Jump to content
FAS Goran
nikola97

Naknadna ugradnja daljinskog zaključavanja

Recommended Posts

Ovo sto se nudi danas kod nas na trzistu je sve tu negde isto. Ja bih isao na varijantu s najduzom garancijom i izabrao komplet s priveskom koji mi se najvise svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za centralno dao oko 20 eura, ne mogu da se setim tačno marke, neko ime "****men" na vrh mi je jezika, a odlično me služi već pola godine, znam samo da je bio problem da se veže na žmigavce, pa je vezano na pozicije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Steeli men, plavo-zuta kutija :)

takvo je i kod mene :thumbsup: i radi vec godinu i po bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim 1.2 Trofeo i interesuje me da li je neko ugradjivao daljinsko zakljucavanje ili alarm na pomenuti. Postoji li vec pripremljena instalacija sa konektorima od motorica zakljucavanja i sl. Sa kakvim alarmima ste imali pozitivni\negativno iskustvo i tome slicno

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Xepoj

Upravo to! Kada se vrata ne zatvore lepo, on kao zaključa, pa otključa da upozori da nisu dobro zatvorena, ima i lep privezak, a imao je u ponudi za iste pare i sa automatskim otvaranjem gepeka, ali ja nemam mogućnost za tu opciju nažalost, ali je fora opasna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da se i ja nadovezem na ovu pricu...kupio sam modul za daljinsko zakljucavanje,a inace imam centralnu bravu na Seicentu...nego,naidjoh sad na prvi problem,odakle da pocnem? Gde se nalaze zice, zna li neko i da li je komplikovano ili mogu to sam da uradim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitao sam se kod majstora i trazi mi 2500din za ugradnju!!! :blink: u prevodu duplo vise nego sto me sam modul kostao!!!

Tkd se sutra bacam na posao sam, pa sta mi Bog da! Nasao sam neke video snimke, tutoriale na netu, ali sam jos uvek malo u svadji sa bojama zica...ali vise mi nista drugo nije bitno, samo da uspem da povezem da mogu otkljucati i zakljucati na daljinac, drugo mi i netreba...

...i da, skontao sam gde su zice u seiju-ispod tapacirunga kod vozaca,tj kod nogu...pa, pozelite mi srecu i da ne zapalim auto sutra :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima ja imam bravo "00 nemam centralno zakljucavanje,ili ne radi,nemam daljinsko zakljucavanje,Mislim da nikad nije ni imalo.E sad hteo bih da ugradim daljinsko da se vise ne ***em sa kljucem,sto bi rekli stras bozja... :w00t: Ima li neko predlog sta bi trebalo da uradim kupim itd,imam elektricara komsu za paket minaqve odradi sve sto treba. :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bilo koji modul svi šljakaju sve je kinesko al radi posao. Ja sam kod mene na tipa ugradio sam, kupio kod nekog lika ovako sa interneta sa foruma. Zvao ga telefonom sve mi čovek obeležio gde koja žica ide izlepio svako kablo i napisao šta je koja žica. I još mi dodao parče kabla sa dve diode za žmigavce i ja namontiro i evo radi već 8 meseci bez greške. Jedino što me nervira i zato ću ga zamenit a to je kada nezaključam auto posle 10 sek. triputa bip. A koštalo me 18e sa poštarinom. Za 20e nebih nijednom tražio po mraku gde je rupa da ubodem ključ da odključam auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti iz Čačka sad vidoh, e pa zemljače ne verujem da bravo iz te godine nema centralku, al nek proveri komšo električar. Ako nema onda ti trebaju još motorčići za centralku kolko vrati toliko i motorčića, cena od 2e do 4e kako naletiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je pomoc kako da sam povezem MODUL ZA DALJINSKO ZAKLJUCAVANJE BRAVE na fiat punto clasik koji ima centralnu bravu nebi bilo lose u slici i reci. Hvala unapred

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da napisem da i mene interesuju detalji,

kao i kod koga ste kupovali module i da li salje kuririma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesuje me da li je neko samostalno ugradjivao centralnu?

da napomenem da centralnu vec imam,ali zelim da ugradim daljinsko otkljucavanje.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako sam ja to uradio s obzirom da sam mehaničar a ne električar, skinuo sam tapacirung sa vozačevih vrata, pre toga razvezao ecu i akumulator, i išao iglom redom žice i puštao 12V i našao 2 žice jednu koja otvara drugu koja zatvara bravu, tj zaključava, tada sam pratio žice do ecu i sa modula povezao žice koje daju signal a ne napon za otvoreno/zatvoreno i naravno masu, povezao u modu pozitivnog i signalom od 4 sekunde i to je to, radi već 2 godine. Na one dve žice koje daju 12V za svetlo/žmigavac povezao mali biper da mi da zvučni signal i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam fiat marenga 2002 god 1.9jtd ima centralnu ali nema daljinsko i sad sam kupio kako mogu da povezem to da radi?

originalslika_7177837.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

e povezo sam daljinsko uspesno e sad bi hteo da kad otkljucam i zakljucam da mi blicnu zmigaci ili svetla. mozeli ko da mi pomogne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio kod drugog elektricara koji je pljuvao po fiatu samo tako,kvare se losa elektronika,itd popeo mi se na qra*.Trazi mi 1000rsd za 'nov motorcic'jel isti na mom autu ne popravlja,kaze da kad se popravlja nesto puca i nece umeti da vrati.1000rsd je ugradnja daljinskog i 500rsd kosta neka dioda koja sluzi da se poveze na poziciju.Sta vi mislite o ovome?Samo da napomenem da mi je prethodni el kod kojeg sam juce bio rekao da ume i hoce da popravi motorcic na centralnoj za 1000 din i ugradnja daljinskog je 1000 din.Verovatno bi i diode morao da dokupim.Sta mi valja ciniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio sam daljinsko zakljucavanje danas.Neke mi stvari nisu jasne,imam problem sa vozacevim vratima,sa spoljne strane nemam bravu u januaru mi je pukla od mraza,nakon ugradnje meni ne spusta 'pecurku' majstor mi kaze da kad ugradim bravu da ce pomocu daljinca zakljucavati i vozaceva a ne samo suvozaceva vrata ima li to smisla ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na marei imam daljinsko zakljucavanje koje je radilo jedno vreme, predpostavljam da je baterija u pitanju,bateriju samo zamenim, kao na zidnom satu, ili mora jos nesto da se radi zbog koda kljuca? :question:

I da li je moguce da se poveze nekako da blicaju migavci na fabrickom zakljucavanju? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav, ne znam da liste u zadnje vreme vidjali ceste oglase o prodaji uredjaja za daljinsko zakljucavanje, imam fiat tipo sa centralnom bravom, pa me zanima da li ovo moze i na moj auto.

Daju modul koj se stavi na centralnu bravu, dobijaju se 2 kljuca skakvca modernog izgleda preko kojih se auto zakljucava,otkljucava, sve kao kod modernih automobila, zanimljivo mi je sto sve to kosta samo 2000din, a vrlo je lepo na tj nacin modernizovati auto iz 90tih...

Da li je to moguce na ovom autu, i da lije neko to radio vec? kakvog su kvaliteta ti uredjaji (na oglasima zemlja porekla pise da je azija:))

Edited by neshaoct
spojeno - by Simply the best Fiat Bravo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...