aktivira, posto sam probao sa bluetooth-om ali nista, da li neko zna kako da ga iskoristim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav sam saban, nije zvucnik nego mikrofoncic, pa sta mislite, da li mogu nekako da ga aktiviram na fabrickom cd plejeru?

Ovako to izgleda:

mikrofoncic.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nikakav telefon a ni drzac u kolima, a ni rupa gde je eventualno bio prikacen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...