Jump to content
FAS Goran
Coo

Fiat Idea - iskustva sa njom?

Recommended Posts

pa nepali bas na pola kljuca,zavergla sekundu i onda upali bez problema i uvek iz prve,jedino zimi kad je ladno ja ga verglam 2 sekunde i pustim i iz druge odmah pali bez problema

valjda mu tako napravljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedan common rail motor ne pali na pola kljuca jer njima treba 2-3 okretaja da nabiju pritisak u common rail granu i onda krece start motora.

Kao sto rece Markoni, ima cela jedna tema posvecena tome.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43170-Fiat-nuova-Bravo-1.9MJT-120KS-/-1.6-MJet---teže-prvo-paljenje?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, postao sam ponosni vlasnik Fiat Idea 1.3mjet. Predstaviću auto kada dođem do malo vremena. Auto me  je oduševio, od Valjeva do Beograda po bordu, bez gužve, potrošnja 3.5l...

Elem, ručica menjača ima lufta, nije idealna, pa ko je  neiskusan može da omaši brzinu.  Čuo sam da imaju problema sa sajlama menjača, pričao sam sa  lokalnim majstorom u kraju, ima neku ideu 1.4 16v na održavanju. Nema kaže sajli u kopiji, ni u prodaji, poručio je i koštaju nešto oko 17000 din. Da  li je neko imao taj problem, sa klimavom ručicom menjača? Možda nije do sajli. Preksinoć sam doterao auto, treba da prebacim na BG table, tako da ga još ne vozim. Svakako će ići kod majstora, nego bolje da se raspitam. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko ti ili gospođa ? Ko je stvarno vlasnik ?

Čisto pitam jer ne znam kome da uputim čestitke ?  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja :)  Bila je to ljubav na prvi pogled. Reći ćete da sam pukao, kupio sam auto iste težine kao i prethodni (1175kg) ali sam duplo manje konja (69 vs 140). Braviša je realno išao 8.1s do 100, a Idea ide nešto 15.4 ili 15.1s. Ali ljudi, nije sve u tome kako auto kida, tj jeste, ali može se nekako i bez toga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze, ovim upućujem sve čestitke gospođi na novom autu.

A za ovo zadnje jedva čekam da čujem ...... ops kad ne čujem sa zadnje klupe poznati zvuk Jovanovića juniora.

Idea zanimljiv auto, mali spolja ogroman iznutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nema vise brzina po gps i slicno? Sad ce bude 3.4 cep cep

Mogu li zadnju recenicu da stavim u potpis?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ivan.ik said:

Marko ti ili gospođa ? Ko je stvarno vlasnik ?

Čisto pitam jer ne znam kome da uputim čestitke ?  :thumbup:

Što mi poznata ova rečenica:sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

;)

 šta ću kad mi je nekako lepše da vlasniCama čestitam na novom mezimčetu.

1 hour ago, Mijailović P. said:

Ja momentalno idem da promenim Veru! emoji13.png

 

Vidim ja da će neko da traži led.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa je ta crna Idea iz Valjeva..Gledao sam je na na sajtu za prodaju(da ne reklamiram) ima lepu opremicu.Nasao sam savrsenu Ideu u Bg.u,a da nisam verovatno bih sada ja bio vlasnik te crne.Moja nema nikakvog lufta u menjacu,apsolutno nema sansi da promasis brzinu.Sto se tice sajli,verujem da Boban moze da napravi i zameni kakve hoces,tamo bi se raspitao pre narucivanja orginala.Neka je sa srecom i da te lepo sluzi!

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, marko.jovanovic said:

koštaju nešto oko 17000 din. Da  li je neko imao taj problem, sa klimavom ručicom menjača? Možda nije do sajli. Preksinoć sam doterao auto, treba da prebacim na BG table, tako da ga još ne vozim. Svakako će ići kod majstora, nego bolje da se raspitam. 

 

Sajle nisu toliki problem koliki je sklop poluga koji menja brzine a koji se nalazi na menjaču

Tu u zglobu pukne jedan deo i onda ceo sistem menjanja brzina dobije luft, 

Tako da verujem da ti sajle neće rešiti problem i kad ih zameniš pa se fokusiraj na taj zglob.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa Mare cestitam na novom autu,pun pogodak sto si Ideu uzeo i sa tim motorom,pa kad ga budes registrovao,obavezno slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na čestitkama, slobodno podjebavajte, jer ko se ljuti, uvalim mu kruti :D

Auto je trenutno na ugradnji alarma, nisam danas uspeo da ga registrujem (FT1P, to jest nisam znao da mi treba registracioni list), sledi kupovina letnjih guma, poseta mehaničaru, sređivanje gluposti...

Javiću šta je sa manjačem, raspitao sam se kod par mehaničara, ili su sajle, ili šaft kebla, videćemo kada ga majstor otvori.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad me je zvao i pitao za neka kola ja mu nudim ovo ono a on  nece jer je slabo a za Golf je dolazio samo onaj motor od 130ks. :lol:

Sto se tice sajli one kad  odu onda ti rucica menjaca ide tesko levo desno napred nazad i nece da kad je u leru mrda nego ostane tamo gde je ostavis. Znaci ako rucica ide lako onda je otislo nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idea sašiva kako ide, ostvaruje fabrički deklarisanu brzinu od 159km/h,  tj ide 160 po gps-u. Doduše, mogu da skuvam 3 turske kafe dok dođe do te brzine. Nema više krstarenja auto putem sa 170km/h, moraću da se zadovoljim sa 130, taman da ne popasem kaznu. Aaaaa, jbt brava sam sa krovnim koferom vozio 160 duže vreme, jednom mi se omaklo do 175,  po GPS naravno :D

Al zato stvarno malo troši, po gradu, sa prosečnom brzinom 20km/h pije 5.8l/100km, po bordu, na uzorku od 300km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Markova idea je super,dosta opreme 1.3 motor,odlicno izgleda,ako si vozio na maksimalnoj brzini svaka cast,ja sam najvise vozio 140 nisam hteo vise,ma vozi je do 130 i ima da se sit navozas,a malo ti je veca prosecna potrosnja jer se ti bas probijas kroz grad sa tom prosecnom potrosnjom,meni je prosecna oko 30 i nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko da je sa srecom sa Ideom :)

Nego kako ces sad da prasis komarce i stizes za 6-7 sati do Grcke? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...