Jump to content
FAS Goran
gaja77

Sport auspuh / protočni / straight pipe

Recommended Posts

Bice uskoro, cekam drugara sa pravom HD kamerom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc smo snimili nesto, bice veceras okaceno nesto, samo da iseckamo malo video, posto je dosta veliki zbog HD rezolucije.

Ima i jedan snimak uzbrdo u Ustanickoj. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha de bas na pandure da naletite!!!

moze dizel da se cuje lepo naravno, ali ono sto je poenta jeste da koliko god platio za dizel (auspuh ili izduvnu granu kako god), opet ce bolje benzinac da se cuje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbaci srednji lonac i dobićes rezak zvuk,ali ovo važi samo za benzinca.A možeš da staviš prolazni zadnji lonac, isto dobiješ rezak zvuk a ujedno dobiješ u snazi motora nešto malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad smo mu pricali da se mane KN filtera i napravi izduv ko covek, nije nas slusao :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam da probam jbg nema veze... :) ajmo gde da kupim ili radim izduv verujem da ce biti korisno jos nekom... kontaktirao sam Pirketa i zanimljiv mi je Sound control sam regulises hoces da se dere ili neces... i cena je ok od 12000din pa navise sa manuelnim prebacivanjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam se u jednom autu koji je radjen kod pirketa, covek nikad ne slusa muziku, tako da je tu smanjen trosak za elipse i cd plejer, otvori zadnje prozore i slusa kako se dernja, neko to voli, ali meni licno smeta toliko dranje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato sam i hteo filter medjutim ova fora sa regulisanjem ako radi u praksi je keva... videcemo

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da gledas dalje od Pirketa, ljudi rade vrhunski i po zelji kupca. Nema greske, sa cenama su najjaci. ;)

TT oxygen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su radili prohronski izduv, od pletenice do kraja...

Klasican izduv, nije sa protocnim loncem.

Jako ljubazni i ok momci, cene su bile jako povoljne naspram drugih.

Garancija 4 godine...

Ostalo je nerazjasnjeno kako prohron dobije tamno-braon ili crnu boju posle par meseci i kako rdjaju varovi kao blesavi :)

Za sada nista nije otpalo za 2 godine, ako bude, saznacete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prohrom od visoke temperature potamni kao i kad se vari klasicnom metodom. Oko varova bude crno ili tamno sivo, osim ako se vari prohromskom elektrodom i kojekakvim glupostima, TIG aparatima isl.

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je svrha prohroma ako potamni i zardja??? zamisli na sportskom aupuhu da ti zavrsetak ukrasni zardja i potamni koj sam ga moj i stavljao ako ruzno izgleda.. neka objasni neko zasto bi dao toliki kes ako ja sa obicnim aupuhom ne od prohroma imam garanciju 3god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom prohronu varovi tamne i stalno su kao "vlazni". Kad predjes prstom stalno se nesto skida i odaje utisak vlaznosti.

Prohronska cev od pletenice do lonca je tamno-braon do crne boje. Izgleda kao da je stara 50 godina.

Lonac isto negde-negde menja boju, izgleda poprilicno uzasno.

Toliko o prohronskim izduvima. Mozda ce i da izdrzi 4 godine, ali pada na izgledu...

Lim za oluke ne menja boju tako lako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam priliku da vozim auto sa fabrickim auspuhom i ful protocnim sa prohrom zadnjim loncem,vozila su oba po 100ks,ali em je neverovatan zvuk gde je protocni auspuh ,em mislim da ide mnogo bolje,na 4,5,6 hiljada obrtaja,kao da si na nekom sport motoru,neverovatan osecaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam priliku da vozim auto sa fabrickim auspuhom i ful protocnim sa prohrom zadnjim loncem,vozila su oba po 100ks,ali em je neverovatan zvuk gde je protocni auspuh ,em mislim da ide mnogo bolje,na 4,5,6 hiljada obrtaja,kao da si na nekom sport motoru,neverovatan osecaj :)

mislis na komplet izduv? a samo sa zadnjim da libi dobio na zvuku??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim promenis bilo sta na izduvu, automatski dobijes drugi zvuk.

Sa zadnjim protocnim loncem dobijas na zvuku sigurno. Pitanje je afiniteta sta volis. Da li cistu izvornu dernjavu, nekontrolisane detonacije i slicno, da se ljudi krste i cude kad prodjes, ili nesto suptilnije, u vidu dubljeg "brundajuceg" zvuka.

Kad to namestis, pa kad ga izgazis non-stop u crveno, mislices da ti auto ide bolje. Primetices da ti iznenada vise trosi, i naravno okriviti protocni lonac...:)

Salim se malo, ali znam X slucajeva da su tako razmisljali nakon prepravki na izduvu.

U principu mozes da dobijes zvuk kakav zelis, a povecanje snage i sl, to je nemoguca misija za jedan komad lima u vidu lonca...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa :)

Trebam zadnji lonac na stilu JTD da mijenjam , na ovom fabrickom je onaj vanjski sloj lima vec sav popucao :p

Pa me zanima jel netko ugradjivaop neki drugi lonac na stilo osim fabrickog, neki remus i slicno,jel problem ugraditi ?!

Ako ima netko sliku da ubaci da pogledam kako to izgleda na verzij stila sa troja vrata , meni zvuk nije bitan, samo radi izgleda bih stavio neki drugi umjesto fabrickog kad ga vec moram mijenjati ...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...