Jump to content
FAS Goran
Dfast

Bravo JTD / Marea JTD - koji cilindar kvačila, prednji na pedali ili kod menjača?

Recommended Posts

Pa onda je to ekstra cena. Ali i Marea,kao i stilo,ima slicno kvacilo,ne isto. Ja kada sam zvao po prodavnicama,kretao se od 8 pa do 9 hiljada. Zato sam i spomenuo tu cenu. Voleo bi da gresim,tj.da bude sto manja cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doduse ovo je cena samo za druk lezaj a iskreno receno ne znam da li sam cuo kad da neko menja samo njega nego kad se vec raskopava obicno se menja set kvacila sto je vec pribliznije ceni koju si rekao :)

Najlakse ipak da nazoves ili odes licno i pitas,dobices tacnu informaciju da ne nagadjamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio po prodavnice,za mareju sam naso samo set kvacila cena se krece od 80e do 140 e u zavisnosti od proizvodjaca.U prodavnice su mi rekli da je obican    E sad koliko se isplati menjati samo lager.

Edited by dragan8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpametnije ti je uz dogovor sa prodavcem uzmes citav set kvacila i kada majstor rastavi i pregleda u kakvom su stanju lamela i korpa i zameni sta treba.

Ako su korpa i lamela koliko toliko ok zameni samo druk lezaj a ovo vrati ako se dogovoris da prodavcem da moze da se vrati.

Ja bi tako uradio mada ce sad svi da ospu paljubu kako treba da zamenis sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema sta,ako je vec dao pare za to sve,skinuo menjac,da sam na njegovom mestu,sve bih zamenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ upravo tako. Jeste veca investicija, ali majstor kad skine menjac uzima za ruke oko 40-50e... On ce isto da ti naplati i za ceo set i za druk lager samo... Bolje se sad otrosi za ceo set nego li za par meseci opet majstoru da dajes za ruke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tox lepo zbori. Ako je sve OK.

Mada kad ode druk sigurno je i ujeo korpu i ko zna kakva je lamela.

Za ovih 24 godine nikad mi se nije desilo da radim bilo šta oko kvačila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da me neko ne shvati pogresno,nisam zagovornik "budzenja" po svaku cenu i stednji na nekim delovima koji uticu na bezbednost ali na nekim sitnicama zasto ne probati "zbudziti" ;)

Kod mene to ima veze naprimer jer jako slabo prelazim sa autom i svako odgadjanje zamene necega sto nije puno bitno u tehnickom smislu znaci za budzet koji je naravno tanak.

Kod njega se cini mi se kako je pisao lezaj cuje sto bi moglo znaciti da je samo suv i da nije bio gladan za korpom ali opet,videce kada se skine,mislio sam da ne menja sve samo ako korpa i lamela budu u ekstra stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jos da dodam nije da sam pametan,ali mi je logicnije i "jeftinije" da ako se menja sada druk lager bolje zameni ceo set i bude miran nekih 50-70.000km zavisno od stila voznje moze i vise,nego da za 6 meseci do godinu dana opet skida menjac da bi menjao lamelu i korpu,a verujem da je cena skidanja menjaca ista i za "samo" druk lager i za ceo set... Znam da nikome ne pada novac s neba,ali je bolje ici na dugotrajnije resenje... Moje misljenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druk lager sam vec narucoi lukov,cena 2000d.sto se majstora tice poznavajuci njegov cenovnik ne verujem da ce da uzme vise od 30e.bolja je varijanta menjati sve ali trenutno nisam bas u mogucnosti prije mesec dana radio sam veliki servis 27000d sad registracija 20000 d.ali   kad se otvori i vidi stanje u dogovoru sa prodavca vracamo lager i uzimamo set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to dobro sad verujem ti veliki je izdatak trenutno ali ako je prihvatio kad se skine menjac i vidi stanje da mozes vratiti i uzeti ceo set ako treba,fer... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni danas propade pedala kvačila. Odem kod majstora, i otišao je cilindar do pedale, vidi se lepo da je tu bacio dosta ulja.

Ali to nije kraj, izađem da vozim, kad opet pade pedala kvačila. Nekako se dovučem do majstora, i ustanovimo da je na zadnji kočioni cilindar pušta ulje, očisti ga vodenom šmirglom i vrati nazad novog kočionog u obližnjoj radnji rezervnih delova Delmax nije bilo.

Opet izađem na ulicu, i po treći put mi opet spadne pedala kvačila i sada čekam majstora da mi jeavi kad se malo sve osuši (pada kiša) da li je otišao i cilinad kod menjača, ili pak možda opet kočioni cilindar.

 

Do danas nisam znao da je Fiatu ista posuda ulja i za kočnice i za kvačilo. Čovek se uči dok je živ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...