Jump to content
FAS Goran
viktorparacin

Punto 1.2 8v - BMB 98 ili više oktana u njega?

Recommended Posts

Vrlo prosto: znam da u njega ide bezolovni od 95okt koji i sipam. Interesuje me da limogu da u njega sipam (ali bez posledica po motor) bezolovni od 98okt, posto vrlo cesto putujem van Srbije, a u svuda po okolnim zemljam ima i ta vrsta goriva.

pozz i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo prosto: znam da u njega ide bezolovni od 95okt koji i sipam. Interesuje me da limogu da u njega sipam (ali bez posledica po motor) bezolovni od 98okt, posto vrlo cesto putujem van Srbije, a u svuda po okolnim zemljam ima i ta vrsta goriva.

pozz i hvala

Ja sam letos u Grckoj sipao samo 100 oktanski na BP-u i nista mi se nije desilo. Imam isti motor, 1.2 8V. Lik koga sam upoznao tamo je u Chevrolet Kalosa sipao 100 oktanski i posle 50 km mu je prijavio gresku katalizatora. Ja stvarno nisam imao nikakvih problema a auto je isao k'o zmaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sipaj, zemljak, oktanski broj ti samo govori koliko je benzin otporan na pritisak a da ne dodje do detonacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovoj zemlji i kad prodaju NISTA,e cakrealmad.gif i to je loseg kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da sipaš! Razočaraćeš se kad se vratiš na naše gorivo. Nego ti lepo ponesi i kanisterče sa ovim našim da ga eventualno ne razmaziš pa da na našem gorivu počne da odbija saradnju :rofl: .

A što se tiče onog što je imao na Kalosu problem sa katalizatorom, to je zato što nije kat. imao šta da radi pa kompu nije bilo jasno šta se dešava :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sta mislite o onim aditivima za povecanje oktanskog broja? kako to radi?

jedna musterija mi je rekla da sipa u dizel i da auto extra ide i manje trosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupis jaci auto 2,0 i vise i nemas problema sa oktanima a auto ide koliko ti ne smijes zalijepit gas...i ne mislis gdje sta da naspes

a sta mislite o onim aditivima za povecanje oktanskog broja? kako to radi?

jedna musterija mi je rekla da sipa u dizel i da auto extra ide i manje trosi

svi oni kazu ide ko metak ne moze se drzat na putu a trosi im ko upaljac e lazu sebe pa onda i tebe sto brze ide vise i trosi prosta racunica brate obratno neide nikako

znam neke tipove koji tvrde da im auto od 10 i kusur godina trosi manje nego po fabrickim parametrima ma reko bi covjek 'ebo upaljac kakva su kola u njih hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove godine u Hrvatskoj kad sam sipao gorivo, nisam primetio ama baš nikakvu razliku, dok prošle jesam..

Čak sam sipao na onoj njihovoj najboljoj pumpi, ono skuplje gorivo kao što kod nas sad ima...Tiffon kako li se zove pumpa...

A po cenama je bilo čini mi se i skuplje, u najbolju ruku jednako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapoceo sam temu, pre mesec ipo, pa da je "malo" osvezim. uredno sipam 98okt bmb na EKO helenic po Bosni, i...... ne znam sta da Vam kazem. Daj boze da nas ima i 93okt...motor mnogo vise rezi, lakse prima gas i tvrdim da ima bar 10% vecu snagu. a potrosnju mu nisam upredjivao nesto mnogo, ali sa nasim trosi bmb 95 na NIS oko4.9, tolio isto i sa OMV, sa LUK oil 5.2, a sa ovim od 98okt negde oko 4.8 na otvoreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide sigurno bolje,jer sam i ja letos sipao,a plus je jeftiniji nego kod nas! :wallbash:

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...