Jump to content
FAS Goran
gaja77

Sport auspuh / protočni / straight pipe

Recommended Posts

To sto nema snage nema veze sa auspuhom ti imas neki drugi problem.

koji problem ? Cim je vraceno sve na svoje mesto auto leti . jednostavno nema logike to sto se desava jedino jos da se izujem 300 do 400 e ili da nadjem nekog majstora koji zna da napravi lonac za dizela nema druge .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki problem imas, mozda je majstor stavio uze cevi, trebaa da bude f60 cevka od pocetka do kraja... Tako vec vise od.godinu dana, isti.bravo kao tvoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto nema snage nema veze sa auspuhom ti imas neki drugi problem.

koji problem ? Cim je vraceno sve na svoje mesto auto leti . jednostavno nema logike to sto se desava jedino jos da se izujem 300 do 400 e ili da nadjem nekog majstora koji zna da napravi lonac za dizela nema druge .

Probaj samo sa odsecenom cevkom ili otkaci cevi sa loncima pa ces videti moguce je da ti je napravio suzenje zato nece da ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za Gusara:

Koliki mora da bude otpor na izduvu posle turbine za Brava 1.9JTD (koliko Pa, bar, atm, nebitno)

Isekao sam katalizator, tj ostavio sam lonac a sadržaj sam prodao. Primetio sam da mi auto bolje prima gas, i nemam nikakvih problema. Skidanjem katalizatora sam smanjio otpor na izduvu posle turbine, tj smanjio sam natpritisak.

Kako bre Fantomu i Vuletu na primer kola lete, a nemaju nikakav otpor na izduvu?

I još jedno pitanje za Gusara:

Kako to da mi se potrošnja smanjila za litar u gradu, a auto je čipovan, tj upucana je mapa jača od fabričke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vam ovo izgleda, i da li neko zna sta bi moralo da se uradi da bi se doslo do ovakvog zvuka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za Gusara:

Koliki mora da bude otpor na izduvu posle turbine za Brava 1.9JTD (koliko Pa, bar, atm, nebitno)

Isekao sam katalizator, tj ostavio sam lonac a sadržaj sam prodao. Primetio sam da mi auto bolje prima gas, i nemam nikakvih problema. Skidanjem katalizatora sam smanjio otpor na izduvu posle turbine, tj smanjio sam natpritisak.

Kako bre Fantomu i Vuletu na primer kola lete, a nemaju nikakav otpor na izduvu?

I još jedno pitanje za Gusara:

Kako to da mi se potrošnja smanjila za litar u gradu, a auto je čipovan, tj upucana je mapa jača od fabričke?

Posle turba ne treba nikakav pritisak da bude... Tj sto manje to bolje, stvar je u stvaranju razlike pritisaka pre i posle turba sto omogucava bolji protok izduvnih gasova kroz turbo. a to opet po mnogim testiranjima samnjuje turbo rupu za 200 do 500 obrtaja i omogucava brze postizanje maksimalnog pritiska u usisu. Mada najbitnije je kako je napravljen spoj izduva sa turbom a na mnogim vozilima je to dosta lose reseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za Gusara:

Koliki mora da bude otpor na izduvu posle turbine za Brava 1.9JTD (koliko Pa, bar, atm, nebitno)

Isekao sam katalizator, tj ostavio sam lonac a sadržaj sam prodao. Primetio sam da mi auto bolje prima gas, i nemam nikakvih problema. Skidanjem katalizatora sam smanjio otpor na izduvu posle turbine, tj smanjio sam natpritisak.

Kako bre Fantomu i Vuletu na primer kola lete, a nemaju nikakav otpor na izduvu?

I još jedno pitanje za Gusara:

Kako to da mi se potrošnja smanjila za litar u gradu, a auto je čipovan, tj upucana je mapa jača od fabričke?

E sad posto su se strasti malo smirile da ti odgovorim

Prvo da pitam da li poznajes teoriju fluida? da bih znao kako da ti odgovorim...

Inace da odgovorim uopsteno...

Prvo ne postoje dva ista motora niti dva ista izduva zbog ne postojanja apsolutne tolerancije...

Da prevedem isti izduv na jednom motoru moze da poboljsa performanse dok na drugom moze da osakati kao sto smo videli pre nekoliko postova.

Cela problematika izduva je ta da se izvede kontinualno prazjenje i kontinualan protok uz prihvatljiv nivo buke.

Najveci problem kod protoka prave turbulencije ili ti vrtlozenja koja se javljaju prilikom protoka izduvnih gasova kroz izduvni sistem.

Najveca greska kod same prepravke izdvnog sistema je predimenzionisanje precnika izduvne cevi po sistemu sto sire to bolje...

a samim tim se dolazi do usporavanja protoka izduvnih gasova kroz ceo sistem i neizbezno dovodi do pojave vrtlozenja i tzv. pućkanja... koje je ubistvo za kontinuitet protoka

Celo resenje problema se sastoji u tome da se sistem izduva izvede tako da se izbegnu sve tacke promene pritiska u sistemu tj. pritisak u sistemu mora da bude koliko toliko konstantan celom duzinom. Najvece vrtlozenje se javlja na mestma kada se sa jedne dimenzije precnika prelazi na drugu... npr. na sastavu izmedju turbine i ostatka izduva tj.cevi...

nastavak sledi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno verovatno glupo pitanje. Da li će nešto smetati auspuhu ako ga skratim nekih ~5cm i stavim neki nastavak preko toga, našao sam baš lep za smešne pare.

Nije mi cilj ni zvuk ni bolje performanse već samo da se ne vidi zarđala cev :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam malo danas, neće morati branik, ali ima da bude maksimalno 5mm prostora između cevi i branika. Hvala na odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, razmisljam se da na mom Stilicu 1.6 uradim straight pipe, skroz od motora, do kraja i da na kraju napravim odgovarajuce nastavke koji ce pratiti liniju branika :) E sad, koliko je to pametno uraditi, koliko se dobija na ubrzanju i da li se pojacava potrosnja? Hvala unapred :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da uradim ja to na JTD :D

URADI! Ja bi uradio kod mene nego nemam vremena ni živaca, a i žena bi se bunila :D Čuo sam uživo fantomovog brava, zvuk je odličan! I ne dere se kao benzinci bez auspuha. U normalnoj vožnji je malo bučniji, a kada ga nagaziš počinje labudova pesma dizela :D Naravno, podrazumeva se da isečeš katalizator i upucaš neku "momačku" mapu. Auto će to poleteti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i neće. Ja sam skinuo, za nijansu je bučniji i ništa više. Naravno, ima bolji odziv na gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bre, treba to čuti :) - mislim na izduv sa cevkom od izduvne grane do kraja.

Realno, ne primećujem neku razliku kod sebe posle skidanja katalizatora, a svaki dan moram bar jednom da patosiram gas i dođem do crvenog polja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smes :harhar:

Jel znas kakav nedeljni rucak mozes da napravis od para koje ces uzeti za stari kat? Razmisli... :smoke:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dizelu bih skinuo kat samo zbog 200e koje mogu da se uzmu za njega i da se potrose pametnije :) A zvuk ostaje zvuk dizela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...