Jump to content
FAS Goran
nikola97

Naknadna ugradnja daljinskog zaključavanja

Recommended Posts

Drugari planiram da ugradim daljinsko zaključavanje u Puntića i vidim da ima dosta "renomiranih" marki na tržištu ali ovaj Bear mi je zapao za oko pa me zanima vaše mišljenje.

Takođe na Limundu sam našao jedan univerzalni motorić za centralnu bravu te me zanima može li se iskoristiti za otvaranje gepeka na Puntu i da li je komplikovano za ugradnju i povezivanje?

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas ugradio u Punto Classic 2 Bear daljinsko otkljucavanje (DK-LD-009-095 skakavac kljuc), 2300 din.

Stavio crvenu led diode za indikaciju, spojio na migavce, cak sam ugradio motorcic u gepek da otkljucavam gepek daljinski.

Sve lepo radi, ja sam zadovoljan.

At the bottom of the fuse box is a 40pin connector. In this, you will find:

White and green wire, this is your LOCK wire.

Blue and purple wire, this is your UNLOCK wire.

Also in the 40 pin connector at the bottom of the fuse box, are a pink wire, and a pink and white wire. These are for your indicators and can be connected to your RCL control box so that they flash when you lock/unlock the car.

Edited by Slavko Krajčik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas ugradio u Punto Classic 2 Bear daljinsko otkljucavanje (DK-LD-009-095 skakavac kljuc), 2300 din.

Stavio crvenu led diode za indikaciju, spojio na migavce, cak sam ugradio motorcic u gepek da otkljucavam gepek daljinski.

Sve lepo radi, ja sam zadovoljan.

At the bottom of the fuse box is a 40pin connector. In this, you will find:

White and green wire, this is your LOCK wire.

Blue and purple wire, this is your UNLOCK wire.

Also in the 40 pin connector at the bottom of the fuse box, are a pink wire, and a pink and white wire. These are for your indicators and can be connected to your RCL control box so that they flash when you lock/unlock the car.

Kuda si provlačio kabal za otključavanje gepeka i gdje si nakačio dodatni motorčić? Da nisi kojim slučajem uslikao tu akciju? :)

Ja sam se zeznuo pa pazario onaj plavi Bear sa alarmom ali nisam htio alarm već samo daljinsko zaključavanje, a malo je komplikovano to izvesti pa se majstor napatio :)Ovde sam to detaljnije opisao u pohvali "Vitez-a" :)

Sad planiram i gepek da uradim pošto sam u međuvremenu nabavio motorčić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj tvoj alarm Bear ima opciju da se aktivira samo daljinsko otkljucavanje, procitaj uputstvo. A kabel (jedna licnasta zica) se provlaci ispod plasticnih pragova sa desne strane (tamo gde idu fabricki kablovi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je meni majstor vezivao, nije mogao da poveže na migavce, pa je vezao na pozicije, a to me jako nervira, jer su mi prvenstveno bile led pozicije u autu i crkle su mi, pa posle sam stavio druge, crkle su i one, e sada mi stoje obične žute, a to mi u paru sa ksenonima ružno izgleda, ali mi jedino tako traje već evo neko duže vreme... Da li je moguće da se to bilo kako preveže na migavce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Migavci se vezuju na kabel na levoj strani koji ide nazad na roze i roze-belu zicu. Alarm ima u sebi diode da ne bi pravilo probleme.

Vezivanje signalizacije alarma na poziciju je potpuno bez veze.

Edited by Slavko Krajčik

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je taj lik to vezivao i najviše se zamlaćivao sa tim da veže na migavce i otišao tražio po netu nešto i kao navodno ne može na migavce, kao moraće na poziciju da ide i tako je i uradio.. Kasnije mi je neki lik rekao da mora da može i zvao nekog drugara koji mu je rekao da može da se preveže to na migavce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja planiram da ugradim daljinsko. Imam vec daljinsko ali je povezano sa alarmom, neka sklopocija. Opet bih sve to odradio, stim sto bih ubacio i otvaranje gepeka.

Sad na ovom da ne kazem sr*nju mi se desava da zabodu sva 4 migavca, i neam pojma kako to da resim. Da poludi covek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjeno danas kod Viteza. Bez podizanja prozora pošto nemam confort modul? Uredno i korektno uradjen posao.

Objasni druze sta i kako su ti ugradili kod viteza i koja cena za ugradnju?

U pitanju je punto classic sa centralnim zakljucavanjem,znaci treba mi instalacija modula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam bio kod Viteza i meni je rekao da je 40€ modul za daljinsko zaključavanje sa ugradnjom. Vezuje ti na migavce. Sama ugradnja traje brzo, možda 30-ak minuta. Kod mene se oteglo pošto sam donio svoj modul sa alarmom, a htio sam samo daljinsko zaključavanje/otključavanje bez alarma i bespotrebno sam iskomplikovao ali kad sam uzimao modul nisam znao za Daču "Viteza-a". :)

Najbolje da ga nazoveš i raspitaš se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesujeme da li je komplikavano ugradnja

Centralna brava sa modulom u fiat punto (2009 godiste ) i kvalitet nasao sam

Proizvođač: Bear Automotive

Hvala unapred na odg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesuje me da li je komplikovano ugraditi daljinsko zakljucavanje u fiata bravu

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo bih centralnu na daljinski ,pa ako neko zna sta kako.....da li fabricka gde ima ili neka univerzalna.....u principu me interesuje samougradjivanje bilo bi mi od pomoci vasi saveti i predlozi

Multipla JTD

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li mi neko reći gde mogu da ugradim modul za daljinsko zaključavanje (kupio sam Bear), a da nije Vitez u Bataji? To mi je mnogo daleko. Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti odgovara bezanijska kosa,javi se na pp da ti dam broj,covek radi extra a nije skup,meni je ugradjivao u punta prosle godine isto bear

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Imam Stila jtd 3 vrata, uz njega sam dobio kljuc bez daljinskog zakljucavanja. Koliko kosta taj modul i da li postoji neka marka koju bih trebao da biram (ili neka koju da izbegavam). Hvala unapred! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti odgovara bezanijska kosa,javi se na pp da ti dam broj,covek radi extra a nije skup,meni je ugradjivao u punta prosle godine isto bear

A jel moze taj da uradi da radi i kontrola prozora i gepeka na daljisnkom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da moze,i ja sam hteo to isto,ali za prozore ti treba neki dodatni modul a za gepek jedan motoric za centralnu tako da sam ja odustao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javicu ti se za broj, samo da resim da uradim to. Imam dosta posla pre toga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali na stilu vec ima sve to fabricki, samo se kljuc sa dugmicima negde zagubio. Meni sad samo treba daljinac, pa me zanima cena tog tzv modula. :)

Majstor mi trazi 50 evara, to mi je malo cipos! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude zabune, zanima me samo gde u Subotici da nabavim modul za daljinsko zakljucavanje i koju marku? Eventualno ako neko zna i cenu ugradnje bilo bi super. Hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...