Jump to content
FAS Goran
nikola97

Naknadna ugradnja daljinskog zaključavanja

Recommended Posts

Ponovo otvaram temu,a razlog je sledeci-danas sam ugradjivao modul za daljinsko zakljucavanje,i sve je proslo dobro-lako sam se snasao gde koja zica ide,medjutim-kada sam stigao do povezivanja zmigavaca,nastaje problem.Trazio sam po forumu nesto na ovu temu,ali od onoga sto sam nasao nista nisam bas dobro ukapirao,video sam da postoji neka mogucnost preko automata,ali se ni tu nisam snasao.Sad molim nekog,ko ima iskustva,da mi objasni gde da povezema zice sa modula (dve zice) na zice od zmigavca.Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguće npr. iz Stila izvaditi taj modul za daljinsko zaključavanje i ubaciti u Bravo? Naravno uzeti i skakvac od Stila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo otvaram temu,a razlog je sledeci-danas sam ugradjivao modul za daljinsko zakljucavanje,i sve je proslo dobro-lako sam se snasao gde koja zica ide,medjutim-kada sam stigao do povezivanja zmigavaca,nastaje problem.Trazio sam po forumu nesto na ovu temu,ali od onoga sto sam nasao nista nisam bas dobro ukapirao,video sam da postoji neka mogucnost preko automata,ali se ni tu nisam snasao.Sad molim nekog,ko ima iskustva,da mi objasni gde da povezema zice sa modula (dve zice) na zice od zmigavca.Unapred hvala!

At the bottom of the fuse box is a 40pin connector. In this, you will find:

White and green wire, this is your LOCK wire.

Blue and purple wire, this is your UNLOCK wire.

Also in the 40 pin connector at the bottom of the fuse box, are a pink wire, and a pink and white wire. These are for your indicators and can be connected to your RCL control box so that they flash when you lock/unlock the car. 

Odgovor izmenio Slavko Krajčik: 23 November 2012 - 15:01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki alarm servis (skoro) pored ugradnje alarma ugrađuju i centralne. Vidi negde u tvojoj blizini čisto zbog reklamacija i sl. (da se ne bi cimao bzv).

Koja Panda zver ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Juce sam ugradio daljinsko zaklj. u Fiat mareu 1,6 :animier: , uz pomoc ortaka, pa da podelim svoje iskustvo. Sve radi extra, kao da je ugradjivao profesionalni auto elektricar ;) ! E sad postupak: zice za otkljucavanje (bela) i zakljucavanje (plava) smo nasli u snopu zica koje izlaze iz vozackih vrata i idu ka zadnjem delu auta, zicu za poziciju smo uzeli sa kotakt brave (zuta), ali bas zuta deblja, posto ih ima dve, a druga je zuto-zelena! Plus za centralu smo uzeli sa osiguraca i mase smo zakacili na neki sraf na sasiji! I to je to! Sve radi besprekorno! Zicu za otvaranje gepeka sam ostavio sa strane, samo jos da ugradim motoric! A da, centrala je neka "Scorpion", kupljena na buvljaku na Novom Bgd-u. Dokle ce da radi, videcemo :p ! Eto toliko, mozda nekom pomogne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na objasnjenju, nadam se da cu uspeti i ja, planiram da ugradim na stilu.. Nego zanima me ta marka SCORPION, da li neko zna kako se pokazala? Ima je i kod nas na buvljaku, pa da li da pazarim.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam sta da ti kazem druze. Ova moja evo radi vec 4. dan :thumbsup: . Lik od kojeg sam ja kupio je imao jos 4-5 komada slicnih marki ELEPHANT, TIGER, LION... (lupam marke, ne secam se pravih naziva) i kaze da je sve to isto samo biras izgled priveska :) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

MOŽE LI NEKO DA MI OBJASNI KAKO NA FIAT STILU DA SPOJIM ŽICE SA MODULA NA MIGAVCE.ELEKTRIČAR SPOJIO OTKLJUČAVANJE-ZAKLJUČAVANJE A TO NIJE KAŽE NE MOŽE A KOLIKO VIDIM DA MOŽE POMOĆ!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preturajući po torbi u gepeku pronađem motorić za daljinsko zaključavanje koji sam planirao da iskoristim za otvaranje gepeka. E sad vidim da zelena sa centrale daljinskog ide za trunk tj. gepek ali gdje kačim ovu drugu žicu sa motorčića i u kom položaju treba da bude poluga, u izvučenom ili uvučenom? 

DSC_0239.jpg Screen_Shot00334.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras proveriti sta izbacuje. Ako izbacuje masu onda moras da vuces stalnu struju do gepeka, i na nju spajas drugu zicu od motorica. Ako izbacuje struju, druga zica ide na masu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom Puntu odradio preko ovakvog motorcica,da otvaram vrata od gepeka.Radi savrseno,bez greske.Jednu zicu stavis bilo gde na masu,a drugu sa modula 12v.Ja sam skinuo fabricku rucicu i stavio na tom mestu motorcic.Jos samo kad dodjem do para,moram da kupim jace amortizere za gepek,da se sami podignu   :)

 

 

E jos nesto.U izvucenom polozaju da bude motorcic,jer kad dobije 12v,da povuce sajlicu od gepeka da bi otvorio isti.

Edited by markosdbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si postavio motorčić? Da li se vidi? Ne mogu da zamislim u glavi pa ako može objašnjenje ili slika još bolje? :) Da li se moglo izvesti da ostane i sajla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavio ispod tepiha sve,nista se ne vidi. Ja sam napravio od flaha(iliti parce lima),drzac za taj motorcic. Onaj limcic sto si dobio uz njega,slab je. Iskrivi se kad povuce sajlicu. Joj,jel mi verujes da sam ja to na poslu pravio jer sam imao nekog vremena,pa nisam ni slikao. Sutra cu da skinem onu plastiku kod praga,ako me ne bude mrzelo,pa cu ti pustiti slike. :)

Послато са Telenor Touch Plus користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti unapred. I ja ću sutra da skinem i da pogledam kakvo je stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:unworthy:  :thumbsup:  :clap:  alal ti vera Marko. Imaš piće za trud. Znači može da se ugura pod tapacirung da se ne vidi. To mi je nekako najbitnije.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas isti daljinski kao i moj ! :thumbsup:

Hahaha.Pa sve je moguce  :)

 

:unworthy:  :thumbsup:  :clap:  alal ti vera Marko. Imaš piće za trud. Znači može da se ugura pod tapacirung da se ne vidi. To mi je nekako najbitnije.   :)

Hvala druze.Moze da se ugura naravno.Nista se stvarno ne vidi.Samo je bitno da napravite ovu "L" krivinu od debelog lima,posto treba snage da povuce sajlicu,pa da se tanja ne krivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko,jer si povezao da kad zakljucavas ti blinkaju migavci ili da ti se cuje sirena ? Imas li semu za povezivanje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam to povezao na pozicije.Napred imam smd led pozicije,pa lepo izgleda :)  Semu sam negde u nekoj kutiji zaturio,a gde je pitaj Boga.Trebalo bi da si uz modul dobio semu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg.Ja sam sad uspeo da nadjem kutiju,ali mi je samo drugi daljinac u njemu i baterije.Izgleda da sam semu bacio.Pa nista,idi kod tog lika sto si kupio modul,pa mu trazi semu,ne znam kako drugacije da ti pomognem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daljinsko.png

 

dve braon zice se vezuju na zmigavce ili pozicije

dve zute se povezuju na crnu koja se povezuje na masu 

crvena sa osiguracem se povezuje na +

belocrna se spaja sa zelenobelom

bela se spaja sa plavo ljubicastom
 

 

Ovo mi je poslao jedan lik,tacnije beli_Punto i pomoglo mi je.Mozda ce i tebi.Ova slika je vec postavljana ovde na forumu,ali nema veze.Ovo neka ti bude neki orijentir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...