Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

pozz ljudi..od skoro sam postao vlasnik punta sporting 2002 god,1.2 16v 80ks,presao 75.000,manuelni menjac 5 brzina,kojeg sam uzeo za grad i zenu...za sad sam zadovoljan autom lepo ide za 1.2 motor...inace posedujem i alfu GT 1.9jtd-m 180ks a tu je alfa 145qv 2.0 koju sada vozi cale...evo malo slikica

JAG0i.jpg JASu0.jpg

JAUZ9.jpg JB1sA.jpg JBgqr.jpg

JBiVA.jpg JBlpJ.jpg

JBxTr.jpg JBPlr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

prelepi auti. Punto bas takav, bas ta boja je moja zelja bio.

Farbaj te tockove na toj plavoj perverziji nazad u sivo :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ hvala na komentima. felne su takve nabavljene i prvom prilikom idu na farbanje ali za sada furaju se ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

oba auta su pojave. Oba ce jednog dana biti klasika, sto se ne moze reci za vecinu konkurenata iz klase. :thumbup:

btw, sta je sa volanom na Puntu? K'o da ga je neko brusilicom cistio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno ja takva kola i volim...a volan stvarno ne znam jeste nekako cudno oguljen na mestim gde se i ne drzi nesto...inace je kao nov samo nekako cudno poderan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav duxi, autići su ti extra, posebno Alfica čija boja mi se posebno sviđa :) što reče Draganče, farbaj felne u drugu boju :)

Inače Punto Sporting je varijanta sa menjačem 6 brzina i sa tim menjačem tek dobro ide! E sad, s obzirom da si napisao da je 1.2 16v sa 80 konja, to i jeste motor koji ide u sportinga ali menjač je verovatno prethodni vlasnik zamenio...

Edited by loodilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

njet! Nisi pazio na casu.

6 brzina mk2a su samo prve verzije, 99, i 00 godiste (mozda 01), noviji su 5 brzina.

ovo je full sporting.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav duxi, autići su ti extra, posebno Alfica čija boja mi se posebno sviđa :) što reče Draganče, farbaj felne u drugu boju :)

Inače Punto Sporting je varijanta sa menjačem 6 brzina i sa tim menjačem tek dobro ide! E sad, s obzirom da si napisao da je 1.2 16v sa 80 konja, to i jeste motor koji ide u sportinga ali menjač je verovatno prethodni vlasnik zamenio...

da menjac je menjan u italiji i zaista lepo radi i povlaci,sad ne znam koliko konja ima ali pise 59kw il ti 80ks u knjizici,mozda je nesto budzeno...a inace video sam da je 2002 god izbacena serija sportinga sa manuelnim menjacem 5 brzina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve same sportiste imas :)... Sem ovog plavog traktora... ;)

Salim se malo, znas vec sta misim o tvojoj Alfi...

Inace Punto Mk2a 1.2 16v Sporting je isao samo sa 6-to brzinskim menjacem fabricki...

Jedino si mogao da biras hoces li Sporting pack (pragovi, spojler nastavak krova, 15" felna, kozni volan, kozna rucica menjaca) ili ne (plasticni volan i rucica, felna 14" i bez plasticnih dodataka)... Dizel varijanta je sa 5 brzina...

Inace su mi se Sporting varijante oduvek svidjale (sa Sporting pack-om naravno)...

Edited by Markoni147

Share this post


Link to post
Share on other sites

njet! Nisi pazio na casu.

6 brzina mk2a su samo prve verzije, 99, i 00 godiste (mozda 01), noviji su 5 brzina.

ovo je full sporting.

Hehehe Draganče, ja uvek pratim na času, pogotovo kada je u pitanju nešto što me interesuje :)

Fiat Punto Sporting mk2a tj druga genracija Fiat Punta koje je pravljena u rasponu od 1999 do 2003 godine (ne računam "facelift" varijantu koja je kasnije nastala tj posle 2003), su pravljeni samo i samo sa 6-stepenim menjačem, nikako 5. Čim je 5, to nije Sporting ili kao što Markoni reče to je dizLo (postoji Sporting JTD i on ima 5 brzina) ili eventualno Običan Punto sa Sporting paketom opreme tj pragovima, kožnim volanom, polukadicama, i slično. Postoji varijanta i sa verovali ili ne 7-stepenim menjačem ali taj menjač je automatski tj takozvani selespeed. Znači ako je Duxijev punto pravi Sporting, onda je definitivno originalni menjač zamenjen petostepenim menjačem što se vrlo lako može proveriti preko EPER-a i na taj način ćemo otkloniti sve sumnje :)

Znam šta govorim :)

Edited by loodilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znas, sedi jedan.

I nije automatski 7 selespeed, nego je CVT preuzet iz Mikre i ima mod rucnog 7 stepenog i zove se speedgear. :harhar::D

Ajmo dalje.

edit: cisto da ne mislite kako gupam luposti:

http://www.puntopower.com/sporting.html

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve same sportiste imas :)... Sem ovog plavog traktora... ;)

Salim se malo, znas vec sta misim o tvojoj Alfi...

Inace Punto Mk2a 1.2 16v Sporting je isao samo sa 6-to brzinskim menjacem fabricki...

Jedino si mogao da biras hoces li Sporting pack (pragovi, spojler nastavak krova, 15" felna, kozni volan, kozna rucica menjaca) ili ne (plasticni volan i rucica, felna 14" i bez plasticnih dodataka)... Dizel varijanta je sa 5 brzina...

Inace su mi se Sporting varijante oduvek svidjale (sa Sporting pack-om naravno)...

xaxa hvala markoni...uzeo ovu malu igrackicu za grad...trazio sam bas ovakav sporting

njet! Nisi pazio na casu.

6 brzina mk2a su samo prve verzije, 99, i 00 godiste (mozda 01), noviji su 5 brzina.

ovo je full sporting.

Hehehe Draganče, ja uvek pratim na času, pogotovo kada je u pitanju nešto što me interesuje :)

Fiat Punto Sporting mk2a tj druga genracija Fiat Punta koje je pravljena u rasponu od 1999 do 2003 godine (ne računam "facelift" varijantu koja je kasnije nastala tj posle 2003), su pravljeni samo i samo sa 6-stepenim menjačem, nikako 5. Čim je 5, to nije Sporting ili kao što Markoni reče to je dizLo (postoji Sporting JTD i on ima 5 brzina) ili eventualno Običan Punto sa Sporting paketom opreme tj pragovima, kožnim volanom, polukadicama, i slično. Postoji varijanta i sa verovali ili ne 7-stepenim menjačem ali taj menjač je automatski tj takozvani selespeed. Znači ako je Duxijev punto pravi Sporting, onda je definitivno originalni menjač zamenjen petostepenim menjačem što se vrlo lako može proveriti preko EPER-a i na taj način ćemo otkloniti sve sumnje :)

Znam šta govorim :)

* Punto Sporting Mk0 (1994-1995, 88 HPs, 1587 cmc)

* Punto Sporting Mk1 (1996-1999, 86 HPs, 1242 cmc, 16 valves)

* Punto Sporting Mk2 (1999-2001, 80 HPs, 1242 cmc, 16 valves, 6 gear speeds)

* Punto Sporting Mk2 Speedgear (1999-2002, 80 HPs, 1242 cmc, 16 valves, Speedgear gearbox)

* Punto Sporting Mk2 (2001-2002, 80 HPs, 1242 cmc, 16 valves, 5 gear speeds)

* Punto Sporting Mk2 JTD (2001-2002, 86 HPs, 1910 cmc)

evo pogledajte ovde...2002imao je sporting sa brzina...ovo je preuzeto sa puntopower,com

inace moj auto je imao automatski menjac fabricki,tako je po e-peru ...i zamenjen je ovim 5-o stepenim menjacem u italiji i svim ostalim sto ide uz to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio je speedgear, znaci...

Au, tuga. Steta sto nije jos uvek. To je bas egzotika. Ne znam nista o pouzdanosti te sprave, ali deluje jako interesantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nije automatski 7 selespeed, nego je CVT preuzet iz Mikre i ima mod rucnog 7 stepenog i zove se speedgear. :harhar::D

Ma zovi ga kako oćeš, poenta je bitna. A mod "ručnog" je +/- (tj gore i dole menjač) i imao sam priliku da ga probam. Slab je motor ali menjač dobro odrađuje posao.

Inače taj link što si postavio je čuveni sajt koji je ažuriran poslednji put kada je i napravljen a u pouzdanost informacija apsolutno sumnjam :)

Kao što reče Duxi... dokaz da sam bio u startu u pravu :) a za sportinga sa 5 brzina ne verujem da postoji ;)

Ali nema veze, bitno je da tebe auto služi odlično, ovaj petostepeni menjač je daleko izdržljiviji. U zdravlju da te služi duxi! I Alfica naravno!

Edited by loodilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Speedgear (CVT) nije toliko los, mada ipak gusi sportski "feeling" u Sportingu...

Problem sa njim je sto je jakooo kompleksan... Kada dodje do problema sa njim njegov servis (opravka) kosta i do 2000 EUR, a da se poruci nov mislim da kosta oko 4000 EUR... Ludost... Tako da je, nazalost, najrealnija opcija zameniti ga manuelnim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas tako, bitno da to fercera lepo. Ja relativno cesto vidjam jednog speadgear-a u NS, ali taj je HLX. 16 v je 16 v, u svim verzijama. Da li je slab ili ne, to je pitanje, ali je sasvim sigurno da ga CVT davi, makar malo.

Alfa je stvarno... :unworthy: Daj neku sliku enterijera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntic je full,ali alfica ostavlja bez daha :rambo:

Znam da se vecina ne slaze ali ja felne na alfi ne bi dirao bar po meni izgledaju fenomenomenomenalno :nuke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas tako, bitno da to fercera lepo. Ja relativno cesto vidjam jednog speadgear-a u NS, ali taj je HLX. 16 v je 16 v, u svim verzijama. Da li je slab ili ne, to je pitanje, ali je sasvim sigurno da ga CVT davi, makar malo.

Alfa je stvarno... :unworthy: Daj neku sliku enterijera.

evo neke slike enterijera alfe nisu bas najbolje

L86yS.jpg L8lwJ.jpg

L8CZJ.jpg L95Vr.jpg

I Punto i Alfa su besprekorni. U savrsenom stanju :unworthy:

Svaka cast za Puntica, a Alfa je :w00t:

hvala na pozitivnim komentima...uvek se trudim da mi kola izgledaju besprekorno i savrsenom stanju tj budu bolja nego kad ih uzmem :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...