Jump to content
FAS Goran
babajaro

Fiat Grande Punto Evo - problem kod ključa

Recommended Posts

Moj drugar ima punto evo 2010 ima veliki problem kada hoce da upali auto na tabli se upali lampica code i plus pise GO TO SALE DILER.I uopste ne pali.da lije imao bilo ko ovaj problem i ima li resenje HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Immobilizer izgubio svoju memoriju tj kod pa nece auto da upali bez njega. Da li je tvoj drug: oprao kljuc, drzao kljuc na magnetnom ili strujnom polju ili kratkom spoju izmedju mobilnog, baterija i slicnog.

Auto je nov pod garancijom i ovo je pokriveno ali ako ga ne upali drugim kljucem ne gine slepovanje a to vec ne verujem da ce da plate (mozda gresim) Da bi se ponovo programiralo mora u servisu biti i auto i svi kljucevi. Ovo se desava na raznim automobilima i novim i starijim tj nije nepoznanica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri osigurace kod motora ako je isto kao kod punta . desilo mi se pre godinu dana na puntu 2 da je zveknuo osigurac koda koji se nalazi kod motora sa desne starne cim sam zamenio radi i upali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije tri tjedna sam kupila Fiat grande punto (2014 god) i poceli problemi..

Pojavila mi se zuta lampica u obliku automobila s lokotom i kada upalim kontakt s orginal kljucem cijela instrument ploca treperi ukljucujuci i vanjska dnevna svijetla. A kada sam probala upaliti auto s rezervnim kljucem lampice i dalje svijetle ali vise ne trepere. Auto i dalje ne mogu upaliti. Mrtav vec tri dana. Sto bi to znacilo i kako se rijesava taj problem? Svaka pomoc dobro dode.. hvala 

 

20180406_154950.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro dosla na forum,a najbolje da se auto odveze u servis i da se prikaci na dijagnostiku i da se vidi sta je u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...Nadam se da će mi netko pomoć( ako je netko imao sličan problem)... Vlasnik sam fiat  grande punta 1.2  2005. god... Problem koji imam naprosto izluđuje čovjeka....Mogu upalit auto normalno i vozit ga 3-4 dana....Sutra dan kad sjednes u auto i okreneš ključem nista se ne događa...Npr nekad možeš upalit auto dok su lampice na kontrolnoj tabli upaljene ali čim se ugase i okreneš ključem ništa se ne događa.... I onda opet tokom dana probaš sjest u auto i normalno ga upališ...Doslovno se zahebava samnom...Pojedini majstori nemaju odgovor... Na dijagnostici je prikazana greska u vezi immobilisera.... I pojedini kvazi majstori jdino preporučuju da se skine ecu računalo i obriše kod...Ja smatram da to nije rješenje...Opet čudno je to što auto pali normalno nekad u toku dana a nekad neće...Ima li tko sličan problem i rješenje...Hvala :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao ja to na Alfi...
Ispalo da jedna strana akumulatora nije dobro zakačena kablom i kad nema dobar kontakt imobilajzer zaključa paljenje...
Mesec dana nam trebalo da provalimo ...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mate666

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Kada pogledaš, videćeš da su ti majstori rekli šta pravi problem. Nešto mi se čini da nisu mogli reći da će skinuti kod za startovanje auta, nego verovatno da mogu ponovo prijaviti ključeve preko dijagnostike. Ako nisi dobio kod uz auto, onda su ti opet zbog toga rekli da ECU mora napolje iz auta kako bi iz njega iščitali kod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle ti da je obrisan, vidis da je spojen sa vec postojecim, i to ti je gore Nesa napisao, samo treba da procitas koji post...

Mislis da ako 10 ljudi otvori temu koje svecice idu u punta 1.2 8v treba da bude 10 tema da se neko ne bi nasao uvredjen ili da se sve spoji u jednu?

 

I na kraju zasto otvaras novu temu ako vec postoji takva ili slicna? Znaci da nisi ni procitao pravilnik foruma i ne citas postove koji su tebi napisani, ali vazno da ti hoces svoju temu. Procitaj pravila foruma, ako ti nesto ne bude odgovaralo ti slobodno napusti forum.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...