Jump to content
FAS Goran
nikola97

Naknadna ugradnja daljinskog zaključavanja

Recommended Posts

Da li može na Grande puntu da se montira daljinsko zaključavanje (postoji centralna brava) i zatvaranje prozora, ko i gde to radi, i koliko zadovoljstvo košta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zakljucavanje mozes da dobijes time sto ces ugraditi alarm, mada ima i modula samo za zakljucavanje, bez alarma.

Za prozore postoji poseban modul, mislim da je izmedju 20 i 30e, u zavisnosti da li za 2 ili 4 vrata.

Ja sam to video negde na netu, i znam da sam merkao da uzmem sebi, ali da me ubijes sad gde sam nasao.

Pa zakljucavanje mozes da dobijes time sto ces ugraditi alarm, mada ima i modula samo za zakljucavanje, bez alarma.

Za prozore postoji poseban modul, mislim da je izmedju 20 i 30e, u zavisnosti da li za 2 ili 4 vrata.

Ja sam to video negde na netu, i znam da sam merkao da uzmem sebi, ali da me ubijes sad gde sam nasao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde, ajde seti se. :)

Evo, pokusavam :)

Svaki iole normalniji alarm ima izlaz za prozore i neki relej i zavrsena stvar.

Ajde mi pojasni :rolleyes:

Hoces da kazes da moze sa alarmom (ukoliko ima funkciju) da se namesti da sam zatvori prozore prilikom aktiviranja alarma? Ako je tako, onda extra :D

Ovaj modul sto sam video je po principu, kada se aktivira alarm, on zatvori prozore, ali pamti u kom su polozaju bili, tako da prilikom deaktiviranja alarma, iste vraca u predhodni polozaj.

Polozaj prozora "pamti" recimo pola sata - sat, tako da ako prodje vise od toga, prilikom deaktivacije alarma ne otvara prozore.

Ali ako sam te dobro razumeo, to sto si naveo je takodje veoma korisna stvar!

UPDATE:

Evo bre, jedva nadjoh....

http://maximustuning.weebly.com/modul-za-automatsko-zatvaranje-prozora.html

(nemam veze sa gore navedenim sajtom. ako je zabranjeno stavljanje linka, brisite!) :)

Edited by Bki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za excalibur znam da može, za ostale uz male dopune (može i Meta)

Pitaj viteza u Batajnici ili Gileta u Zemunu.

Ipak ti ne bih savetovao za prozore. Postoji gotov modul ali on odrađuje nekih 5 sekundi zatvaranje čak iako je prozor zatvoren (to mu je i funkcija jer on ne zna da li je zatvoren) pa od silnog guranja može da ti ošteti mehanizam prozora. Bila je tema šta se oštećuje i kako se popravlja.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Da li bi moglo da se napakuje samo za vozacev prozor jerbo on ima senzor polozaja tj otpora dok suvozacev nema? Barem je tako kod mene. Excalibur alarm je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko moze da mi pomogne oko povezivanja daljinskog zakljucavanja? kupio sam uredjaj jer moje fabricko zakljucavanje ne radi! imam semu kako bi trebalo da se poveze ali ne mogu da nadjem zice za otkljucavanje i zakljucavane vrata! pa molim ko moze da mi pomogne u vezi toga neka postavi neku shemu ili neka mi kaze gde prolaze te zice i koje su boje!!!! takodje mi je problem i 5-ta vrata tj. gepek moj auto je karavan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji auto vozis, jel ti radi centralna brava na kljuc, daj neke blize podatke?

Edited by dingokg

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlaksi nacin je da nadjes zice koje izlaze iz vozackih vrata i ulaze u kabinu negde kod stuba(vozacka leva noga)uzmi obicnu glinericu na 12V i onaj kraj zice gde je stipaljka spoj na masu.probaj da glinericom bockas zicu po zicu(obicno su tanje zice)posto tvoja brava okida minusom kad ubodes pravu vrata ce se zakljucati i to je zica za zakljucavanje onda na zakljucana vrata bockas dalje dok ne nadjes zicu za otkljucavanje.kad to tadis bravu na vratima prebaci kao da su zatvorena vrata.slobodno odradi tako nemozes da napravis nikakvu stetu i ako ti je modul centralne ispravan i motori sve ce raditi preko daljinca

Share this post


Link to post
Share on other sites

radi mi centralna na kljuc otvara sva vrata ali sam hteo da ugradim daljinsko otkljucavanje! kupio sam modul pa bih trebao da ga nekako prikacim na centralnu! vozim mareu 2.0 20v i njena centralna se nalazi kod suvozaca u kasetici samo sto ima more zica prikljuceni u tu kutijicu! koliko sam ja video tu su i za centralnu i za podizace prozora i verovatno za fabricki alarm ne znam tacno! ako neko ima neku shemu sa bojama zica kako da se poveze mnogo bi mi pomogli! modul za daljinsko zakljucavanje ima deset zica izlaza : 1 crna - masa(battery cathode) 2 crvena 15A +12V(battery positive electrode) 3 pink(trunk release output +/-)

4 narandzasta /

5 bela /

6 zuta / central door lock output

7 narandzasto crna /

8 belo crna /

9 zuto crna /

10 ljubicasta lamp output

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu sam shemu vec gledao i nije mi bas mnogo pomogla nasao sam neke dve zice koje idu na centralne brave tj, bez njih nece centralna da otkljucava i dalje nisma uspeo nista, sad sam na poslu pa sutra po danu krecem u novo istrazivanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

htio bi da naknadno ugradim daljinsko zakljucavanje jer ga nemam pa mi je bezveze.ako neko zna koje su zice na dzeku jer ja sam trazio i nisam mogao da nadjem koje su. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje vezano za povezivanje sistema centralna brava-alarm. Sa modula centralne brave izlaze dve zice za koje u uputstvu pise da se povezuju na modul alarma. kada spojim te dve zi zice, svi motorcici se pokrenu (kontam da to sluzi kao prekidacki signal za njih). E sada, nisam siguran kako da to povezem na modul alarma, posto iz njega izlazi 6 zica. Da li da probavam sve moguce kombinacije ili se to povezuje nekako drugacije?

EDIT: Da napomenem da je u pitanju BEAR alarm/centralna, mada koliko sam uspeo da vidim, od ostalih kineskih kompleta razlikuje ga samo oblik daljinaca. Povezani su motorcicici (jedan glavni sa 5 zica i jedan prateci sa dve zice). Kao centralna brava to fino funkcionise ali kao sto sam gore opisao, nisam uspeo da ga povezem na modul alarma. Ocigledno da nisam shvatio kako se kombinuju centralne i alarmi, pa ukoliko neko ima iskustva sa tim kinezima, znacila bi mi pomoc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi objasni korak po korak sta treba da uradim da bi mi se zmigavci aktivirali kada se zakljucaju vrata pritiskom na daljinski... Cesto mi se desi da nisam siguran da li sam zakljucao ili ne, a ovako bi lepo bilo uocljivo pa se ne bi cimao da prilazim i zavirujem u auto.... Hvala.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo najbitnije je da se proveri da li imas izlaz na alarmu.E sad,postoje alarmi koji imaju 2 i oni koji imaju 1 izlaz.Ako su sa 2 izlaza onda se ti izlazi koriste i kace se na levu i desnu stranu od migavaca.Te zice od migavaca najlakse je pronaci kod prekidaca za sva 4 migavca.Ako alarm ima samo 1 izlaz onda se koriste diode pa se taj 1 izlaz pretvara sa diodama u 2 izlaza. :rambo:

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam sa dva izlaza centralnu koju sam ugradio sam bez velićih problema, najduže je trajalo pronalaženje žica jer nemam šemu kola, pokušao sam da vežem i na žmigavce i na farove ali bezuspešno i na kraju sam stavio malu sirenicu na 12v i dobijem bip kad zaključam a dva bipa kad otključam, ima da se kupi u svakoj prodavnici elektronike i košta oko 200 dinara, nije vredno celog dana izgubljenog traženja žica i demontaže enterijera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa auto mi je vec raskopusan, zbog muzike, pa sam kontao odma i to da sredim... a gde se tacno nalazi centrala? nemam bas nikakva iskustva sa tim delom elektronike....

Share this post


Link to post
Share on other sites

da limi neko moze reci koje daljinsko zakljucavanje da ubacim u punta.On ima centralnu bravu.Cena u Nisu sa ugradnjom u servisu i garancijom od godinu dana je 3500 din.Ima nekoliko vrsta ne znam za koje da se odlucim?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...