Jump to content
FAS Goran
nikola97

Naknadna ugradnja daljinskog zaključavanja

Recommended Posts

Ima negde prepravljeno gde se kace braon zice, koliko se secam, ovi moduli ne mogu na migavce... samo na pozicije kao sto je kod mene i na jos par puntica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da,zato sto je ovo neki mrtvi mali Kinez :) U principu,jako je prosto. Sema bi ti dosta pomogla,ali ces se snaci,ako se malo razumes u elektroniku. Mogu da ti i objasnim,kako da proveris,sta ti je sta,tj.,koja zica zasta sluzi. Poz...

Послато са Telenor Touch Plus користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ugradio daljinsko prosle nedelje na mog Funta (2004to)! Kupio sam Bear modul. Umesto skakavca uzeo privezak (mrzelo me da skidam plastiku i turpijam da bi ga uglavio). Sledio sam upustva sa ovog linka! Za najvise 2 sata zavrsite posao.

 

Ja sam sve radio dok je akumulator bio povezan, mozda nisam trebao, ali preporuka je da se raskopca za svaki slucaj.
 
Iskopcas donji levi (sa crnom oblogom, ovaj sa desne ima plavu oblogu) 40pinski konektor sa ECU-a. U njemu ima 2 dzeka po 20 rupa. Sa prednje strane su obelezeni brojevi. Tako cete da se orjentisete i da znate koji zicu morate da presecete. Evo kako to kod mene izgleda

 

2014_04_05_063.jpg

2014_04_05_065.jpg
 
 
Crvena sa modula ide na +12V - to sam direknto stavio na akumulator odnosno crvenu debelu zicu koje ide u ECU
 

Crna sa modula ide na masu - To spojite bilo gde na sasiji auta, ja sam povezao sa nekim srafom ispod volana, mislim da je masa od servo uredjaja.
 

Dve braon zice sa modula su indikatori (zmigavci) - Neki moduli dolaze sa 1 braon zicom koju morate podeliti na 2. Ja sam 1 braon sa modula povezao na pink zicu sa dzeka, odnosno 3 rupa sa konektora (mozda nisu svima boje iste, a i neke rupe nemaju zicu pa zato treba pratiti brojeve sa konektora a ne boju zice). Drugu braon zicu sam povezao sa zicom na rupi broj 12 odnosno pink bela. Ona se nalazi na sivom dzeku.

 

Bela zica sa modula je zakljucavanje - Nju kacite na zicu sa rupe broj 34 (mislim da je zelena u pitanju).

Crno bela zica sa modula je otkljucavanje - Nju vezujete na zicu sa rupe broj 24 (to je ljubicasta zica u crnom dzeku).

 

Na kraju naravno probate modul. Ako su komande obrnute kao sto se meni desilo (a sledio sam identicna upustva), tj. na komandu zakljucavanje auto se otkljuca, a na komandu otkljucavanja auto se zakljuca, onda samo zamenite mesta beloj i crno beloj zici sa modula.

 

Na kraju isecete visak zica ili ih samo skupite i vezete (kao sto sam ja uradio, jer nikad ne znas dal ce ti zatrebati) a modul uglavite ispod volana, tj zalepite ga samolepljivim kartonom koji dobijete u paketu.

I to je to...

Edited by bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo izvinjenje svima jer pitanje nije u vezi automobila FL grupacije,ali iako vise ne vozim Fiata ovaj forum mi je i dalje No1. Posto nisam imao fabricko daljinsko zakljucavanje ugradio sam neki aftermarket modul marke Octopus. Za ovu marku nikad nisam cuo ali mogu svima da je preporucim,do sada sam vise nego zadovoljan,ima pored opcija zakljucavanja i otkljucavanja,blinkanje migavaca,otvaranje gepeka,automatsko zakljucavanje vrata,automatsko paljenje svetla u kabini pri otkljucavanju i daljinsko zatvaranje prozora. Sve sam uspeo da povezem osim ove zadnje stavke jer nisam uspeo da nadjem zicu na koju to treba da se spoji. Ako ima neko iskusniji svaka pomoc je dobrodosla,da napomenem jos da fabricki imam tu opciju preko kljuca,auto je polo 6n2

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, meni crkao modul. Ne znam kako i zasto, samo nece da radi. Jedino odreaguje, kad skroz priblizim daljinski modulu.

ea32a23a634ed4cbb6cbeceba97d04f6.jpg

8ec1304ba61c2997295eca3e52d55a32.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda nije crkao, ne znam gde zivis, ali meni recimo kad sam u gradu pored predajnika za mobilne telefone, radi samo kad pridjem vozacevom prozoru. Sad posto reaguje na komandu, ne verujem da je nesto crklo, mozda samo ne radi istom snagom... (predajnik radio signala modula)... Ako imas negde da pozajemis drugi cisto za probu.... Vidim na plocici gde je vezana antenica da ima kao neki potenciometar, probaj da da ga okrenes na jednu stranu pa vidi sta se desava....

Edited by bulat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Lestanima i iz kuce sam lagano mogao da baratam, a sad nikako. Moram bukvalno da pridjem daljincem da bih mogao da otkljucam/zaključam i to ne reaguje bas svaki put. Probao sam da pomeram taj potenciometar, ali nisam nista dobio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I te nove često znaju da budu kao i stare "prazne"

Desilo mi se X puta za kojekakve uređaje. Probaj ti još koje pre nego što kreneš da kupusaš dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me ima li neko uputstvo za ovaj BEAR sa skakavcem jer me interesuje  funkcija programiranja kljuca i iskljucenje auto zakljucavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,danas kupim SPY modul i povezem ti ja otvaranje,zatvaranje,blinkanje sijalica,ali ne mogu motorcic za gepek.Ovaj izgleda na nekom drugom principu radi.Ima samo jedna zica koja ide na bravicu gepeka,ali nije plus kao na proslom modulu.Sve sam zivo probao i uspeo sam nekako da dobijem da se pokrene motorcic,ali jedva,nema snage.Samo se malo povuce,i to je to.Ima li neko ideju mozda sta bi moglo da se uradi.Slikacu semu ako vam znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da ugradis relej. Tu masu koju modul izbacuje povezes na 85 a na 86 treba da dovedes struju. Na 30 dovedes struju ili masu (zavisi sta ti treba), a na 87 izlazi ono sto si doveo na 30.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf,cekaj malo. :) Prvo koji relej mi treba? Ima li neka tacna oznaka,da znam kako da trazim u radnji.

Bez tog releja,ne moze nikako drugacije da se izmajmunise,zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo tako da trazim u radnji?

Ok,hvala ti na pomoci. Sutra cu kupiti,pa cu da isprobam. Ako mi ne podje za rukom,ja te cimam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz pomoc majstormice, legende,uspesno zavrsena operacija. Na 86 I 30 je doveden napon od 12v. Na 85 masa sa modula I 87 povezan na motorcic. Radi sve extra I jako sam zadovoljan. Sve pohvale Mico. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...