Jump to content
FAS Euroauto Goran Vlada
Coo

Fiat Idea - iskustva sa njom?

Recommended Posts

Ja sam imao Ideu sa 1.9 motorom pre 4-5 godina, najveci problem tada kod nje je bio donji nosac motora, nigde ga nisi mogao u trgovini, cak ni po porudzbini nego si morao kod nekih majstora koji izlivaju te gume oko postojeceg nosaca. Ostalo se manje vise nalazi ako ne u radnji, onda u Sapcu. Sada ima podosta Idea na asfaltu i verujem da nije problem,

Generalno, auto je za grad i kraca putovanja, uzak je i uparkiras ga gde hoces, lepo se manevrise s njim po uzanim ulicama

Ima mali rezervoar i kad je na auto putu, cesce svracas na benzinske pumpe.

I bas zasto sto je uzak i visok vetar zna da ga poljulja, malo neprijatan osecaj pri vecim brzinama ali naviknes se

Prednost dajem 1.4 benzincu ili ako hoces dizel, onda je 1.3 od 75 ks odlican izbor

Pa merkam jednu baš ovde u komšiluku.

Iskreno, više bih hteo sa 1.9 motorom, mi malo prelazimo pa mi neka ušteda u 1 litri goriva nije preko potrebna.

Baš ih malo po oglasima ima, recimo Musa ima skoro isto, a Lancia u Srbiji se tretira otprilike kao sida.

Šteta, obe su po meni jako podcenjeni automobili...

Npr. Meriva je konkurent, ali toliko bezlična i nikakva da je to tužno.

4 hours ago, Jurke said:

Iskreno, više bih hteo sa 1.9 motorom, mi malo prelazimo pa mi neka ušteda u 1 litri goriva nije preko potrebna.

Musa i Idea su identicni automobili samo je sminka izvana drugacija s tim da Musa ima kvalitetniju unutrasnjost, sto se odmah primeti i vredi tih par sto je skuplja.

ako prelazis malo KM kao sto kazes, tek 1.9 nije motor za te stvari

Pri tome mislim na njakanje velikog motora na maloj kilometrazi (i jos ako su ti kratke relacije u gradu, onda racunaj da ce ti 1.9 trositi mnooogo vise)

Edited by srdjos

Pa znam da jesu i nisu isti. Musa nam je van budžeta jer je skuplja oko 400-500 evra u proseku (opravdano ako mene pitate).

Sve više su mi simpatične, :) koliko god ih gledam na oglasima.

Pa nema tu nekog njakanja oko 1.9, nisu ti motori pravljeni isključivo za otvoren put niti taj 1.3 samo za grad.

Neka on srkne i 7 litara u gradu, a mislim da ne bi trebalo više od toga ako se normalno vozi meni je to dobro.

A mala km nam je od 4000 - 9000 km godišnje, po meni je to malo.

On 1/19/2020 at 6:42 PM, Jurke said:

Za malu kilometrazu se u svakom slučaju više isplati 1.4 benzin, baš iz tog razloga sam zeni kupio Musu sa tim motorom.

Inače mi je jedan dobar prijatelj koji je dugo radio na placu polovnih automobila i ima dugogodišnje iskustvo u prodaji rekao da se Musa osetno lakše prodaje od Idee. U trenutku kupovine sam mogao od istog prodavca da biram Musu 1.4 benzin i Ideu 1.3 MTJ. Idea je bila sa odličnom opremom.

Pazarena vatrena crnka sa 100 konja hranjenih dizlom, samo da se javim :D

Sledi prenos, porez, tehnički, rega pa kod majstora da vidimo šta ćemo.

Fali mi gepek polica, i napred levo mi je kao niža malo, rečeno da je tako od menjanja amorta :wacko:

Gledaću veliki da odradim, samo ne znam kakve delove da vijam, moram malo iščitati forum.

Cestitke na kupovini i da te dobro sluzi

Sto se tice velikog servisa, gledaj Dayco delove

sto se tice tog sto je legla, kod nekog krstenog majstora na pregled kad vec nisi pre kupovine