Jump to content
FAS Goran
pesa

Fiat Marea / Bravo / Multipla - kod ključa

Recommended Posts

Onda ne mora da znaci da ces resiti problem tako sto ces po njemu napraviti novi mada ko zna.

Imas li jos koji kljuc ili code karticu?

Jesi taj problem imao oduvek sa tim kljucem ili neko vreme radio kako treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam ni kod karticu a ni  drugi kljuc, ma auto je normalno radio samo se desi nekad da zadrzi upaljen indikator, posumnjao sam da je kljuc problem jer je malo iskrivljen i dosta je plastika napukla a desilo mi se jednom ili dva puta da mi je ispao kljuc na beton i da se tada upalio indikator ali uvek se iz 3. puta gasi kada dam kontakt

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se desava i kod mene da nekad ostane upaljena kod lampica posle startovanja motora, nekad uspem iz nekoliko pukusaja da dam kontakt da se ugasi ali uglavnom vozim sa upaljenom kod lampicom.

To se desava sa plavim kljucem, crveni nisam jos probao jer vozim i ovako bez problema. Kod karticu nemam, prethodni vlasnik je negde zaturio ali ako naidje na karticu dobicu je. Inace radimo zajedno tako de se vidjamo cesto.

Sad da li je kod mene iskljucen imobilizator ili ne to vec ne znam a nezna ni prethodni vlasnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene kada sam palio sa master kljucem uvek je palio bez problema samo sto je nekad ostajala lampica da svetli,doduse nisam pratio da li je iz 3 puta gasio ali je nekad i gasio lampicu.

 

@zoltan

Jel kod tebe originalni plavi kljuc (da pise fiat na njemu) ili je isto pravljeni?

Imobilajzer ne mora da znaci da je iskljucen ako lampica svetli a auto pali a to sam probao vadjenjem transpondera iz kljuca i tada lampica kljuca ostaje da svetli ali nema sanse upaliti,ne radi ni pumpa goriva a nema ni struje na svecicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je bravar objasnio da plavi kljuc koji imam bez cipa(pretpostavljam da je to transponder )ne moze da upali auto moze valjda samo da zakljuca bravu ili tako nesto znam samo da mi je rekao da bi tako narpavio malo vecu stetu kada bi pokusao da upalim auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,dobro ti je rekao.

Samo ne znam na kakvu je stetu mislio,ja sam izvadio cip,probao da upalim,nece,vratio cip i upalio  normalno.

Doduse posle sam morao da obrisem gresku dijagnostikom posto je zabelezio da nije bio prepoznat kod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekoliko meseci sam kupio Fiat Mareu karavan 1,6 16v 1998 godište i uz auto sam dobio jedan ključ (braon ili crveni), a čitajući forum saznao sam da nije preporučljivo koristiti stalno taj ključ. Pre nekoliko dana, u komšiluku naletim na Mareu 1,8 16V, stranca sa Nemačkim tablama, kome je crkao motor i čovek mi proda za neke male pare. Uz auto dobijem i dva plava ključa sa daljinskim komandama (moja nema na ključu daljinske) pa nešto razmišljam da prebacim brave i imobilajzer sa nje na moju i dobijem rezervni ključ i možda daljinsko zaključavanje/otključavanje.

 

E sad me interesuje, pošto kontakt bravu i brave ne vratima nije teško zameniti, da li mogu zameniti i imobilajzer i gde se on nalazi (ako je u komjuteru, pretpostavljam da ne može pošto nisu isti). Unapred hvala na odgovoru.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima,Sale je sa Vozdovca i javljam se prvi put....Imam Fiat Bravo 1.9JTD 2001god i imam sledeci problem.Kada dam kontakt ostanu mi tri lampice da trepere(grejac,kod kljuc i dizna)i auto nece da upali samo vergla.Kada izvadim,vratim kljuc i dam kontakt par puta lampice svetle istog inteziteta i ugase se a auto upali bez problema.Posle toga je o.k do ujutru.

da lije neko imao slican problem ako jeste help me....

Pozdrav svima...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj drugi kljuc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada dam kontakt ostanu mi tri lampice da trepere(grejac,kod kljuc i dizna)i auto nece da upali samo vergla.Kada izvadim,vratim kljuc i dam kontakt par puta lampice svetle istog inteziteta i ugase se a auto upali bez problema.

 

Od svih lampica koje sijaju na kontaktu, od značaja je jedino lampica za kod ključa.

Kao što ti je rekao FantomX, probaj sa drugim ključem, pa ćeš videti da li i sa njim jednako često neće da upali i samo vergla. Ostale dve lampice koje si pomenuo zanemari, one su važne samo ako sijaju nakon što se startuje motor.

U svakom slučaju, pročitaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze moze mali savet...  Izmedju akumulatora i prednjeg fara imas kutiju sa osiguracima i relejima. Unutra imas relej koji napaja imobilajzer i sistem zastita. Barem se kod mene na Fiat Marei 1.9 TD nalazi tu.  Probaj da nadjes koji je, ili ako treba menjaj ih jedan po jedan. Moguce je da nekad skoci i prenese, a nekad ne. Ja sam imao slican problem. Posto se nalazi u vlaznom delu, desava se povremeno da stradaju. I ako resis problem, obavezno nam napisi sta je bio tacno kvar. Kako bi znali za ubuduce gde da trazimo moguce kvarove. :) 

Pozdrav  

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima, pre jedno sat vremena desilo mi se da se jedva ugasio kod kljuc prilikom davanja kontakta. Sigurno 20ak puta sam dao kontakt i onda se ugasio.

Stigao kuci pokusao opet jedno 5 puta nije hteo da ugasi pa je sesti put ugasio. Otisao sam po rezervne ljuceve (1 obican i 1 onaj zakrivljeni) ista je prica samo sto sad ne treba 20 puta da dam kontakt da bi se ugasio. Znaci par puta nece da ugasi pa par puta hoce i sve tako, nebitno koji kljuc.

Cini mi se da ce doci trenutak kada vise necu moci uopste da ga ugasim (daj boze da gresim).

 

Ima li neko iskustva sa ovim, dal mogu nesto da ucinim povodom ovoga jer ovo mi se ne svidja nikako. I naravno sta raditi ako mi se desi da nece da ga ugasi nikako. Inace pokusao sam da upalim auto sa upaljenim kodom reko mozda je opticka varka i naravno nece. hvala svima.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem!

Fiat 1.4 12V, normalno pali i sve je u redu neko vreme. Ali... Posle recimo 20ak minuta vožnje ugasim ga i kada hoću ponovo da ga upalim, pojavi se kod ključa (žuti ključ) i ni makac odatle. Ostavim auto sat vremena, ohladi se, sednem u auto i upali kao mina. Ovo mi se desilo nekoliko puta da kažem iz vožnje, ali mi se desilo dva puta i posle dužeg mirovanja automobila, stim što je auto bio na suncu. Dakle primetio sam da se to dešava kada je auto vruć na ovaj ili onaj način.

Da li je neko od Vas imao sličan problem i kako mogu da ga rešim?

 

Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao, na marei td imam samo plavi kljuc sa kodom.. Moze li se praviti kopija tog kljuca da imam rezervni? Koja li je cena za to?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Djuk85 Može. Pošto sam menjao i centralnu bravu (stavio neku aftermarket da bi mi bio skakavac ključ), rezanje mača, pravljenje koda i ubacivanje u skakavac je vilo 3000 din. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima, imam mareu 1.6 karavan sa plinom auto sam skoro uzeo i imam samo 1 ključ i po onoj slici to je kopija gasi kod i pali normalno ali me zanima dali ta kopija uopšte ima neki čip ili ne bez daljinskog je zaključavanja, dali mogu samo da iskopiram taj ključ? odnosno dali bi radio auto normalno sa kopijom čisto da imam rezervu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko zna gde mogu naći ovakvo kućište ključa od mare? Ili neko u koje mogu da upakujem elektroniku iz njega. Hvalaea2d993ac99ff693285585ded7da010d.jpg

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu pošto mi je crkla kontakt brava  na fiat bravu 1,6  odlomila se skroz..Planiram da kupim polovnu da zamenim komplet..Pošto imam 2 kodirana ključa jedan plavi fiat i drugi novi kopiran 

od originala radi bez problema gasi code zutu lampu..Da li je komplikovano da ja izvadim ovaj ulozak brave i ubacim ga u tu drugu bravu i takođe prepakujem antenu za  kod?

Hvala..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što sam napisao sam i napravio..Nisam imao vremena za fotkanje .Samo se ključ stavi u srednji polozaj ne do kraja pritisne se metalni osigurač i ulozak izađe..Vratio sam u kupljenu bravu moj ulozak i sve radi ko švajcarac..Gasi kod normalno..Osiguravajuće šrafove sam bonsekom zasekao i klasičnim šrafcigerom zategao bravu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle promene dihtunga usisne grane, ciscenja dizni, i zamene svecica i kablova, malo sam doterao instalaciju novom izolir trakom, vratio sve, pospajao kako je bilo, ali sad svetli kod kljuca kada hocu da upalim auto. Primetio sam da ova zica nije u dzeku, koji se spaja kod osiguraca ispod haube, da li neko zna za sta ona sluzi? 

IMG_20190618_205130371.jpg

IMG_20190618_205138752.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...