Jump to content
FAS Goran
sikander

Fiat Stilo - handsfree u aux in? / MicroLink

Recommended Posts

Ja u svojim kolima imam i microlink i aux po upustvu gosn. Mijailovic P. (kome se i ovim putem zahvaljujem :welcome:) pa kako mi kad odgovara, tako je najbolje.

Kabal sa prekidacem je vrlo lako napraviti, a koga mrzi neka da neku kintu, ja cu da mu napravim :thumbsup: ! Microlink je keva za muziku a aux mi nekad treba za pustanje muzike preko iPhone-a dok u isto vreme radi navigacija sa glasovnim navođenjem...

izrada_AUX_in_a_3.jpg

image.jpg

112.jpg

Edited by Mr.Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja danas probao ovo sa dzekom i sve lepo radi,samo nema mi zvuk dovoljnu jacinu,tj za dve trecine se slabije cuje nego na radiu kada se pojaca :(

da li sam negde nesto pogresio ili prevideo ne znam,ali sve sam spojio kako je trebalo,i zaqnima me da li ima veze koji je tel u pitanju.jer na drugarov htc radi mnogo lepse i jace :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nemam kod mene je cn+ i nema pin 9

E ako imas cn+ onda uzivaj u pogledu na ekran, pazari microlink i uzivaj. Ja da imam navi ne bih se bunio! Ili istrazuj malo kako da napravis video i audio in na navigaciju, to sam viđao na netu, takođe planiram da nabavim cn i isto to uradim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

narucio sam micro link cekam da stigne,

e brt gledao sam i ja poveze tv preko ekrana,samo ne znam kako se zove taj uredjaj sto pusta tv a i verovatno je skupo,al jbg svako zadovoljstvo kosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neki fazon da ga konektuje na cd sarzer a ne na telefon,posto imam fabricki telefon? na ono sto je Mijailovic P. pravio mislim,ne na micro link i ostalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da.Sad sam malo bolje pogledao i na svim klipovima ona 2 pina moraju da budu spojena.

Stavljamo prekidac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Mora prekudac ako zelis da sve radi kako treba...

Javi kada uradis da vidimo kako je ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

stilo_visteon_konektor.jpg

Prekidac ide izmedju 9 i 12. Audio kabl na 7(+) i 8(-).

 

Ako jos uvek nekome treba pomoc evo da iznesem svoje rezultate. Dakle ispravka prethodnih uputstava sa malolom razlikom.

9 i 12 - kontakte kratko spojiti ili ubaciti prekidac kao sto sam ja i postavio sam ga u prednju masku radio uredjaja.

7 i 10 su ulazi ( audio)

8 je (-)

Nakon ovoga ce zvuk biti stereo i prilicno glasan bez izoblicenja. Sve ostalo vam je na volju ! :D

Slike , ako stignem ... :p

 

 

Sve mi je jasno osim pina 8. Razumem da tu ide minus ali ne znam odakle vucem minus (sa cim spajam taj pin)?  :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari. Uspeo sam na napravim sve po uputstvu Mijailovica P. ali sam naisao na drugi problem(iako sam mislio da ce to biti najlaksi deo posla) a to je skidanje radia.
Koristio sam razlicite debljine zica, najdeblje(velicina otvora rupice na radiju) koja moze samo malo da se gurne, srednja koja moze do pola i najtanja koja upada do kraja ali se nista ne desava  :question:  pa me zanima da li postoji neka fora oko skidanja ili je problem do mog radija? 
Ubacicu nekoliko slika kako je ispalo(ali jos uvek nije zavrseno) :)

image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
Edited by FiatStilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali smo vec X puta, pogledaj po forumu, kacio sam i sliku iz eLearn sa dimenzijama. Zica mora da bude precnika 2mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mogu na CD Player u Fiatu da prikovcam onaj kabal da mogu preko telefona pustati muziku ? Posto mi u Stilu ne radi CD izbacuje CD ERROR da bar tako mogu slusati muziku da ne slusam jebene radio stanice ? Hvala unapred i pozdrav.

Edited by neshaoct
spojeno by majkicbane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joshi, mislim da je kolega mislio na aux ulaz, tj da telefon poveze sa radiom i da pusta muziku iz telefona.
Mada po meni svakako najbolja varijanta je ova sto je joshi postavio, microlink...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@joshi nisam to trazio ali kad si mi vec dao moze malo informacija o tome i koliko kosta taj djavo ? 

@bane to sam trazio. 

hvala obojici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj "djavo" košta 40e. Na prvu loptu deluje mnogo, ali mislim da vredi svaku paru.

Konektor se prikaci na fabrički player tamo gde ide cd šaržer, u microlink ubodes flesku ili memorijsku karticu i slušaš muziku kao da imaš cd unutra. Ako imaš komande na volanu, bez problema sa njima menjas pesme i radiš sve što radiš i inače na fabričkom radiju.

Imaš na njemu i AUX ulaz, tako da možeš i iz telefona puštati pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...