Jump to content
FAS Goran
nikola97

Naknadna ugradnja daljinskog zaključavanja

Recommended Posts

imam fiat marenga 2002 god 1.9jtd ima centralnu ali nema daljinsko i sad sam kupio kako mogu da povezem to da radi?

originalslika_7177837.jpg

I ja sam kupio nesto slicno ovome, pokusavao sam sa drugarom da povezemo ali nema sanse da ga napravimo da otkljucava i zakljucava

ipak cu to morati kod nekog majstora ...

Pronasli smo zice od za centralnu ali pokusavali smo sve i svasta i ne funkcionise

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektricar ne bi trebao uzeti vise od 1000rsd za ugradnju i miran si. :whistle: A ovi moduli se samo razlikuju po daljincu bar mi tako izgledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas posle ko zna koliko vremena, povezano i daljinsko otkljucavanje, samo ako neko zna koje zice treba da povezem da mi blinkaju zmigavci kad zakljucam ili otkljucam

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može na žmigavce, mora da ide na parking svetla, to ti je ono kada ubaciš ključ i stisneš ono dugmence na bravi i okreneš ga u kontra smeru... Nisam siguran da li je na svakom Puntu tako, ali mislim da na većini ne može na žmigavce, nego mora na parking svetlo, tako je i kod mene nažalost... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam znao cemu sluzi to dugme, ne znam da li radi kod mene, probacu kasnije da vidim da li radi

edit:

radi, sad sam probao, citao sam nekad mislim da je u Auto Bildu bio tekst od pre nekoliko godina o puntu i objasnili se da to svetlo ima neke veze sa parkingom, ali nisam znao kako se ukljucuje ...

napred nemam pozicije ali ugradicu ih uskoro :thumbsup:

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubaciš ključ, stisneš dugmence i okreneš ključ u kontra stranu i možeš da ga izvadiš, pozicije ostaju upaljene, to mu je to neko kao parking svetlo :thumbup: A na njega vezuješ modul da trepće umesto na žmigavce :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, ugradio sam uredjaj sa slike, to je samo namesteno da radi i gurnutno u onaj prostor gde su osiguraci, sutra cu da spakujem sve, da uklonim nepotrebne zice i da pronadjem nacin da povezem zmigavce ili pozicije i koliko je to moguce da objasnim kako to treba da se poveze, jer ce nekog verovatno da interesuje, pre povezivanja mi je delovalo kao nemoguca misija, ali sad mislim da je to decja igra za onog ko se bar malo razume u te stvari

DSC00011.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam sve lepo spakovao na mesto, nacrtao nesto kako to izgleda kod mene, sta je sa cim spojeno, pa ako neko radi na puntu mk2 neka uradi ovako slobodno, a sto se tice drugih modela nisam siguran

image.jpg

da krenemo odozgo:

dve braon zice se vezuju na zmigavce ili pozicije, ja to jos nisam povezao

dve zute se povezuju na crnu koja se povezuje na masu

crvena sa osiguracem se povezuje na +

belocrna se spaja sa zelenobelom

bela se spaja sa plavo ljubicastom

crveno crna sa diodom se izvuce negde na tablu da blinka

ostale zice su nepotrebne, mislim da ostaju 2 narandzaste i jedna roza

sve zice su smestene u onom prostoru kod osuguraca,a da bi se pronasle zice od brave dovoljno je malo razgrnuti tepih ispod table i tu stoji snop zica, ja sam doveo + i - direktno sa akumulatora uz pomoc 2 zice i sve radi odlicno ... za sada

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa originalnim meta alarmom se dobija i daljinsko zakljucavanje,inace nije to jedina funkcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko je spominjao, i mene zanima gde imaju ti alarmi za 2000 din sa skakavcem? da li neko preko foruma prodaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za oko 2000 imas samo daljinsko zakljucavanje sa skakavcem. Za 3000 imas alarm sa skakavcem. Pogledaj na kupindu,ima sta hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, te na kupindu sam video. Kakve su cene na nekim vecim pijacama, Pancevo i B. potok? Neki sa vise opcija za iste pare, ili malo vise? Gledao sam na najlon pijaci, ono sto prodaju je.... uzas! A cene naduvali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je neko sam ugradjivao bear alarm? trebala bi mi pomoc... sitnice je lako prikaciti, pripreme sam odradio,...ali ne znam gde da utaknem one zice koje bi trebalo da idu u centralnu..kako se to radi? da li treba da se sece neka i prespaja ili samo ubode? da ponovim, fabricku cb poseduje moj punto..?

da li ima neko tu dobre volje da mi pomogne mozda, ili uputi na nekog povoljnog...?

Edited by cirkul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude nekih problema,jurio sam po celom forumu kako da povezem pozicije,ili migavce na kolima preko modula.Nisam nasao,pa bih hteo da pitam nekoga ako slucajno zna kako da povezem,bio bih mu zahvalan.

Inace,da objasnim malo detaljnije.Juce sam povezao modul,da otkljucava i zakljucava,ali ne znam kako povezati na migavce,ili pozicije.Mene zanima kako na Puntu (mk2 2001 god) to i gde povezati.Hvala unapred svima.Pozdrav....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo da povezem danas na pozicije uz veliku pomoc PANONICE.Ako nekoga zanima,slobodno neka pita.U principu,jako je prosto. :)

Pozdrav..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo vi na kontakt bravi da ima žica za pozicije. Migavci se vezuju na prekidač od sva 4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav fiatovci,molim za pomoc. kupio na buvljaku bear daljinsko zakljucavanje bez alarma i problem je sto ne znam kako i gde treba da se postavi i poveze. Punto je 2003god i vec ima onu fabricku centralnu na kljuc,hvala unapred,pozz

Edited by neshaoct
spojeno by beli_Punto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomoc oko ugradnje daljinskog na puntu2,auto ima fabricku centralnu pa ja kupio neki sa buvljaka daljinski i evo vec dva dana pokusavam da to povezem ali bezuspesno,daljinac je neke marke BERET ali nikako ne ulazim u foru kako i sta se treba povezati pa molim ako neko moze nekako da mi pomogne,unapred zahvalan,pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...