Jump to content
FAS Goran
sikander

Fiat Stilo - handsfree u aux in? / MicroLink

Recommended Posts

...moze malo informacija o tome i koliko kosta taj djavo ? 

 

Može.

Klikneš na link koji si dobio već, i pročitaš šta tamo piše. ;)

Ili, klikneš na ovaj link i opet čitaš šta tamo piše:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59432-microlink-cd-changer-emulator/

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje mogu da ga porucim ? Ja sam iz Republike Srpske iz Banja Luke bi li mogao kako to uzeti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktiraj ih. Moguće je da šalju u RS.

Ne verujem da bi i poštarina bila mnogo skupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel taj microlink ide u sve Visteone na Stilu?planiram da pazarim pa pitam,imam tri ulaza sa zadnje strane,a skroz gornji je slobodan,paa kontam da je to za šaržer.i još jedno pitanje,gde ga najbolje postaviti?prvo sam mislio u onu pregradu što služi ničemu,pored volana,ali nemože mala je,u kasetu(frižider) ne bi,ajmo neki predlog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neša je više nego korektan. Uvek je izlazio u susret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode hocu da kupim ovaj Mikrolink kod ovih http://www.microlink.rs/ pa mi recite jesu li pouzdani. Kazu mi ovako http://prntscr.com/88u9ui pa me sad zanima da li ce oni meni stvarno poslati da ne bude ja kupio i posle dobijem karinu u paketu ? Pozdrav.

Nisu neki zajebanti, ozbiljna je firma. Bio sam pre nekih 15 dana kod njih i bas mi je covek rekao da dosta salju preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko u Srbiji uspeo da nadje 3.5mm stereo uticnicu sa prekidacem (tako da radio sam prebaci na Phone kad se ubode kabl)?

Koliko sam video, problem je sto je potreban "normally open" prekidac - kad nema utaknute bananice, nema ni kontaka ka pinovima 9-11. Kad se ubaci bananica, zatvore se ta dva kontakta I radio se sam prebaci na AUX.

Sve uticnice kod nas su normally closed, sto ce reci, kontra od onoga sto nama treba za automatski AUX.

 

Microlink ne bih ugradjivao, veci mi je gust sa telefona pustam muziku/navigaciju/video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je ovaj takav ili kontra ali evo linka

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/konektori/konektori-audio-video/konektori-3.5mm/3.5mm-st-plasticni-print-f-sa-prekidacem/index.php

Ja sam trazio sebi ali nisam nasao kada sam uradio AUX . Zato sam ubacio manji prekidac. Sad sam vec navikao jer i nije neprakticno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je obican, normally closed prekidac. Dok nema bananice spoljni pinovi (ako odanpred gledas skroz levi I skroz desni) su elektricno kratkospojeni na unutrasnji levi I unutrasnji desni. Kad ubacis bananicu, prekida se kontakt. Ovo se koristi kod starih "tranzistora" da kad ubacis sluske, ugasi zvucnike. Ovako bi trebao da to izgleda iznutra... http://i.stack.imgur.com/Yjl5u.png

 

Nama treba ovo: http://i.stack.imgur.com/iEsSq.jpg. Ovde kad ubacis bananicu, ostvari se mehanicki kontakt izmedju 3 I 4 (beli trouglic) koji malo potisne pin 4 ka 5 sto dovodi do pojave elektricnog kontakta izmedju 4 I 5 odakle se napravi vod ka (bese) 9-11 na HU. Time se elegantno zaobilazi dodatni prekidac i postize (skoro) fabricki izgled. Problem je sto sam uspeo da ga nadjem samo na aliexpresu za 3$ + 4.5$ za dostavu. Eventualno da pravimo neku grupovinu, pa da slanje izadje manje po komadu :)

 

edit:

Dodatno pojasnjenje u vezi belog trouglica

 

edit2:

trenutno ga vise nema ni na Ali-ju...

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

stilo_visteon_konektor.jpg

Prekidac ide izmedju 9 i 12. Audio kabl na 7(+) i 8(-).

 

Ako jos uvek nekome treba pomoc evo da iznesem svoje rezultate. Dakle ispravka prethodnih uputstava sa malolom razlikom.

9 i 12 - kontakte kratko spojiti ili ubaciti prekidac kao sto sam ja i postavio sam ga u prednju masku radio uredjaja.

7 i 10 su ulazi ( audio)

8 je (-)

Nakon ovoga ce zvuk biti stereo i prilicno glasan bez izoblicenja. Sve ostalo vam je na volju ! :D

Slike , ako stignem ... :p

 

 

Sta raditi u slucaju da na NAVI+  nema 12 kontakt, samo br 9 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mora da postoji, cim moze da se poveze MicroLink ili Xcarlink na navigaciju, i oni daju neki audio siignal navigaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice obicnog Visteon uredjaja, ta centralna grupa pinova u Mini ISO konektoru je Phone Input (u stvari je preset za hands-free uredjaj). Koliko se secam, pin 9 je Mute signal sa ekstenog uredjaja, a pin 12 masa sa eksternog uredjaja.

ConnectNav+ ima vec ugradjen telefon sa svojom SIM karticom, tj. vec poseduje handsfree funkciju.

Sto se tice digitalnih emulatora koje Boris pominje, oni uopste ne komuniciraju po ovoj centralnoj grupi pinova za Phone Input. Vec po krajnjoj grupi pinova od 13 do 20, namenjenoj za CD sarzer (svi ti uredjaji tipa MicroLink, XCarLink su u stvari digitalni emulatori sarzera).

Iskreno se sa tim protokolima nisam igrao, a to znanje kosta 40 EUR po komadu kod Nenada :)  (Microlink).

Share this post


Link to post
Share on other sites

korisna stvarcica, ko ima aux-in a hteo bi da obogati opcije striminga muzike u kolima bluetooth-om, korisna stvarcica koja radi posao:

http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-2014-New-USB-Speaker-Stereo-Music-Audio-Bluetooth-Receiver-Wireless-Speaker-Adapter-Black-1/1910630364.html

(ima gomila slicnih, ovaj link navodim kao primer jer sam bas to pazario)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice obicnog Visteon uredjaja, ta centralna grupa pinova u Mini ISO konektoru je Phone Input (u stvari je preset za hands-free uredjaj). Koliko se secam, pin 9 je Mute signal sa ekstenog uredjaja, a pin 12 masa sa eksternog uredjaja.

ConnectNav+ ima vec ugradjen telefon sa svojom SIM karticom, tj. vec poseduje handsfree funkciju.

Sto se tice digitalnih emulatora koje Boris pominje, oni uopste ne komuniciraju po ovoj centralnoj grupi pinova za Phone Input. Vec po krajnjoj grupi pinova od 13 do 20, namenjenoj za CD sarzer (svi ti uredjaji tipa MicroLink, XCarLink su u stvari digitalni emulatori sarzera).

Iskreno se sa tim protokolima nisam igrao, a to znanje kosta 40 EUR po komadu kod Nenada :)  (Microlink).

 

Sad razmisljam mozda mi to moze pomoci jer taj Microlink ima Aux ulaz, i onda ovaj moj uredjaj spojim na taj AUX ulaz i da mi microlink prosledii ton na navigaciju, mozda je to jedno od resenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi Nenada (Microlink) na 064/453-67-62, pa ce ti reci iz prve ruke, mislim da je izvodljivo.

Ako ti bude odgovaralo, cena je 37 EUR za clanove kluba, bas sam se skoro raspitivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam vec obavio ali preko emaila, to je sve sto mi treba, onda cu tai uredjaj dak oristim samo za spotove i filmove a microlink mp3 itd itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal je ovo tema il ne al ako nije modovi je prebaciti.

Po preporuci kontaktiraoo sam gdina Nenada i Microlinka i posle par emailova i jednog telefonskog razgovora i nekih mojih pitanja odlucih da porucim taj microlink2.

Danas mi donese postar ja platim uredno tacnije sve oko 4330 dinara otvorim kad sok.

 

Uredjaj kojii je stigao je bez uputstva na nasem jeziku, bez racuna  za uredjaj, crna plasticna kutija bez bilo kakvih ooznaka o kom uredjajuu se radi, rupe nazad i napred kao da je neko sekao skalperom sve nakrivo otislo.  Da nisam porucio od firme Microliink bio bi ubedjen da je neko podvalio neku kopiju.

 

Kontaktiirao sam gdina Nenada preko email i dobio odgovor da se uredjaj isporucuje bez oznake na kutiji i sa engleskim uputstvom.

 

Da li je neko imao vec takvo iskustvo ?

 

Izgled originalnog uredjaja

 

Micro_Link.jpg

 

Uredjaj koji je stigao

 

IMG_20160211_114000.jpg

 

IMG_20160211_113945.jpg

Edited by lakicevicboris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, takvo je pakovanje i meni stiglo.

Covek je verovatno ustedeo na (po meni nepotrebnoj) stampi na kutiji, koliko vidim salje i u makedoniju i u okruzenje pa mu jednostavnije da ima uputstvo na engleskom. Ako ti treba na srpskom, skini sa sajta, koliko znam, ima ga tamo.

 

Npr, kupio sam neki Dell laptop (ne sebi, vec nekome) pa sam instalirao drajvere i sve sto treba, recimo nista nije dobijeno u pakovanju, vec sam morao da skidam sa neta.... tako da, nije to samo u maloj privredi slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

stilo_visteon_konektor.jpg

Prekidac ide izmedju 9 i 12. Audio kabl na 7(+) i 8(-).

 

Ako jos uvek nekome treba pomoc evo da iznesem svoje rezultate. Dakle ispravka prethodnih uputstava sa malolom razlikom.

9 i 12 - kontakte kratko spojiti ili ubaciti prekidac kao sto sam ja i postavio sam ga u prednju masku radio uredjaja.

7 i 10 su ulazi ( audio)

8 je (-)

Nakon ovoga ce zvuk biti stereo i prilicno glasan bez izoblicenja. Sve ostalo vam je na volju ! :D

Slike , ako stignem ... :p

 

 

Sta raditi u slucaju da na NAVI+  nema 12 kontakt, samo br 9 ?

 

 

Ej pozdrav drugari, jos jedan novi Stilista je ovde :D,   citam sve ovo I zanima mekako je kolega Mijailovic uspeo da izvuce onaj USB mali. odnosno kako si povezo da ti cita muziku :D :D

E'o nas' malo vremena pa da turim slidze ! :laughing:

 

IMAG0149.jpg IMAG0150.jpg IMAG0151.jpg

IMAG0152.jpg IMAG0153.jpg IMAG0154.jpg

 

 

Kako sve to funkc'onise , e'o :

 

Nadam se da je prilicno jasno. Kontakte sam odradio , kako sam odradio s tim da sam ih zalio tecnim vrucim silikonom a i prednji panel nesto slicno.

Ako ima nejasnoca , izvolite !

 

 

Da li mozes da ubacis flesh USB I da slusas muziku sa njega pez pleyera :D, stvarno si doktor :D...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na forumu postoji tema o Microlinku, tako da tamo slobodno pisite iskustva i zamerke: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59432-microlink-cd-changer-emulator/

Ovde je prica o pravljenju AUX ulaza za fabricki uredjaj.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...