Jump to content
FAS Goran
nikola97

Naknadna ugradnja daljinskog zaključavanja

Recommended Posts

On 13.4.2014. at 0:05 PM, bulat said:

Ja ugradio daljinsko prosle nedelje na mog Funta (2004to)! Kupio sam Bear modul. Umesto skakavca uzeo privezak (mrzelo me da skidam plastiku i turpijam da bi ga uglavio). Sledio sam upustva sa ovog linka! Za najvise 2 sata zavrsite posao.

 

Ja sam sve radio dok je akumulator bio povezan, mozda nisam trebao, ali preporuka je da se raskopca za svaki slucaj.
 
Iskopcas donji levi (sa crnom oblogom, ovaj sa desne ima plavu oblogu) 40pinski konektor sa ECU-a. U njemu ima 2 dzeka po 20 rupa. Sa prednje strane su obelezeni brojevi. Tako cete da se orjentisete i da znate koji zicu morate da presecete. Evo kako to kod mene izgleda

 

2014_04_05_063.jpg

2014_04_05_065.jpg
 
 
Crvena sa modula ide na +12V - to sam direknto stavio na akumulator odnosno crvenu debelu zicu koje ide u ECU
 

Crna sa modula ide na masu - To spojite bilo gde na sasiji auta, ja sam povezao sa nekim srafom ispod volana, mislim da je masa od servo uredjaja.
 

Dve braon zice sa modula su indikatori (zmigavci) - Neki moduli dolaze sa 1 braon zicom koju morate podeliti na 2. Ja sam 1 braon sa modula povezao na pink zicu sa dzeka, odnosno 3 rupa sa konektora (mozda nisu svima boje iste, a i neke rupe nemaju zicu pa zato treba pratiti brojeve sa konektora a ne boju zice). Drugu braon zicu sam povezao sa zicom na rupi broj 12 odnosno pink bela. Ona se nalazi na sivom dzeku.

 

Bela zica sa modula je zakljucavanje - Nju kacite na zicu sa rupe broj 34 (mislim da je zelena u pitanju).

Crno bela zica sa modula je otkljucavanje - Nju vezujete na zicu sa rupe broj 24 (to je ljubicasta zica u crnom dzeku).

 

Na kraju naravno probate modul. Ako su komande obrnute kao sto se meni desilo (a sledio sam identicna upustva), tj. na komandu zakljucavanje auto se otkljuca, a na komandu otkljucavanja auto se zakljuca, onda samo zamenite mesta beloj i crno beloj zici sa modula.

 

Na kraju isecete visak zica ili ih samo skupite i vezete (kao sto sam ja uradio, jer nikad ne znas dal ce ti zatrebati) a modul uglavite ispod volana, tj zalepite ga samolepljivim kartonom koji dobijete u paketu.

I to je to...

 

druže samo izvini koji BEAR si daljinca ugradio mislim na oznaku ja imam BEAR DK-LD-009-095

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 23.11.2012. at 2:46 PM, Slavko Krajčik said:

Ja sam danas ugradio u Punto Classic 2 Bear daljinsko otkljucavanje (DK-LD-009-095 skakavac kljuc), 2300 din.

Stavio crvenu led diode za indikaciju, spojio na migavce, cak sam ugradio motorcic u gepek da otkljucavam gepek daljinski.

Sve lepo radi, ja sam zadovoljan.

At the bottom of the fuse box is a 40pin connector. In this, you will find:

White and green wire, this is your LOCK wire.

Blue and purple wire, this is your UNLOCK wire.

Also in the 40 pin connector at the bottom of the fuse box, are a pink wire, and a pink and white wire. These are for your indicators and can be connected to your RCL control box so that they flash when you lock/unlock the car.

 

lebati ima isti takav modul koja je žica za otključavanje a koja za zaključavanje, braon znam da su za migavce,crvena +, crna -

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoc.... molim vas da li mi moze neko reci koja zica i kako povezati otkljucavanje zakljicavanje. Octopus daljinsko zakljicavanje u pitanju a inace hocu da ugradim u Stila. Naso sam zice za centralnu ali problem je ovaj modul jer mi sema nije jasna

 

IMG_20161015_191510.jpgIMG_20161015_191515.jpgIMG_20161015_191510.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jedan elektricar rece da na Stilu to ne moze da se poveze, mozda je ozbiljan mozda ga mrzelo nadam se da ima neko strucniji od mene da nam kaze da li moze i ako moze kako

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epa ljudi najzad sam resio migavce da se ukljucuju kada otkljicam ili zakljucam preko daljinskog zakljucavanja naknadno ugradjenog ne originalnog. Za fiat stilo . Ovako za pocetak moje daljinsko ima jednu izlaznu zicu za migavce . E sad od nje morate izvuci sest zica posebno na svakoj od sest zica morate zalemiti po jednu diodu . Znaci ukupno 6 dioda. Ja sam koristio diodu 3A 1000V. Znaci na svakoj od sest zica po jedna takva dioda . E sad glavni deo . Ispod volana sa leve strane  gde je tabla osiguraca . Takozvani BSI. Imate u dnu dva konektora levo crni a desno plavi. E u plavom konektoru plavi deo u konektoru imate zice za prednje migavce i bocne migavce. Braon kabli roze kabli i dva bela . Dva bela su za bocne migavce a braon za levi a roze za desni prednji . A na crnom konektoru je roze kabli i beli tj zice. Oni su za zadnje migavce e sad ne znam bas koji je za koju stranu. Ali to je nebitno. Ako nekome treba pomoc pored ovog posta neka pita da pojasnim. Onih sest zica povezujte sa ovim zicama koje sam napisao u bojama.  Pazite na smer diode jer ona sluzi da se struja ne  vrati kroz neku od zica  i poveze sve migavce kada upalite levi ili desni migavac. Jer bi vam onda radila sva cetiri (u ovom slucaju sest kod stila.) Nadam se da cu pomoci nekom.

Pozdrav drugari

 

cxcb480701.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazare, molim te ako mozes da napises kako si spajao zice za otkljucavanje,zakljucavanje? Da li si koristio negative trigger opciju ( pretpostavljam da jesi ) i da li si spajao tamo kod prekidaca u vratima za otklj/ zaklj?

Unaprijed hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazare srca ti molimte možeš li ikako pojasnit ili uslikat di si spojio otključavanje i zaključavanje ? Čak me migavci niti ne interesiraju tolko , samo da mogu otključati i zaključat sa daljincem. Nikako da nađem odgovor od nekog a u pitanju je Fiat stilo 1.2 16V i daljinsko zaključavanje marke octopus 

 

IMG_1718.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako. Posto me jedan od clanova podsetio da napisem kako sam povezao modul na Fiat Stilu red je da napisem. Jer do sada nisam uspeo na netu da pronadjem objasnjenje a trebace nekom kao sto je meni trebalo.

 

Dakle ja sam svoj modul  za daljinsko povezao u vratima vozaca jer je nekako najlakse. Kazu da moze i u bsi ali sam vec ugradio pa ne bih da isprobavam.

Pre svega prvo morate skinuti tapacie na vratima ima 4 krstasta srafa dole u dnu tapacira onda ima pet inbus srafa ( za to vam je potreban imbus 5) dva se vide gde su dva su zatvorena plasticnim kapicama jedan je dole a drugi iza kvake za otvaranje vrata iznutra. I jos jedan je ispod prekidaca za prozore i vrata. Da ne duzim o tome verovatno ima objasnjeno negde na forumu kako se skida tapacir posto i nije tema.

 

Dalje skinete tapacir . Ja sam zice za otklj/zaklj nasao kod same brave tj pre rupe kroz lim srednji koja vodi do brrave to su ustvari zice koje idu u konektro na samoj bravi. E sad obicno su najtanje zice u snopu za to. A to su plavo( bledo plava kao sivo) bela i braon bela. Koja je za sta ne secam se tacno mada imate 50:50 da pogodite ako nije obratno je. Mozete glinericom proveriti. Nemoj te na prekidac da trazite zice jer onda nemate sve opcije kao sto su paljenje svetla u kabini prilikom otkljucavanja ili gasenje prilikom zakljicavanje.

Onda crvena dioda koja vam svetli inace kad ste zakljucali ili ako ne zatvorite sva vrata ona blink brze nece raditi. Tako da je najbolje tamo gde sam vam reko. Stalni plus ili stalnih 12 v nadjite kod centralne jedinice u vratima to je velika crna kutija videcete. Ima jedna deblja crvena zica i to vam je stalni plus(12v) minus ili zemlja nemoj te  vezivati na vratima . Meni nije htelo raditi tj radilo je samo kad su otvorena vrata a lad zatvorim gubi minus dobija neki sitan napon zasto ne znam .

 

Da li je to do mojih kola ili je tako iz nekog opravdanog razloga . Neka kaze neko strucniji . Dakle nadjite minus u zicama i obicno su crne boje isto kod centralne jedinice u vratima. Modul zalepite na srednji lim na slobodnom prstoru . A antenicu ispravite na gore to je vec do vas. I to je to . E za zmigace ide malo teze jer mora da se izadje iz vrata zicom a ne bi bilo lepo da ide spolja zica kao na starim autima. Ja sam to ovako uradio. Provukao sam jednu zicu sa modula koja je za migavce prvo kroz gumu u vratima kroz koju ide snop zica do konektora u  vratima zatim sam jednu slobodnu rupu u dnu konektora prosirio da moze proci zica i tu je provuko.e na sasiji gde se ubada konektor nisam hteo da busim niti sirim jer nisam mogao da ga izvucem iz sasije pa  onda kada ukopcate konektor kroz koji vam je vec izvucena zica za migavce ostace van tj iz dzeka ce viriti samo do plastike na stubu zavucite i ostaje mozda 2 cm zice koja se i ne vidi i tako udjete u auto zicom i dalje je objasnjeno u mom prethodnom postu.

 

Nadam se da vas nisam zbunio . Slikacu ako ponovo nesto radim u vratima. A za migavce kako sam provukao zicu tj sam konektor i to do bsi-a slikacu ujutru pa postavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrhunski objasnjeno, detaljno I iznad svega korisno za sve clanove koji ce ubuduce montirati aftermarket daljinsko zakljucavanje  !

 

Hvala jos jednom !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar postoji Stilo bez daljinskog zaključavanja? Znam da postoji mogućnost da mu se ključ raskodira .. ali opet ponovo ga ukodirati nije neki problem, a i praktičnije je jer koristiš dugmiće na ključu, nema privezaka i čuda :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih voleo da je istina to sto kazes. Jer se moze naci kljicevi sa elektronikom mozda i jeftinije nego moduli za daljinsko. I mogao bih dijagnostikom da ga kodiram. Ali niti sam cuo niti probao da li moze da li svaki Stilo ima daljinsko. Ako neko zna neka kaze ko je strucniji

Edited by Lazar357

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si kablove da provuces kroz taj snop gde su provuceni ostali.Tako sam ja provukao nove kablove za muziku.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i jesam tu samo kroz drugi deo konektora nisam jer  nisam uspeo da ga izvadim. Inace u  vrata ide bas kroz snop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz drugari kupio sam Stila 1.9jtd 2002 acitv oprema,  imam dva kljuca bez daljinskog centralnu bravu ima i radi.E sad posto u mom body nema opcija za kljuc sa daljinskim. Nabavio sam body 2 kljuca sa daljinskim cilindre na vratima i kontakt bravu.SAd  bi trebao neko da mi upari  body sa motornim komp jel mate nekog da mi preporucite kao dobrog,pouzdanog i ako moze jeftinog elektronicara.Najbolje da je iz NS a moze i BG.

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milanns128, idi u ulicu Koste Abraševića broj 32, kod Miše Orlića, da ti to reši ..  broj mu je 063/ 519-873

ja kad sam kupio Stila ključ je bio raskodiran pa nije radilo daljinsko.. nisam imao karticu sa kodom .. izvukao mi je kod i upario ključ i sve šljaka kako treba :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...