Jump to content
FAS Goran
Coo

Fiat Idea - iskustva sa njom?

Recommended Posts

Generalno, cena je best buy, opet, sve zavisi u kakvom je auto stanju.

može biti da je auto krš, a može biti da ga prodaje jer samo hoće da ga se reši a sam auto je dobar ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ima Idea JTD, mislim da su sve MJet?

 

 

Čisto da dodam, da rešimo nedoumice sadašnjim kao i budućim vlasnicima, Fiat Idea 1.9 MultiJet ispod haube ima plastični poklopac na kome piše JTD ali motor nije JTD nego PRVA generacija MultiJet mašina, dakle CR pumpa sa varijabilnim pritiskom ubrizgavanja u zavisnosti od režima rada i više ubacivanja goriva u cilindar.

Dakle, nije klasicna JTD masina (unijet)

 

Fiat Punto MK II ima istu mašinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još malo iskustava sa Fiat Ideom

 

brisači - na njoj su postavljeni brisači kao i na svakom normalnom autu, ali s obzirom da Idea ima veliku šoferku, dešava se da suvozačev brisač nije baš efikasan, ostavi jako puno neobrisane površine na u gornjem desnom uglu. Mislim da bi primernije rešenje bilo da brisači rade kao recimo na Seat Altei, da pokrivaju više površine za brisanje 

 

veliki servis - posle predjenih 53 000 km odradio sam veliki servis na 1.9 multijet motoru, delovi su koštali oko 21 300 zajedno sa remenicom alternatora (koja sama košta 4500 din, neka nemačka. Ima i jeftinijih) + ruke 6000. Rad motora pre i posle velikog servisa - velika razlika, mnogo mirnije i lakše radi, primetno brže diže radnu temperaturu (pumpa za vodu bila na izdisaju, otišla u centru i dobila luft).

 

I evo, već prešao 1000 km od servisa, uživanje u vožnji ovog malog MPV-a i dalje traje...

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast,tako uvek treba redovno servisirati i paziti auto ,da bi ga i dalje sluzio i uzivao u voznji,a Idea je sjajan auto :clap:

to si u pravu,tako i kod mene na auto suvozacev brisac,nemoze da ocisti gornji desni ugao koliko bi trebalo da se ocisti,al meni ne prestavlja problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedno zapažanje, generalno mislim da to važi za sva MPV i mini MPV vozila.

Velike staklene površine preko leta imaju efekat da ti se auto mnogo brže greje, kod Ideje ista priča

 

S tim da Idea ima malo manje efikasan sistem ventilacije u odnosu na veličinu kabine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije crne boje ali je tamno smedja, skoro pa isti djavo :), ali nije velika kao kod ostalih MPV-eva

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, posavetujte me, molim vas, kako najpametnije da potrošim, godinama i s mukom stečenih, 3000e do 3500e. Čitam iskustva, pratim šta se priča o placevima, a i nemam baš iskustva što se kupovine automobiila tiče, tako da nisam baš najsigurnija šta mi je činiti! Ukratko,nakon brojnih saveta i iščitavanja raznih foruma i tekstova, odluka je pala na Fiat Ideu 1,4 16V. Gledajući oglase, za oko mi je zapala ova:

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6570848/fiat-idea-14  

Posavetujete me da li vredi da se cimam iz Beograda za Kikindu zbog ovog automobila? 

 I da li je bolje da nadjem nekog pouzdanog majstora da je pogleda ili u ovlašćeni servis na dijagnostiku?

PS. Nadam se da nisam omašila temu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa je ova sto ste okacili s oglasa... Ne znam tacko kavak je taj motor 1,4 16v javice se neko ko vec ima iskustva sa tim motorom, jer je ugradjivan u mnoge fiate.

 

Svakako obavezno gledati sa nekim iskusnim majstorom, kao i provera u servisu dijagnostiga, kompresija i sta je se za zamenu jer je to ipak polovan auto. 

 

Nravno, obzirom da je polovan 100 % ima nesto da se ulozi ,ali ako nije strasno (citaj ako nije skupo) i nema mnogo toga za zamenu uzeti i cao.


Evo nadjoh i ovo :

 

http://www.b92.net/automobili/vozili_smo.php?nav_id=168653

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuti ovu oblogu sa volana i proveriti kakav je, kod Ideje se volan brzo oguli i neki znaju da budu u katastrofa stanju.

Ima Emotion paket opreme. I ne vidim radio uredjaj unutra, obicno ide sa original Blaunpunktom koji se pokazao kao odlican

Sve ostalo deluje korektno na ovom auticu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

 

u potrazi sam za novim ljubimcem, Idea mi je jedna od opcija (iako nije bila u početku :) ).

Da li je neko možda gledao ovaj primerak sa placa u NS: 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7004060/fiat-idea-13-mjet-top-stanje

Deluje jako lepo na slikama ali mi je nažalost daleko da skoknem i isprobam ga.

 

Interesuje me ta verzija sa 1.3 multijet i 90KS (konkretna iskustva sa ovim motorom u Idei, ne ostalim modelima, održavanja, filteri, zamajci itd... :) ),

pa bih bio zahvalan na svakoj informaciji i savetu.  :unworthy:

Edited by Milanese

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor kao motor je isti u svim Fiat-ima, tu nema razlike ni u delovima ni u voznji.

Imas na forumu nekoliko tema da ljudi izbegavaju taj motor od 90ks jer je manje pouzdan od onog sa 75ks pa potrazi malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,

da li neko zna gde se mogu naći gumene lajsne za Fiat Idea (one što se nalaze na levoj i desnoj strani šoferke sa spoljne strane stakla) i da li je komplikovana zamena, i naravno koja im je cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav drugari,

da li neko zna gde se mogu naći gumene lajsne za Fiat Idea (one što se nalaze na levoj i desnoj strani šoferke sa spoljne strane stakla) i da li je komplikovana zamena, i naravno koja im je cena?

Moze na otpadima, nasao sam pre sve godine, za montazu nemam pojma, moju je majstor montirao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro veče :)

Treba mi informacija od vlasnika Fiat Idea ili Punto sa motorom 1.3MJET od 69ks. Kako pale, da li je kresnu na pola ključa, ili verglaju par puta, tipa 2 sekunde? Gledao sam Fiat Ideu sa tim motorom, super je sve, ali me to buni. Ne dimi na šipku, ne prska ulje, lepo vuče, ali eto, ne pali kao moj stari 1.9JTD 100 u fiat Bravo mk1.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...