Jump to content
FAS Goran
pesa

Fiat Marea / Bravo / Multipla - kod ključa

Recommended Posts

To je koliko vidim konektor za kacenje dijagnostike na komp i nema nikakve veze sa kodom kljuca.

A mozes li upaliti motor a lampica ostaje da svetli ili ti ne da da upalis uopste?

Meni se desavalo ponekad da upali sve normalno ali ostane da svetli kod kljuca,sledece paljenje sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije kacenje za dijagnostiku, ona je na sredini pozarnog zida, a i ovaj deo se kaci za drugi deo koji vodi u kabinu. Ne kogu da upalim, niti se cuje pumpa kada dam kontakt. Svetla i struju imam ali ne mogu da upalim auto

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da tvrdim 100% posto se ne vidi bas dobro ali ako je 3 pinski konektor i nije prikljucen nigde onda je sigurno za dijagnostiku.

Na ovim starijim fiatima pre OBD standarda su bili ovi 3 pinski konektori i svaki modul je imao poseban konektor, ECU motora,ABS,airbag...

 

Edit:sad vidim kazes da ima drugi deo tog konektora,znaci nije slep,meni svakako na slici deluje da na konektoru ima zastitna kapica da ne ulazi prljavstina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije slepi, ide do kabine, predpostavljam. Videcu da spojim u svakom slucaju, jer sigurno tu treba da bude pa cu videti dalje sta i kako. Auto je pre toga normalno palio i gasio code lampicu.

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad kazem slepi konektor mislim da mu sa jedne strane (donje recimo) ulaze zice a sa druge strane (gornje) ne izlaze zice i ne idu nigde dalje i nema drugog konektora koji se nastavlja.

Da li je ovakav slucaj ili sa gornje strane zice idu negde to jest trebao bi biti drugi konektor koji se ukljuci u taj konektor?

Ove zice sa donje strane idu negde to jest verovatno u kabinu kao sto kazes a sa gornje strane konektora ne bi trebalo da je ista zakaceno jer se tu kaci konektor od dijagnostike po potrebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja video, imaju neke zice. Sutra cu proveriti, mozda gresim. Znaci kod tebe je to 3-pin konektor za dijagnostiku?

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj na slici je za centralu ABS-a. ABS se nalazi ispod tih osiguraca. 

Ispred suvozaca je za ECU, za airbegove je u kabini negde izmedju fioke i pepeljare, pa tu ispod sakriven sa tapacirom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravite me ako gresim, ali mislim da moj nema abs. 1996 godiste. Jedino ako menjana instalacija.

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema godiste veze sa opremom,i moja brava je 96 pa ima abs,2 airbaga,klima...dok ima novijih da nemaju suvozacev airbag recimo.

Svakakvih fiata sam video sa svakakvim kombinacijama opreme,nema pravila

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, za dijagnostiku je, ispod njega idu neke zice pa sam pobrkao. Sva 4 velika osiguraca su ispravna. Ne znam zasto sad odjednom ostaje kod kljuca da svetli. Da li je moguce zato sto je ecu bio van auta nekih 20 dana i sve bez akumulatora? Neverujem ali mi je za nepoverovati da je sad otisao kod, tj kljuc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...