Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
senna021

Stilo 1.6 16v - upozorenja na inst. tabli prilikom verglanja

Recommended Posts

u pitanju je fiat stilo 1.6 16v 2002. nekada, vrlo retko mi se pojave neka upozorenja na inst tabli kada dam kontakt, tipa kvar airbega ili nešto za ulje ali brzo nestane tako da i ne stignem da procitam. vratim ključ nazad i ponovo startujem , nište ne piše osim check ok... šta bi to moglo da bude da li neko zna... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice ulja i meni je jedno vrijeme izbacivao gresku LOW OIL PRESS (slab pritisak ulja) al to upozorenje traje sekundu i odmah se ugasi!!!kada sam zamijenio ulje to se vise nije desavalo

Edited by milovan

Share this post


Link to post
Share on other sites

provericu taj konektor....

recite mi to za ulje što se pojavi sekund ili dve....

verovatno bih trebao ulje da promenim. da li je selenija 5 w 40 sintetika dobra i koliko litara staje - negde sam video 4,5 litara...

javite mi i pozdrav

senna :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

airbag REŠEN. nije bio u pitanju narandžasti konektor ispod suvozača, nego na zadnjoj klupi iza vozača. to nisam očekivao, ali eto. odvojio sam konektor, naprskao i bolje stegao i sada ne pokazuje nikakvu poruku osim check ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani...

Novi sam na ovom forumu ali preko njega sam dosta toga naucio i hvala svima...

senna... u fiat stilo 1.6 16V staje 3.9L ulja... a sto se tice tog ulja 5w 40 ono je idealno ... ali je i skupo, ja konkretno stavljam od kako sam ga kupio 10w 40 i nemam nikakvih problema...

Srdacan pozdrav svima i sretni novogodisnji i bozicni praznici. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad kad se spustila temperatura noću ispod 12 stepeni pojavio mi se neki problem.

Ujutro da upalim auto, zavergla ali nešto slabije nego inače i ipak sam ga startovao. Ali mi se pojavila poruka na displeju engine feliur (ili tako nešto) sa onom nacrtanim vilastim ključem kao i žuta lampica bloka motora u prostoru obrtometra.

Predpostavljam da je zbog akumulatora, ali imate li neki savet.

Auto sad startuje normalno ali ta žuta lampica i dalje gori....

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet ti je da navedes koji je automobil u pitanju... :question:

Takodje mislim da bi trebali ljudi imati malo vise postovanja prema legendama auto-sporta narocito ako oni nisu vise medju nama. :unworthy:

P.S. Savet: Promeni nick. Nadam se da me neces pogresno shvatiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar.Crkao akumulator pre 7 dana.Posle stavljanja novog izbacuje engine fault.

Razlog je verovatno neuspesno alnasovanje i maltretiranje elektronike jer sam 2 puta pokusao da upalim na crknuti akumulator,iznerviralo me "biiiiiip" od auta.Stilo nikako ne trpi nedostatak struje.Sam brisem gresku sa fiatecuscanom i ona se vise ne vraca.Posao od 2 minuta.Treba ti laptop,kabl od 30 evra i program sa neta.

To su sitnice za koje ne treba trckarati u servis i dangubiti pola dana.Ako se vrati greska,onda servis.Onda se nesto pokvarilo :question:

a greska-da te glava zaboli kad procitas sta znaci.Samo da pomislis-sta mi je ovo trebalo.A u sustini nema veze sa stvarnoscu.JOs uvek :rofl:

Ja vise i ne palim auto kad je zestok minus ako ne moram.Zajebi.Stilo je to :whistle:

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pitanju je fiat stilo 1.6 16v 2002. nekada, vrlo retko mi se pojave neka upozorenja na inst tabli kada dam kontakt, tipa kvar airbega ili nešto za ulje ali brzo nestane tako da i ne stignem da procitam. vratim ključ nazad i ponovo startujem , nište ne piše osim check ok... šta bi to moglo da bude da li neko zna... :rolleyes:

STilo tog kodišta zna da pravi nasumične probleme-prijave a vezani su za eto elektroniku. Ali nemoj da se nerviraš nije to samo kod stila. Ipak nije na odmet proveriti. Mada ako ti ispiše CHECK OK u principu zato što auto u sebi ima dijagnostiku nema puno pomoći dijagnostika servisera nekog. Zna da pravi problem spojevi, konektori vlaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...